23 C°

Dominacija Marcele Marić

Autor: Viktor Bogut

28.02.2013. 23:00

Četiri medalje osvojila je Marcela Marić te još jedanput postala prvakinja u sve četiri discipline

U Zagrebu je održano zimsko seniorsko Prvenstvo Hrvatske u skokovima u vodu. Od zadarskih klubova predstavili su se skakači Kluba za skokove u vodu Zadar i Arno. Za KSV Zadar nastupili su Marcela Marić i Hana Kovačević, dok je za Arno nastupio Roko Sipina. KSV Zadar ukupno je osvojio pet medalja od toga četiri zlatne medalje i jednu broncu. Četiri medalje osvojila je Marcela Marić te još jedan put postala prvakinja u sve četiri discipline. S daske 1 metar osvojila je 215 bodova, s daske tri metra 243, dok je s tornja osvojila 207 bodova. U sinkro skokovima s daske tri metra u paru s Majom Borić (Trešnjevka), također osvojeno prvo mjesto sa 234 boda. Osim Marcele prvi puta na seniorskom prvenstvu nastupila je i Hana Kovačević. U sinkroskokovima u paru s Lorena Tomiek (Trešnjevka) osvojila je treće mjesto uz osvojen 151 bod, te je tako osvojila svoju prvu medalju na seniorskim natjecanjima. Osim u sinkroskokovima Hana je još nastupila u disciplini daska jedan metar te zauzela odlično peto mjesto s osvojenih 150 bodova.
Roko Sipina bio je jedini predstavnik KSV Arno. Što zbog bolesti, a što radi činjenice da u tom klubu orijentiraju na mlađe uzraste, Arno je poslao samo jednog natjecatelja, i to kadeta koji je u konkurenciji seniora imao sasvim solidan nastup. U skoku s daske jednog metra osvojio je odlično peto mjesto. Za dva tjedna u Zadru će se održat će kadetsko i juniorsko Prvenstvo Hrvatske uz nastupe domaćih skakača.