Drago Bajković

Petak, Svibanj 24, 2019 15:20 3

Zadarski nogometni internacionalci i bivši igrači Zadra, od kojih su neki u ovome trenutku u trenerskim vodama, ostali su iznenađeni nedobivanjem licence kluba sa Stanova za Drugu HNL u sljedećoj sezoni. Neke od njih uspjeli smo jučer kontaktirati i od njih dobiti razmišljanja o aktualnoj situaciji vezanoj za NK Zadar. Svi redom su izrazili veliko žaljenje i u kratkim crtama iznijeli svoje mišljenje o problemima koji tište kako NK Zadar, tako i zadarski nogomet u cjelosti.

Utorak, Svibanj 21, 2019 09:51

Bila je to prava rapsodija u plavom. Momčad Zadra doslovno je na Stanovima "pregazila" suparnike iz Solina i na kraju uvjerljivo slavila rezultatom 5:1. Slobodno možemo kazati da su izabranici Mislava Karoglana odigrali najbolju utakmicu ovoga proljeća na svom travnjaku, a možda i najbolju partiju u ovoj sezoni. Nažalost zbog kiše tek je manji broj onih najvjernijih navijača mogao vidjeti poteze kojih se ne bi zasramili ni travnjaci u Ligama petice.

Subota, Svibanj 18, 2019 20:46

U 25. kolu Druge HNL Zadar je jučer na Stanovima uvjerljivo pobijedio Solin rezultatom 5:1. Bila je prava milina gledati momčad Zadra u  posljednjoj ovosezonskoj utakmici pred svojim navijačima. Onim najvjernijima koji su po kišnom vremenu pohodili Stanove odužili su se fantastičnom predstavom i pokerom zgoditaka u mreži gostiju iz Solina.  Utakmica je praktički bila riješena u prvih desetak minuta, kada su prvo Matteo Pranić u 5. minuti, a nakon toga Nicholas Llanos u 9.

Petak, Svibanj 17, 2019 15:50

Lokomotiv iz Plovdiva osvajač je Bugarskog nogometnog kupa. Momčad u kojoj su bivši igrači Zadra, Želimir Terkeš u ulozi pomoćnog trenera Brunu Akrapoviću, i Igor Banović kao igrač, jučer je na  stadionu vasil Levski u Sofiji pred punim tribinama u finalu svladala velikog gradskog rivala, momčad Boteva rezultatom 1:0. Zgoditak odluke  postigao je Slovenac Alen Ožbolt u 73. minuti utakmice. Lokomotivu je  ovo prvo osvajanje Kupa Bugarske i time ovaj uspjeh ima još veću dimenziju.

Srijeda, Svibanj 15, 2019 10:52

Dva kola prije kraja sezone Zadar je i teoretski potvrdio ostanak u Drugoj HNL. Momčad sa Stanova u 24. kolu Druge HNL na svom  je travnjaku svladala Osijek II, jednu od ponajboljih momčadi koje smo  ovoga proljeća gledali u Krševanovom gradu. Bila je to tvrda utakmica u  koju su obje momčadi uložile i potrošile veliku energiju. Zadar je u konačnici bio bolji taman za taj jedan pogodak koji se vidi u krajnjem rezultatu.

Ponedjeljak, Svibanj 13, 2019 10:16

Zadar je uspio u svom naumu. U 24. kolu na Stanovima su  ugostili jednu od ponajboljih momčadi Druge HNL i uzvratili im za poraz koji su prošle jeseni doživjeli u Gradskom vrtu. Momčad Mislava Karoglana slavila je rezultatom 2:1 u utakmici u kojoj su bili bolji taman za  taj jedan pogodak koji je vidljiv u konačnom rezultatu. Zadar je odigrao  izrazito borbeno i u svakom trenutku tijekom 90 minuta bila je vidljiva  želja Zadrana da osvoje trobod.

Nedjelja, Svibanj 5, 2019 18:49

Zadar se iz metropole nije uspio vratiti niti s pola plijena. U 23. kolu  Druge HNL Dinamo II je na igralištu Hitrec-Kacian slavio rezultatom 2:1.  Zadar je bo vrlo blizu osvajanju jednog boda u ovom dvoboju, po prikazanoj igri i prilikama su ga svakako i zaslužili. Međutim, računica je jednostavna, Dinamo II je dvaput pogodio, dok je to Zadranima za nogom  pošlo jedanput. Modri su poveli golom Leona Šipoša u 39. minuti, a izjednačio je Zvonimir Begić u 45.

Nedjelja, Svibanj 5, 2019 11:00

Zadru valja put metropole gdje će u okviru 23. kola Druge  HNL gostovati kod Dinama II. Nakon veličanstvene pobjede nad Varaždinom, na Stanovima se lakše diše i s puno optimizma gleda prema  završnici sezone. Međutim, nema opuštanja, momčad Mislava Karoglana želi u preostala četiri kola uzeti što više bodova. Zadranima neće nedostajati niti motiva u ovome dvoboju jer su u jesenskom dijelu poraženi  na Stanovima rezultatom 1:3.

Srijeda, Travanj 17, 2019 15:45

Zadar se nije proslavio niti na drugom uzastopnom gostovanju. Nakon minimalnog poraza u Dugopolju, momčad sa Stanova poražena je i na Poljudu od Hajduka II rezultatom 2:0. Izabranici Mislava Karoglana u prvom su poluvremenu uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom i to ponajprije zahvaljujući Josipu Benderu koji je odlično intervenirao u nekoliko navrata, a pomogla mu je i zadnja linija.

Subota, Travanj 6, 2019 21:07

Zadar je u 19. kolu Druge HNL na gostovanju u Dugopolju kod istoimenog domačina doživio minimalan poraz 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Dugopoljce bio je Ante Živković u 9. minuti utakmice kada je iskoristio nepažnju u obrani Zadra i poentirao za vodstvo svoje momčadi. Pokazalo se da je to bio i jedini pogodak na ovoj utakmici iako prilika nije nedostajalo.