Županijski nogometni kup: Kolo jedanaesteraca

Autor: Z L

28.02.2010. 23:00

PAG  – HAJDUK 0:0 (5:4)
na jedanaesterce
PAG – Igralište Julovica. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Margetić (Zadar) i Ivica Šango (Privlaka). Strijelci: Žmire, Žunić, Sorić, Džaja, M. Miletić (Pag), Viduka, K. Čulina, S. Zubčić, A. Zubčić (Hajduk).
PAG: Džaja, Kustić, Žunić, Sabalić, B. Miletić, Radan, Paro, Nikpalj (od 67′ Martić), Žunić, Sorić, M. Miletić. Trener: Alen Vedrić.
HAJDUK: A. Zubčić, Pedić, Žilić, S. Čulina, Batur, Mušura (od 75′ B. Zubčić), Viduka, K. Čulina, M. Čulina (od 60′ S. Zubčić), A. Zubčić, Remšek (od 67′ Mile Čulina). Trener: Jure Čulina.
Gledatelji su mogli vidjeti ravnopravno utakmicu, a najbolji dio momčadi bili su vratali. Regularni dio je završio s 0:0, a pri izvođenju jedanesteraca spretniji i sretniji bili su igrači Paga.
PAKLENICA  – ŠKABRNJA 7:3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Paleka (Zemunik). Pomoćnici: Ivan A. Paleka (Zadar) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 Boban (13′), 1:1 S. Bilaver (27′), 2:1 Boban (36′), 3:1 Zubčić (423′), 4:1 Zdunić (45′), 5:1 Zubčić (57′), 6:1 Zdunić (61′),7:1 Stanić (65′), 7:2 Ivković (82′), 7:3 Ivković (85′).
PAKLENICA: Jaklin, Dokoza, Zanić, Vidić, Stanić, Zubčić, Galešić, Zdunić, Boban (od 62′ Koić), Ivković, Tadić. Trener: Tomislav Milovac.
ŠKABRNJA: Dražević, Anđelko Perica (od 62′ Ante Perica), Šopić (od 46′ Karlić), Mimić, Klarin, Grubić, S. Bilaver, M. Bilaver (od 60′ Jurić), Šarić, Ivković, Pavlović (od 70′ Škara). Trener: Luka Hržina.
Momčad Paklenica visoko je porazila Škabrnju te tako ostvarila prolaz u iduće kolo Kupa. U prvom dijelu susreta pola sata vodila se ravnopravna igra, a tada je Paklenica preuzela inicijativu i postigla lijepihzgoditaka da bi Škabrnjanci smanjili sa dva zgoditka Ivkovića pred kraj susreta. Zaslužena pobjeda Škabrnje.
NOVA ZORA  – DALMATINAC 3:3 (6:7)
na jedanesterce
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 50. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Čačić (Zadar) i Damir Kraljević (Zadar). Strijelci: 1:0 Jergović (3′), 2:0 Njitraj (20′), 2:1 Križek (65′), 2:2 Križek (70′), 2:3 Franov (83′), 3:3 Mandić (89′), Bobanović 4:3, Križek 4:4, Čulina 5:4, Bakić 5:5, Jergović 6:5, Marić – obrana, Njitraj – obrana, Ćustić 6:6, S. Majica – promašaj, J. Gregurević 7:6. Crveni karton: K. Mikas (Nova zora, 63′, udaranje igrača).
NOVA ZORA: Barbaroša, Kutija (od 70′ Eškinja), M. Mikas, Čulina, Banović, Majica, L. Mikas (od 77′ De. Njitraj), Mandić, K. Mikas, Da. Njitraj. Trener: Šime Mikas.
DALMATINAC: Mi. Grgurević, Ma. Gregurević (od 67′ Čirjak), Musap (od 87′ Bašić), Marić, Blagdanić, Viduka (od 83′ Vulić), Bakić, Križek, Števanja (65′ Janković), J. Gregurević, Franov od 85′ Ćustić. Trener: Mate Grgurević.
Već u trećoj minuti Mandić je u solo prodoru prošao dva igrača i idealno asistirao Jergovića koji s vrha šesnaesterca rutinski pogađa suprotne rašlje. Nakon centaršuta Bobanovića najbolje se snašao Njitraj koji iz blizine svladava gostujućeg vratara. Pred kraj prvog dijela gosti iz Crnog unatoč vjetru u prsa imaju inicijativu, ali bez konkretne završnice. Zbog udaranja protivničkog igrača u 63. minuti iz igre je izbačen domaći kapetan Krešo Mikas. Na 2:1 smanjio Križek iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodivši rašlje nemoćnog Barbaroše. Izjednačio je isti igrač pet minuta kasnije, a asistirao mu je Marić. Agilni Križek dvije minute kasnije pogađa s vrha šesnaesterca gredu. Na 2:3 povisio je Franov koji je natrčao na odbijenu loptu od Barbaroše. Regularnih 3:3 postavio je Mandić, iz gužve pred golom. U ruletu jedanaesteraca više sreće imali su gosti, koji su zasluženo prošli u daljnji krug natjecanja.
POLAČA  – GORICA 5:1
POLAČA – Igralište Bičina. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga) i Neven Ražov (Škabrnja). Strijelci: 1:0 Š. Prtenjača (12′), 2:0 Perica (17′), 3:0 Ćuković (44′), 3:1 Čirjak (50′), 4:1 Karamarko (62′), 5:1 Orlović (72′).
POLAČA: Baričić, Guzić (od 69′ R. Prtenjača), Mrkić (od 56′ Karamarko), Orlović, Perica, Jakušić, Bobanović, Pavičić (od 56′ Miletić), Ćuković, A. Prtenjača (od 69′ Bašić), Š. Prtenjača (od 60′ Brkljača). Trener: Slobodan Prtenjača.
GORICA: Bučić, J. Batur (od 46′ A. Batur), M. Ikić, Mikulić, J. Ikić, Erlić, Tokić (od 70′ Perić), Jurjević, Š. Čirjak (od 75′ Rogić), Mitrović (od 66′ Kamber), J. Čirjak. Trener: Mile Batur.
Gosti neočekivano otvaraju utakmicu s dvije stopostone prigode, ali ih ne iskorištavaju. Domaćin potom preuzima inicijativu i već u prvom poluvremenu pogotcima Š. Prtenjače, Perice i Ćukovića rješava pitanje pobjednika. Gosti preko J. Čirjak uspijevaju smanjiti, ali domaćin opet povećava vodstvo pogotkom Karamarka. Konačni rezultat lijepim lobom postavlja Orlović.