15 C°

Milin i Ćustić osvojili seniorska odličja

01.08.2018. 11:46

U Zagrebu na 50 m bazenu Svetice održano je Ljetno prvenstvo Hrvatske za dobne skupine. U konkurenciji 315 plivačica i plivača iz 33 kluba za PK Zadar pod vodstvom trenera Josipe Nekić i Željka Olujića natjecalo se 12 plivačica i plivača: Antonio Milin, Bruno Šarić, Alan Šaponja, Lovre Marković, Marko Radović, Božo Puhalović, Mateo Škalec, Lea Matešić, Barbara Ćustić, Nika Kotlar, Ema Molnar, Marija Dora Bačić. U ukupnom redoslijedu uspješnosti klubova Zadar je osvojio četvrto mjesto u muškoj, što je najbolji rezultat u povijesti kluba, te deveto u ženskoj konkurenciji. Osvojeno je ukupno 10 individualnih i jedno štafetno odličje. Nositelji odličja za Zadar u apsolutnoj konkurenciji su Antonio Milin i Barbara Ćustić. Milin (mlađi senior) bio je drugi na 100 m prsno (1:05.54) u mlađe seniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Ćustić (juniorka) na 50 m prsno (34.22) osvojila je srebro te mlađe seniorsku i seniorsku broncu. Junior Bruno Šarić bio je drugi u kategoriji na 50 m leđno (27.61) i brončani na 100 m leđno (1.00.30). Mlađi junior Božo Puhalović osvojio je mlađe juniorsko srebro i juniorsku broncu na 1500 m slobodno (16:49.34) te mlađe juniorsku broncu na 800 m slobodno (8.44.60). Uz osvajača medalja u finalima su nastupali i: Mateo Škalec, Lovre Marković i Nika Kotlar, Antonio Milin, Barbara Ćustić, Bruno Šarić i Lovre Marković. Juniorska štafeta: Božo Puhalović, Marko Radović, Alan Šaponja i Bruno Šarić na 4×100 m slobodno osvojila je broncu (3.44.12).
– Zadovoljni smo ostvarenim rezultatima kao i pomakom na listi uspješnosti klubova ostvarenim s malim brojem plivača. Raduju nas i osobni rezultati svakog od plivača – rekao je trener Olujić.
Pod vodstvom trenera Marijana Čuline boje Jadere na PH branilo je šest članova: Sandro Barić, Duje Grgić, Tonka Krstić, Filip Smolić, Andrija Smolić, Ellena Šušteršić. Svi su oni od početka sezone stekli pravo nastupa na ovom natjecanju isplivavši zadane norme. Junior Sandro Barić (2001.) je nastupio u četiri discipline te se triput plasirao u finalne trke. U A finalima na 50 m prsno 30.35 bio je četvrti, a na 100 m prsno (1:08.03) peti. Nakon B finala na 200 m prsno (2:29.33) natjecanje je završio na devetom mjestu. Junior Duje Grgić (2001.) je također nastupio u četiri discipline te izborio dva A finala u kojima je bio četvrti. Uspjelo mu je to na 100 m leptir (59.18) i 200 m leptir (2:09.92). Mlađa juniorka Tonka Krstić (2003.) je u B finalu na 200 m leptir (2:41.10) bila 11., a na 200 m mješovito u C finalu bila je 16. (2:43.00). Junior Andrija Smolić (2000.) je u B finalu na 50 m prsno (32.17) bio 11. Mlađa juniorka Ellena Šušteršić (2003.) za C finale se izborila na 100 m leđno gdje je bila osma (1:11.20). Za jedno C finale izborio se i mlađi junior Filip Smolić (2003.), 15. na 200 m (2:44.25). Muška juniorska štafeta: Andrija Smolić, Sandro Barić, Duje Grgić i Filip Smolić je osvojila šesto mjesto na 4×100 m mješovito (4:18.72) i peto na 4×100 m slobodno (3:52.37). U dvije utrke nastupila je i mješovita juniorska štafeta: Tonka Krstić, Sandro Barić, Duje Grgić i Ellena Šušteršić, sedma na 4×100 m mješovito (4:26.07) i peta na 4×100 m slobodno (4:03.73). U redoslijedu klubova plivači Jadere su osvojili 12. mjesto u konkurenciji 31 kluba dok su plivačice među 28 klubova bile 22.