Ne leže im više ni Jazine

Autor: Andrija Dešpoja

31.01.2010. 23:00

Drama u Jazinama nakon produžetka je pripala gostima iz Zaboka koji su tako ostavili Puntamičane na sušnoj 2010. godini bez pobjede.
Trica Petanija minutu i 15 sekundi prije kraja, značila je ponovni povratak Puntamičana iz ponora poraza koji se smiješio samo minutu i pol prije kad su Zabočani otišli na plus osam poena prednosti (56:64). “Zeleni” se uspijevaju obraniti, a Ivanov je u posljednju minutu susreta uveo Puntamičane s minimalnim vodstvom (65:64), Čular na drugoj strani pogađa oba bacanja i Zabok ima minimalnu prednost, 44 sekunde do kraja. Gubi u sljedećem napadu loptu Mrva i na liniju za bacanju odlazi Tomeljak koji stavlja oba i 18 sekundi je ostalo Plantakovim igračima da pokušaju izboriti produžetak. S tom misijom ušao je Petani bez oklijevanja pod koš i pogodio ga te zaradio prekršaj, ali promašuje bacanje. U skoku nakon promašenog bacanja prekršaj je izborio Krapić koji je precizan oba puta (67:70), a Petani u posljednjih šest sekundi na oduševljenje svih u dvorani ubacuje tricu za produžetak. Produžetak otvara Krapić jednim pogođenim bacanjem (70:71), a Mrva i Čakarun su precizni za fenomenalnih plus tri (74:71), tri minute prije kraja. Bacanja su izgleda bila jedino oružje gostiju koji se uspijevaju preko Čulara vratiti na minimalni zaostatak (74:73). Jurjević vraća na tri plusa odličnim ulazom, a na remi vraća Tomeljak tricom (76:76). Čakarunv koš značio je ulazak domaćih u posljednju minutu s prednošću (78:76). Do posljednjih sekundi izgledalo je da će tako i ostati, no kapetan gostiju Lež ne misli tako te stavlja tricu za 78:79. Plantak zove minutu odmora nakon koje su se spetljali Petani i Jurjević koji su oklijevali i preduhitrila ih je sirena za kraj koja je značila drugi domaći poraz u nizu Puntamičana…

BORIK PUNTAMIKA – ZABOK 78:79

(13:15, 17:22, 19:12, 21:21 – 8:9)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: Dragan Medan (Dubrovnik), Krunoslav Peić (Sl. Brod) i Andrej Sušanj (Rijeka).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 23 (9-14), Ivanov 10 (0-2), Čakarun 4, Pavić 2, Dražović, Dević 4 (2-2), Mrva 15 (3-4), Marin, Troskot, Jurjević 20 (0-1), Baždarić, Olivari. Trener: Neven Plantak.
ZABOK: Čular 5 (5-6), Pešut, Tomeljak 11 (2-2), Lež 15 (2-2), Peklarić 15, Kuljanin 4 (2-2), Krajačić 4, Budimir 3, Stojković 3, Kolovrat, Krapić 19 (11-17), Tomek. Trener: Dragutin Črnjević.
Šut za 2: B.-Puntamika 20-40 (50%); Zabok 15-30 (50%).
Šut za 3: B.-Puntamika 8-28 (29%); Zabok 9-20 (45%).
Slobodna bacanja: B.-Puntamika 14-23 (61%); Zabok 22-29 (76%).
Skokovi: B.-Puntamika 34 (20+14); Zabok 29 (23+6).

IZJAVE

NEVEN PLANTAK, BORIK-PUNTAMIKA – Moji igrači se bore iz utakmicu u utakmicu, ali nemamo ni sreće, pa smo ostali kratkih rukava i nakon utakmice sa Zabokom. Ne znam što reći. Upali smo u grč rezultata, ne možemo do pobjede, ali ovo je jedno veliko iskustvo za moje igrače koje im evidentno nedostaje. Posljednji napad je dogovoren da ide na jednog od dva naša organizatora igre Devića ili Petanija, ali su se Jurjević i Petani spetljali tako da smo propustili prigodu barem probati izboriti pobjedu.
DRAGUTIN ČRNJEVIĆ, ZABOK – Pobijediti Borik-Puntamiku u Jazinama je velika stvar i svima je bilo vidljivo koliko je to bilo teško za učiniti. Čestitam svojim igračima koji su izdržali sve zamke i napore utakmice, ali bi im prigovorio na nekim prigovorima i situacijama kad su reagirali suprotno onome što smo se dogovorili na klupi.

1 A LIGA

Rezultati 13. kola: Borik-Puntamika – Zabok 78:79, VROS Darda – Trogir 82:83, Svjetlost – Kaštel gal. 79:73, Dubrava – Split 86:79, Dubrovnik – Šibenik.
Poredak: Zabok, Darda i Svjetlost 22, Trogir 21, Split i Dubrava 20, Borik P 17, Kaštel g. i Dubrovnik 16, Šibenik 15.
Raspored 14. kola: Kaštel gal. – Borik-Puntamika, Trogir – Dubrovnik, Zabok – Dubrava, Šibenik – Svjetlost, Split – VROS Darda.