Šime Ćurko

Subota, Lipanj 22, 2019 15:50

Josipa Marković, premda cijelo vrijeme srednjoškolka, u sve četiri prvoligaške sezone bila je jedna od stožernih igračica odbojkašica Zadra. Završetak srednje škole (ovih dana polaže maturu u Gimnaziji Franje Petrića) donosi novu stranicu u životu, kako na životnom tako i na sportskom planu.

Nedjelja, Lipanj 16, 2019 18:38 3

Mlađi juniori Vaterpolskog kluba Zadar 1952 osvojili su treće mjesto na završnici Hrvatskog kupa koja se igra u Korčuli. Do velikog uspjeha momčad s Višnjika došla je nakon pobjede u dvoboju za broncu danas protiv Mladosti.

Čak sedam golova postigao je Ante Martinović, koji je s ukupno 18 golova na diobi trećeg mjesta najboljih strijelaca lige. Veliki doprinos pobjedi svoje momčadi dao je i vratar Luka Martinović s deset obrana.

Utorak, Svibanj 21, 2019 10:10

Na najnovijoj WTA ljestvici Bernarda Pera napredovala je do  83. mjesta, što je pomak od 22 pozicije u odnosu na prošli ponedjeljak.  Iza Zadranke s američkom putovnicom je vrlo uspješan tjedan u kojem  je u Trnavi (Slovačka) osvojila devetu titulu na ITF turnirima, prvu u kategoriji  100 tisuća dolara. U finalu je bila bolja od Ruskinje Anne Blinkove (WTA 120.) sa 7:5, 7:5. Na putu do titule Pera je slavila u svih pet  mečeva bez izgubljenog seta.

Utorak, Svibanj 21, 2019 10:00

Belgijski nogometni velikan Anderlecht nije se uspio kvalificirati za nastup u eurokupovima nakon 56 godina, u posljednjem kolu  Lige za prvaka Anderlecht je u nedjelju izgubio s 1:2 kod Genta i tako prvenstvo okončao na šestom mjestu. Uoči posljednjeg kola Anderlecht i  Gent su bili bodovno poravnati u borbi za posljednje mjesto koje vodi u  Europu, a na kraju su uspješniji bili domaći.

Srijeda, Svibanj 15, 2019 16:02

U subotu je u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Belafuži mons. Želimir Puljić, zadarski nadbiskup, podijelio sakrament potvrde za 77 krizmanika. Nadbiskupa je pozdravio don Dario Tičić, župnik,  a krizmanike su za primanje sakramenta pripremali vjeroučitelji koji su s  njima radili u malim skupinama.

Ponedjeljak, Travanj 29, 2019 12:03 1

Udruga za obitelj i roditeljstvo Izvor u 2018. godini, potaknuta inicijativom svojih članica, a po uzoru na aktivnosti udruge Betlehem i Pro Vita, pokrenula je projekt pod nazivom Dječja posudionica Izvor.

Subota, Travanj 27, 2019 22:32

ZADAR 3
VARAŽDIN 0

Subota, Travanj 27, 2019 13:09

Dvoboj nogometaša Zadra i Varaždina je to po tradiciji s  okusom Prve lige, premda su Varaždinci u ovom trenutku puno bliži tom  dosegu od Zadrana. Momčad iz Baroknog grada trenutačno je druga na  ljestvici s 41 bodom, samo jednim manje od vodećeg Šibenika i taj će  dvojac po svemu sudeći do kraja voditi "mrtvu trku" za prvaka.

Srijeda, Travanj 17, 2019 22:40

DUBRAVA 86
SONIK-P. 81

(23:20, 20:21, 18:26, 25:14)

Ponedjeljak, Travanj 8, 2019 08:00

Povijesni doseg Vaterpolskog kluba Zadar 1952 jučer u Šibeniku. Nade (2007. godište) s Višnjika osvojile su titulu prvaka Hrvatske i tako svom klubu donijeli prvo zlato na nacionalnom prvenstvu, računajući sve kategorije, od nada do seniora.