Stotkom potvrđen o(p)stanak

Autor: Andrija Dešpoja

31.03.2010. 22:00
Stotkom  potvrđen o(p)stanak

Visokom pobjedom nad Dubrovnikom košarkaši Borik-Puntamike došli su do ostvarenja cilja zacrtanog prije početka sezone, a on je značio potvrdu ostanka u A-1 ligi koje je osigurano čak pet kola prije kraja natjecanja u Ligi za ostanak.
Na otvaranju utakmice gledatelji u Jazinama su mogli gledati izjednačen dvoboj, a prvo malo osjetnije vodstvo stekli su gosti preko Radića koji je tricom (14:18) naznačio da se Plantakovi igrači moraju razbuditi ako misle doći do bodova vrijednih ostanka u ligi. Šćepanovićeva trica odmah zatim uspjela je pokrenuti zelene koji do kraja prve četvrtine uspijevaju rezultat dovesti na početak (21:21). No, druga dionica dala je odgovor na pitanje pobjednika, jer su u tom razdoblju Puntamičani krenuli prosto nezaustavljivo. Obrana se podigla na višu razinu dok u napadu je proradio tercet Ivanov-Olivari-Jurjević. Upravo ovaj potonji ubačajem iza linije 6.25 započinje fenomenalnu seriju domaćih od 13:0. Jurjević je bio precizan iz kontranapada, a Ivanov s dva odlična poteza pod obručem uz poene Olivarija donosi najvećih do tada plus 18 (45:27). Katastrofa Dubrovčana je donekle ublažena tricom Hajdića u sutonu poluvremena (45:30). Ukupno devet poena Dubrovčana u drugoj četvrtini najbolji su pokazatelj dizanja Puntamičana koji su u prvih 20 minuta zaključili s trostrukom većom valorizacijom učinka (56:18) od gostiju. Nastavak nije punudio ništa dobroga za „gospare” koji kao da su se pomirili s porazom, no to nije smetalo Puntamičane da nastave povećavati svoju prednost. Tako je Dević otvorio s četiri poena u nizu, a Olivari je tricom postavio na 22 poena viška (52:30).  Hajdićev ubačaj, pa Krušlinovo zakucavanje iz kontre ipak je donijelo tračak nade za Dubrovčane koji su imali četvrtinu i pol da se nekako dovuku do neizvjesnosti rezultata. Međutim, Plantakova minuta odmora dala je novi impuls zelenima koji su podigli s nekoliko prekrasnih poteza malobrojnu publiku na noge, a posebice nakon kontranapada iz kojeg je Ivanov upisao svoj 20 poen na utakmici (60:39). Petanijeva blokada na Krušlinu iz koje se rodila kontra za Mrvu koji je neumoljiv s trice (65:44) pokazala je da Dubrovčani neće moći s bodovima iz Jazina, a ostalo je tek odraditi posljednjih 12 minuta utakmice koja je donijela konačno osiguranje ostanka u A-1 ligi za Puntamičane. U tih 12 minuta gledatelji su dobro zagrijali dlanove pljeskajući svakom dobrom potezu domaćih koji su nemilice punili koš Dubrovčana, posebice rezervista poput Dražovića, Čakaruna, Marina, Baždarića i Troskota. Na kraju, prva stotka sezone i najslađa pobjeda u kojoj su najveći obol dali Ivanov s 23 poena te Olivari s 18 i Dević sa 17 ubačaja.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBROVNIK 103:76

(21:21, 24:9, 29:23, 29:23)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 150. Suci: Josip Radojković, Damir Basarić i Leo Roglić (svi iz Splita).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 8 (4-4), Ivanov 23 (5-9), Čakarun 8, Pavić, Dražović 6, Dević 17 (9-9), Mrva 10, Marin 2, Troskot 2, Jurjević 5, Baždarić 4, Olivari 18 (2-2). Trener: Neven Plantak.
DUBROVNIK: Radić 14 (3-8), Šćepanović 6 (1-1), Soko, Karač, Krušlin 9 (1-2), Oštrić 17 (2-4), Vranješ 8 (3-3), M. Hajdić 13, N. Hajdić 2, Perić 7 (3-5). Trener: Darko Kunce.
Šut za 2: Borik-Puntamika 31-48 (65%); Dubrovnik 18-32 (56%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 7-15 (47%); Dubrovnik 9-24 (38%)
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 20-24 (83%); Dubrovnik 13-23 (57%)
Skokovi: Borik-Puntamika 31 (27+4); Dubrovnik 23 (17+6).

PLANTAK: SADA SVI MOGU DOBITI ŠANSU

– Odigrali smo dobru utakmicu osim prve četvrtine i zahvaljujem igračima na pruženom na terenu. Pribojavali smo se Dubrovnika, jer su bili u uzlaznoj putanji, ali uspjeli smo odraditi ovu važnu utakmicu pobjedom i uspjeli smo ostvariti ostanak kao nikad prije, još u ožujku.
Ostvarili smo ostanak pet kola prije kraja i to je veliki dobitak za nas, jer sad imamo priliku u tim utakmicama dati više šanse igračima koji su manje participirali u igri tijekom sezone. Naravno zbog regularnosti ćemo pokušati dobiti sve do kraja.