9 C°

Leo Bavdek najuspješniji plivač mitinga

Autor: Andrija Prović

31.01.2013. 23:00

Osam članova zadarskog kluba osvojilo je 15 medalja, od kojih je Bavdeku pripalo šest

Članovi Jadere nastupili su na jednom od najjačih plivačkih mitinga za mlađe dobne skupine – Medo 2013. U konkurenciji 14 klubova s preko 250 natjecatelja pod vodstvom trenera Marijana Čuline zadarski je klub predstavljalo osam članova koji su se kući vratili sa 15 medalja i peharom.
Natjecanje je održano u tri dijela, a natjecatelji su bili podijeljeni u dvije kategorije: kategorija A – muški (1999. i 2000.), žene (2001. i 2002.), kategorija B – muški (2001. i 2002.), žene (2003.)
Natjecatelji u A kategoriji u svakom dijelu su mogli nastupiti u dvije discipline poštujući postavljene norme (limite), dok su natjecatelji B kategorije mogli nastupiti u sljedećim disciplinama: 100 leptir, 100 leđno, 100 prsno, 100 slobodno bez postavljenih normi i 400 slobodno poštujući postavljene norme za njihovu kategoriju.
– Tako su naši stariji natjecatelji nastupili u šest disciplina, a mlađi u pet. Od osam članova koji su išli na natjecanje šest ih je osvojilo medalje, a svi naši plivači popravili su svoja vremena i ostvarili odlične rezultate – kaže trener Čulina.
Leov poučak
Već tradicionalno najbolje rezultate u svim isplivanim disciplinama postigao je Leo Bavdek koji je uz šest medalja (4 zlata, 2 srebra) osvojio i pehar za najuspješnijeg plivača mitinga. Četiri zlatne medalje osvojio je na 200 m i 400 m slobodno, 100 m prsno i 400 m mješovito, dok je dvije srebrne medalje osvojio na 100 m slobodno i 200 m prsno.
– Uz medalje važnije je napomenuti vrijednost isplivanih rezultata, koji su svi redom vrhunski za njegovu dob. Tako je Leo dionicu od 100 m slobodno isplivao za 54.58, 200 m slobodno za 2:00.21, 400 m slobodno 4:16.98, 400 m mješovito 4:57.73, 100 m prsno 1:12.46 i 200 m prsno za 2:37.69. Iako je još uvijek u dobnoj skupini kadeta, Leo u svojoj kolekciji normi ima dvije kadetske norme, dok se ostale protežu od mlađe juniorskih do općih normi (5x mlađa juniorska, 4x juniorska i 1x opća) – dodaje Čulina.
Od djevojaka najvrjednije rezultate ostvarila je Ellena Šušteršić koja se triput penjala na postolje. Osvojila je srebro na 100 m leptir (1:38.78), dok je brončana bila na 100m leđno (1:31.45) i 100 m slobodno (1:31.45). Sa dvije osvojene medalje slijede je Petra Rudić, zlatna na 100 m leptir (1:17.86), dok je broncu osvojila na 400 m slobodno (4:58.38) i tako došla do kadetskih normi u svim disciplinama. Duje Grgić je osvojio srebrne medalje na 100 m prsno (1:25.01) i 100 m leptir (1:17.74). Po jednu medalju osvojili su Tonka Krstić, koja je nakon dva plasmana na četvrto mjesto 400 m slobodno isplivala za 6:14.29 i na postolje se popela po srebrnu medalju, popravivši svoje vrijeme za 32 sekunde. Stipe Medić osvojio je broncu na 100 m leđno (1:16.91).
Norme za Nižića i Barabu
Budući da su u kategoriji A bili mlađi sudionici Ante Nižić i Nikita Baraba nisu uspjeli osvojiti medalje. Ante je 100 m slobodno (1:02.83) doplivao do B kadetske norme, a 100 m leđno (1:10.86) i 200 m leđno (2:32.07) ostvario je A kadetske norme. Nikita je ostvarila B kadetsku normu na 200 m leđno (2:54.18), dok je na 100 m leđno ostvarila A kadetsku nomu (1:21.14).

U NEDJELJU NASTAVAK LIGE ŠIBENIK – ZADAR

Pred članovima Jadere i Zadra je još jedan bogati plivački vikend. Mlađe kadete i početnike oba kluba na Višnjiku u nedjelju očekuju prva dva kola lige Šibenik – Zadar. Zadar će s kadetima, mlađim juniorima i juniorima nastupiti na Splitskoj ligi u 50 metarskom bazenu. Sutra se održava i regionalno Prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom na kojem će nastupiti Lucija Mijolović i Mario Mrčela, članovi Zadra.