Šime Ćurko

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Četvrtak, Srpanj 7, 2022 08:16

U Rijeci je održano Otvoreno kadetsko i juniorsko prvenstvo Hrvatske u skokovima u vodu, koje je okupilo više od 150 natjecatelja, a uz članove šest hrvatskih klubova nastupili su predstavnici osam država. Članovi KSV Zadar osvojili su 19 medalja, od toga devet zlatnih te po pet srebrnih i brončanih. Mlađi junior Marko Huljev bio je najbolji u skokovima s daske od 1 i 3 metra te s tornja.

Srijeda, Srpanj 6, 2022 08:38 1

Malonogometni klub Sinjoretovo osvojio je prošli vikend turnir Robert Katalinić na Bilom brigu nakon što je u finalu s 5:2 pobijedio Futsal Murvicu. Tako je nastavljen uspon sastava koji je prošlu sezonu završio kao prvak Druge ŽMNL te će se od rujna prvi put naći u društvu prvoligaša.

Utorak, Srpanj 5, 2022 16:35

Karlo Torbarina nakon godinu i pol dana napustio je Hrvatski vitez Posedarje u kojem je igrao s bratom Domagojem. Riječ je o igraču koji je s 23 gola bio prvi strijelac Treće HNL jug prošle sezone, a ukupno je u dresu HV-a u 56 službenih utakmica postigao 32 pogotka. Posedarci, koji će sljedeće sezone sa Zadrom i Primorcem igrati u četvrtom rangu, svom sada već bivšem igraču zahvalili su na klupskoj Facebook stranici.

Utorak, Srpanj 5, 2022 08:53

Veslači Jadrana osvojili su devet medalja na 32.(79.) Hrvatskom prvenstvu za juniore i kadete koje je održano na regatnoj stazi jezera Jarun u Zagrebu. Prvoga dana finalnih utrka zlatni je bio osmerac mlađih juniora: Roko Bubić, Luka Kraljić, Bartol Cuković, Duje Kanjer, Roko Skočić, Mateo Matešić, Rafael Brkić, Đani Švenjak i kormilar Matija Vujević. Nakon sedam godina, naslov prvaka u ovoj disciplini tako se vratio u Zadar. Bio je to 17.

Ponedjeljak, Srpanj 4, 2022 12:27

Bibinjski svećenik fra Grgo Sikirić, redovnik Provincije franjevaca trećoredaca iz Samostana sv. Franje u Odri u Zagrebu, proslavio je sedamdesetu obljetnicu svećeničkog ređenja. Na svečanom euharistijskom slavlju koje je predvodio u samostanskoj kapeli koncelebrirali su osamnaestorica redovnika iz Provincije, njegov nećak don Mario Sikirić, župnik u Odri vlč. Vladimir Cvetnić te fra Grgini prijatelji mons. Mile Pecić, župnik u Slunju i vlč. Ante Luketić iz Udbine.

Ponedjeljak, Srpanj 4, 2022 08:18

Pobjedom momčadi Sinjoretova na igralištu na Bilom brigu završen je četvrti memorijalni malonogometni turnir Robert Katalinić, koji je počeo 17. lipnja, a odigran je nakon tri godine stanke. Prvo mjesto pripalo je Sinjoretovu koje je u finalu protiv Futsal Murvice slavilo s 5:2 i tako, uz pobjednički pehar, osvojilo i 15 tisuća kuna novčane nagrade. Bio je to dvoboj momčadi koje su imale odličnu ligašku sezonu, pa je tako Sinjorertovo izborilo plasman u Prvu, a Futsal Murvica u Drugu ŽMNL.

Subota, Srpanj 2, 2022 08:31

Na terenima ŠC Višnjik počela je Ljetna košarkaška liga, u kojoj nastupa 16 momčadi podijeljenih u četiri skupine. Lanjski pobjednik Kampo Kaštelo u prvom kolu skupine A nakon neizvjesne završnice sa 73:72 pobijedio je Borik Diklo, uz 29 koševa Vite Barbaroše, dok su Sfinga Staffordi, pobjednici iz 2020., u dvoboju skupine C sa 73:70 bilo bolji od Voštarnice.

Subota, Srpanj 2, 2022 08:27

Talentirani vezni igrač Marko Brkljača, jedan od najvećih mladih talenata u svijetu, novi je igrač Dinama. Marko je rođen 2004. godine u Zadru, a karijeru je kao dijete započeo u Velebitu iz Benkovca. Nakon toga stigao je u redove Hajduka gdje je uz svoj nogometni razvoj kroz nekoliko godina prošle sezone kao član juniorske momčadi nastupao u Ligi prvaka mladih.

Petak, Srpanj 1, 2022 08:06

Pobjedom momčadi Fortuna Drage završen je četvrti malonogometni turnir Pakoštane kup, koji je okupio 29 momčadi. U finalu su Dragari s 2:1 pobijedili momčad Otoka Pašman. Treće mjesto osvojio je sastav Gumi centar iz Pirovca. Najbolji igrač turnira je Roko Nakić (Fortuna), najbolji vratar je Roko Gobin (Otok Pašman), a najbolji strijelac Antonio Perić (Gumi centar). Ukupan nagradni fond turnira bio je 25 tisuća kuna.