Subota, 27. travnja 2024

Zadranima tri juniorske bronce

01.07.2021. 07:43

Tradicionalni plivački miting Zlatni medvjed ove je godine održan 35.put u organizaciji PK Medveščak. Natjecanje je uvršteno u FINA kalendar zbog čega je privuklo brojna svjetska imena, vrhunske plivače u lovu na olimpijske norme. Kroz kvalifikacije i finala plivalo se od 25. do 27. lipnja na 50 metarskom bazenu Svetice u Zagrebu gdje je nastupilo 417 natjecatelja iz 41 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Poljske, Slovačke, Sejšela i Kolumbije. Ekipa PK Zadar od osam plivačica i plivača osvojila je tri odličja u juniorskoj kategoriji. Najuspješniji u apsolutnoj kategoriji bio je mlađi senior Bruno Šarić s nastupom u dva A finala gdje je zauzeo četvrto mjesto na 50 m leđno (26.76) i osvojio 721 bod dok je na 100 m leđno bio je šesti (58.84). Junior Noa Kuman je izborio A finale na 200 m prsno gdje je uzeo i juniorsku broncu, a B finala i dva četvrta mjesta imao je i na 200 m mješovito i 100 m prsno. U A finalima nastupio je i junior Roko Šango, brončani na 200 m leđno (2.15.43) i šesti junior na 100 m leđno. U ženskoj postavi najuspješnija je bila juniorka Mia Klasić, brončana na 800 m slobodno (10.07.15). Klasić je jedina plivala u A finalima. U B finalima nastupile su i Marija Kuman na 50 m leđno (deveta juniorka) te Sarah Michelle Coha na 50 m prsno (11. juniorka). U Zagrebu su nastupile i mlađe juniorke Lucija Klasić te Nora Stipanov. Ekipu su pratili treneri Josipa Nekić i Željko Olujić.