Velebit i Raštane krenuli domaćim pobjedama

Autor: Z L

28.02.2010. 23:00

RAŠTANE – PRIMORAC 1929  5:0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 150. Sudac: Mairo Repušić (Runovići). Pomoćnici: Robert Hausvička (Dubrovnik) i Ćiro Ugrin (Slit). Deelgat: Zvonko Bilić (Šibenik). Strijelci: 1:0 M. Gospić (16′), 2:0 Burčul (57′), 3:0 M. Gospić (66′), 4:0 M. Gospić (84′), 5:0 Burčul (90′).
RAŠTANE: Vugdelija, Peraić, Veršić, Jakelić, Andačić, Gregov (od 85′ A. Gospić), Medun, Birkić (od 74′ Čirjak), M. Batur (od 68′ Čačić), Burčul, M. Gospić. Trener: Vlado Mandić.
PRIMORAC 1929: Perica, Smilović, Galić, Mrčela, Vuleta, Jurjević-Škopinić, Plazonić (od 82′ Lizaotivć), Pokrajčić, Ćurić (od 78′ Peša), Gudelj-Velaga, Vuletić (od 61′ Batinić). Trener: Ivica Rajić.
Nakon što domaćini nisu realizirali kazneni udarac u 11. minuti, kada je u šesnaestercu gostiju bio srušen Marko Gospić, a kapetan Goran Burčul s 11 metara pogodio gredu, Raštane su ubrzo povele 1:0. Naime, u 16. minuti poslije ubačaja Nike Paraića s desnog boka uporni M. Gospić je iz drugog pokušaja udarcem izbliza uspio svladati vratara gostiju Pericu.
U nastavku još četiri gola domaćih i dvije pogođene vratnice. Tako je u 49. minuti Burčul s 30 metara s lijeve strane zatresao vratnicu, da bi u 57. minuti poslije ubačaja Batura razigrani Burčul glavom s pet metara pogodio donji lijevi kut vratara Stobreča – 2:0. Nakon što je Šime Gregov u 59. minuti s 25 metara pogodio gredu, uskoro su domaći povisili na na 3:0. Na Baturov ubačaj u 66. minuti spretno je reagirao M. Gospić i s osam metara malo iskosa pogodio mrežu. Završnica je donijela još dva gola Rašatana i to u 84. minuti kada je Burčul nesebično uspolio M. Gospića, koji je sa šest metara plasirao loptu u mrežu. U posljednjim trenucima igre konačnih 5:0 postavio je G. Burčul udarcem s deset metara nakon odličnog proigravanja stopera Nikole Veršića.
VELEBIT – JADRAN LP  2:0
BENKOVAC – Igralište HNK Velebit. Gledatelja 200. Sudac: Ante Elez (Vranjic). Pomoćnici: Morio Soldić (Potravlje) i Hrvoje Radić (Split). Delegat: Serđo Topčić (šibenik). Strijelci: 1:0 Klapan (55′), 2:0 Klapan (57′). Crvevi karton : Dinko Vukušić (Jadran LP. 64′ – preoštar start.)
VELEBIT: Mihaljević, Ivanić, Žilić, Čerina, Benić, Matić, Kurtin, Jurjević (od 56. Šarlija), Srzentić (od 66 Klarić), Kolić (od 83. Miletić), Klapan. Trener: Ivo Šupe.
JADRAN LP: Stipković, Dominiković, Parmać, Krstičević, Dabić, Nikolac (od 46. M. Krstičević), Jerković, Majić, Dulaj (od 66. Čotić), Vukušić, Glasnović. Trener: Siniša Spremo.
Na otvaranju sezone nogometaši Velebita svoje su navijače počastili pobjedom i tako uspješno krenuli u popravak lošeg jesenskog dojma. U trećoj minuti Srzentić je izvrsnom povratnom loptom uposlio Klapana nakon čijeg je udarca lopta okrznula vratnicu i otišla izvan granica igrališta. Domaćini su daleko bolja momčad od početka, posljedica čega su i četiti kornera u prvih 20-ak minuta. U 19. minute Klapan je dodavač, a sada Srzentić puca za malo iznad grede.
Golovi su stigli u drugom poluvremenu. U 55. minuti Kurtin je prešao tri protivnička igrača, idelno gurnuo loptu Klapanu koji je svladao vrlo dobrog Stipkovića. Samo dvije minute kasnije, netom što je ušao, Šarlija je idealno izveo korner s lijeve strane, na drugoj vratnici sam je Klapan koji povisuje rezultat na 2:0. Gosti su imali jedanaesterac u 84. minuti kojeg je promašio Jerković. S druge strane, kod domaćina Kolić je imao još dvije prigode koje su ostale neiskorištene.
GOŠK – PRIMORAC  3:2
DUBROVNIK – Igralište na Lapadu. Gledatelja 100. Sudac: Branko Vrzić (Šibenik). Strijelci: 1:0 Papić (27′), 2:0 Hođić (43′), 2:1 Moravčić (65′), 2:2 Mišlov (75′), 3:2 Kovačić (78′).
GOŠK: D. Krstić, Kokanović, Čikato, Kokić, Avdić, Begić, Redžić, Papić, Bukmir(od 63′. Rezo), Kovačić, Hodžić (od 72′. Nićetić). Trener: -.
PRIMORAC: Knežević , Prtenjača (od 60′. Hunjadi), Visković, Mišlov, Zoričić, Moravčić, Pezelj, Kero (od 60′. Stojanov), Maruna, Kulačić, Marković. Trener: Armando Marenci.
U ravnopravnoj utakmici domaćin je osvojio tri boda nakon što su Biograđani od 65. do 75. minute golovima Moravčića i Mišlova stigli do gola zaostatka.

Treća HNL –  jug

Rezultati 18. kola: Velebit – Jadran LP 2:0, Raštane – Primorac 1929 5:0, GOŠK – Primorac 3:2, Dugopolje – Hrvace 2:1, Zagora – Omiš 1:1, Dinara – Neretva 3:0,Jadran KS – Konavljanin 2:1, Neretvanac – Uskok, Zmaj slobodan.
Poredak: Dugopolje 37, Raštane 32, Uskok, Primorac i Jadran LP, Dinara 27, Neretvanac 23, Zmaj 22, Neretva 21, Konavljanin i Jadran KS, Hrvace i Zagora 19, Velebit 18, GOŠK 17, Primorac 1929 15, Omiš 13.
Raspored 19. kola: Primorac – Dugopolje, GOŠK – Raštane, Neretva – Velebit, Hrvace – Neretvanac, Uskok – Jadran KS, Konavljanin – Dinara, Zmaj – Zagora, Omiš – Primorac 1929, Jadran LP slobodan.