Drago Bajković

Petak, Studeni 23, 2018 13:45

Današnja tehnologija čuda radi. Ni daleka Kina više nije toliko daleko u što smo se uvjerili prethodnih dana. Motiv je bio razgovor s  bivšim vratarom Nogometnog kluba Zadar i kasnije trenerom istih, Tomom Gluićem. Ovaj izuzetni sportaš i čovjek vrlo rado je pristao na razgovor za Zadarski list kako bi nama, a i čitateljima bolje predstavio gdje  ga je odveo njegov nogometni, ili bolje reći trenerski put.

Subota, Studeni 17, 2018 12:21

Pred nama je 13., posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva  u Drugoj HNL. Zadar će danas s početkom u 13.30 sati na Stanovima  ugostiti Međimurje. Momčadi Krešimira Sunare nakon fantastičnog niza  od sedam pozitivnih rezultata, u posljednje vrijeme ne ide najbolje. U  zadnja četiri kola osvojili su tek dva boda i protiv Međimurja će pred svojom navijačima imati veliki imperativ osvajanja sva tri boda.

Ponedjeljak, Studeni 12, 2018 13:11

Nakon punih 49 godina zagrebački Dinamo će dočekati europsko proljeće. Pobjedom nad Spartakom iz Trnave 3:1 modri su osigurali toliko željeno i dugo iščekivano prezimljavanje u europskim natjecanjima, točnije, u Europskoj ligi. S maksimalnim učinkom od 12 bodova  iz četiri utakmice klub iz Maksimira osigurao je plasman u šesnaestinu  finala.

Subota, Studeni 10, 2018 22:15

U 12. kolu Druge HNL Zadar je u Solinu  odigrao 2:2. S obzirom da je  momčad sa Stanova vodila sve do 88. minute 0:2, a onda u četiri minute  prosula dva boda, ovaj rezultat teško možemo smatrati uspjehom. Ivan  Lepinjica je najprije doveo Zadrane u vodstvo u 61. minuti, a isti igrač  povisio je prednost u 73. Kada su već svi na tribinama igrališta pokraj Jadra pomislili da bodovi putuju u Krševanov grad, Solinjani su se "izdigli  iz pepela" i s dva pogotka došli do vrijednog boda.

Subota, Studeni 10, 2018 08:30

Pred nama je 12. kolo Druge HNL u kojem će Zadar danas put Solina gdje će se s početkom u 14 sati sučeliti istoimenom suparniku. Momčad sa Stanova papirnati je favorit u ovome dvoboju s obzirom da drže osmo mjesto na ljestvici u odnosu na Solin koji je trenutačno posljednjeplasirana momčad Lige. Međutim i nogometnim je laicima jasno da to ne znači puno ako istovremeno favorit svoj status ne dokaže i na travnjaku.

Srijeda, Studeni 7, 2018 11:44

Nažalost, Zadrani neće po dobrome pamtiti jedinu utakmicu ove sezone koju su igrali u ponedjeljak. Nemaju po čemu s obzirom da su poraženi u Gradskom vrtu od Osijeka II rezultatom 2:0. Ne bi tu bilo ništa zabrinjavajuće da se ne radi o drugom prvenstvenom porazu zaredom nakon što su u prošlome kolu na svom travnjaku "stradali" od Dinama II.

Utorak, Studeni 6, 2018 09:28

U 11. kolu Druge HNL Zadar je u Gradskom vrtu poražen od Osijeka II  rezultatom 2:0. Strijelci za domaćine bili su Luka Marin u 31. minuti, te  Mirlind Daku u 93. Zadar je tako doživio i drugi prvestveni poraz zaredom nakon što je u prošlome kolu na svom travnjaku poražen od Dinama II. U dvoboju s "modrima" stala je pobjednička serija Zadrana na domaćem travnjaku (tri pobjede) kao i serija pozitivnih rezultata (osam  utakmica).

Srijeda, Listopad 31, 2018 00:53

Bolji početak Zadrani nisu mogli ni zamisliti, tek što je utakmica krenula u 2. minuti domaćin je poveo. Tokić je dugačkom loptom sa svoje polovice pronašao utrčalog Blaževića koji prebacuje istrčalog Hendiju i loptu šalje u gostujuću mrežu – 1:0. U 8. minuti Petković je poput brzog vlaka prešprintao po desnoj strani, ali njegov ubačaj nije pronašao Blaževića ili Repića koji su se našli u kaznenom prostoru Lokomotive. Igrala se 13.

Ponedjeljak, Listopad 29, 2018 16:06

Dva Zadrova niza u subotu su prekinuta. I onaj pobjednički  na Stanovima koji je trajao četiri utakmice. I onaj pozitivni koji se zaustavio na broju sedam (osam ako računamo Kup). Dinamo II je slavio na  Stanovima rezultatom 1:3 i ostao na vrhu drugoligaške ljestvice. Na poluvremenu nije bilo pogodaka, ali onda se u nastavku "špina otvorila".  Nažalost po Zadrane na krivoj strani. Gosti iz Maksimira poveli su u 48.  minuti zgoditkom Antonija Marina.

Nedjelja, Listopad 28, 2018 10:30

Nakon pobjede Dinama II nad Zadrom, novinarima se obratio i Zadrov strateg Krešimir Sunara.