Drago Bajković

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Srijeda, Travanj 20, 2022 08:40

Pred nama je novi »županijski derbi« u Trećoj HNL jug. U 28. kolu biogradski Primorac će na svom travnjaku Kazimir i Silvestar ugostiti susjede, momčad sa Stanova. Bit će to prava poslastica za nogometne sladokusce u Zadarskoj županiji koji s nestrpljenjem očekuju ovaj dvoboj. Iako su Biograjci u prošlom kolu doživjeli neugodan i uvjerljiv poraz u Klisu od Uskoka, za vjerovati je da im u sudaru sa Zadranima neće nedostajati motivacije.

Utorak, Travanj 19, 2022 08:34

Zadar je nastavio pozitivan niz, sedamnaestu utakmicu zaredom momčad sa Stanova ne zna za poraz. U 27. kolu Treće HNL jug momčad Želimira Terkeša stigla je do još jedne pobjede na svom travnjaku, svladali su dubrovački GOŠK rezultatom 2:0. Dominirali su Zadrani tijekom svih devedeseta minuta i zasluženo osvojili tri boda. Domaćine je u vodstvo doveo Ante Vukadinović u 9. minuti utakmice, a točku na »i« stavio je Marko Jordan u 56.

Subota, Travanj 16, 2022 09:15

Pred nama su utakmice 27. kola Treće HNL jug u kojem će tri momčadi iz Zadarske županije danas pokušati nastaviti pozitivan niz koji su ostvarili proteklog vikenda. Samo Zadar ima priliku to učiniti na svom travnjaku gdje im u goste stiže dubrovački GOŠK. Momčad Hrvatskog viteza Posedarje mora put Makarske na noge ondašnjem Zmaju, dok će Primorac (B) put prema pobjedi tražiti u Klisu protiv domaćeg Uskoka. Pogled na trećeligašku ljestvicu nudi veliki optimizam uoči ovoga kola.

Subota, Travanj 16, 2022 09:05

Prema gradonačelniku Zadra Branku Dukiću proteklih dana uputili smo dopis s dva pitanja. U jednom smo ga upitali, s ozirom da je iskoristio zakonsku mogućnost i dao pozajmicu KK Zadru, a kako bi se isplatile zaostale plaće, što ako ostane trenutačna situacija s raspoloženjem većine gradskih vijećnika koji su protiv toga da se, dok se ne ispune njihovi uvjeti, odobri dodatan novac za funkcioniranje KK Zadra.

Ponedjeljak, Travanj 11, 2022 08:52

U Imotskom je održano je 14. izdanje Memorijalnog taekwondo turnira Josip Jović. Okupio se 421 natjecatelj iz 19 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Taekwondo klub Donat je nastupio sa sedam natjecatelja i vratio se sa šest odličja. Zlatnu medalju osvojila je Gala Božajić u kategoriji kick 2010. godište dok je srebro osvojio Jakov Glavan (-47 kg). Druga je bila i kadetkinja Lana Grzunov (-37 kg) koja je do srebra stigla izvrsnom borbenošću i umijećem udaraca.

Ponedjeljak, Travanj 11, 2022 08:45

Biogradski Primorac je na svom travnjaku u derbiju 26. kola Treće HNL jug slavio protiv vodeće momčadi Lige, Jadrana LP rezultatom 2:0. Biograjci su bili bolji tijekom svih devedeset minuta i zasluženo na svoj konto pospremili tri vrlo važna boda. Momčad iz kraljevskog grada u vodstvo je došla pogotkom Roka Nakića u 6. minuti s kreča, a točku na »i« stavio je Amar Mehić u 14. minuti dvoboja za pobjedu koja ih je vratila na 4. mjesto trećeligaške ljestvice.

Subota, Travanj 9, 2022 08:47

Ovoga vikenda igraju se utakmice 26. kola Treće HNL jug. Od predstavnika Zadarske županije Zadar igra danas protiv Zagore i to u Unešiću, dok će Hrvatski vitez Posedarje i Primorac B igrati u nedjelju. Posedarci na svom travnjaku dočekuju momčad iz Opuzena, Neretvanac, dok će Biograjci u kraljevskom gradu dočekati lidera, momčad Jadrana LP. Sve tri momčadi očekuju teški suparnici, ali svi imaju šansu doći do bodova koji bi ih zadržali u vrhu trećeligaške ljestvice.

Ponedjeljak, Travanj 4, 2022 08:37

U 24. minuti utakmice, na južnoj tribini upalilo se nekoliko dimnih bombi i baklji zadarskog Tornada, a tribine Stanova velikim su pljeskom odale počast svome Dvanaestom anđelu. Trenutak tuge, sjećanja na jedan bolni trenutak koji nikada ne bi trebao biti zaboravljen i koji bi trebao biti veliko upozorenje kako se ništa slično na nogometnim travnjacima u Hrvatskoj više nikada ne bi ponovilo.

Subota, Travanj 2, 2022 08:49

Ovoga vikenda očekuju nas utakmice 25. kola Treće HNL jug. Momčadi iz Zadarske županije koji participiraju u ovom natjecanju na prvi pogled imaju nešto lakše suparnike nego što je to bio slučaj u prošlom kolu. Prvi će na travnjak i to u subotu istrčati igrači biogradskog Primorca koje očekuje gostovanje u Otoku kod ondašnjeg OSK-a. U nedjelju će svoje dvoboje igrati HV Posedarje i Zadar.