TREĆA HNL JUG Rajčić Zagori donio veselje, a Biograjce natjerao u tugu

Slika korisnika mkvanja
U 7. kolu Primorac (B) minimalno poražen na gostovanju u Unešiću
Pogodak je pao iz vrlo sporne situacije s obzirom da je u toj istoj akciji lopta u ruku pogodila igrača Zagore i to u šesnaestercu Primorca, nakon čega ju je on vratio svom suigraču, a u nastavku je lopta završila u mreži Biograjaca. Međutim, sudac Vlatko Jurešić iz Dubrovnika ostao je nijem
Marin GOSPIĆ
PORAZ U UNEŠIĆU - Pobjedu protiv Neretve Biograjci nisu uspjeli "potvrditi" protiv Zagore

Momčad Primorca (B) u 7. kolu Treće HNL jug poražena je na gostovanju u Unešiću od ondašnje Zagore minimalno zgoditkom Josipa Rajčića u 71. minuti susreta. I to nakon vrlo sporne situacije s obzirom da je u toj istoj akciji lopta u ruku pogodila igrača Zagore i to u šesnaestercu Primorca, nakon čega ju je on vratio svom suigraču, a u nastavku je lopta završila u mreži Biograjaca. Međutim, sudac Vlatko Jurešić iz Dubrovnika ostao je nijem čime je Biograjcima dao itekakvog povoda za prigovore nakon ovog dvoboja. Gosti iz kraljevskog grada dominirali su praktički tijekom cijele utakmice, stvorili nekoliko izglednih situacija, ali su na kraju ostali "kratkih rukava" i put Biograda na Moru otputovali ljuti i tužni.

A sve je i počelo spornom situacijom i to u šesnaestercu domaćina. Igrala se 2. minuta susreta kada je rukom u svom šesnaestercu nakon jednog centaršuta igrao igrač Zagore. Igrači obje momčadi su stali očekujući da će dubrovački sudac dosuditi najstrožu kaznu za goste. Međutim, on se niti u ovoj situaciji nije oglasio. Biograjci su na ovoj utakmici imali nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka. U prvom poluvremenu "oči u oči" s domaćim vratarom našao se Vice Birkić, ali nije ga uspio matirati.

I u nastavku utakmice gosti iz kraljevskog grada imali su nekoliko izglednih situacija, ali lopta jučer jednostavno nije htjela u mrežu Zagore. Jedan od onih koji je imao priliku dovesti Primorac u vodstvo bio je Luka Vodopija, ali mreža Unešićana kao da je bila začarana. Na kraju je stigla kazna na drugoj strani koja je u potpunosti razljutila momčad Mirka Labrovića, ali tu se ništa nije moglo jer konačnu odluku ipak donosi sudac. Biograjci su se nadali da će nakon pobjede nad Neretvom u prošlome kolu, u Unešiću nastaviti pobjedničku seriju. Međutim, to se ipak nije dogodilo i sada im predstoji da u sljedećih desetak dana s obzirom da ne igraju u vikendu koji je pred nama, pronađu bolju formu za nastavak prvenstva.

ZAGORA1

PRIMORAC (B)0

UNEŠIĆ - Igralište Borovište. Gledatelja: 200. Sudac: Vlatko Jurešić (Dubrovnik). Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Tino Babić (Staševica). Strijelci: 1:0 Rajčić (71'). Žuti kartoni: Bagarić, Abramović, F. Bitunjac (Zagora), Birkić, Nakić, Lazarevski, Okechukwu (Primorac). Crveni: -.

ZAGORA: Duka, Barać (od 68' Ćaleta), Abramović, Luetić, Petranić (od 58' Sablić), Slugan, Rajčić (od 86' Glavaš), Šerić (od 46' Župan), B. Bitunjac (od 68' F. Bitunjac), Bagarić, Gabrić. Trener: Marko Pinčić.

PRIMORAC (B): Stojanov, Colić, Birkić, Ješe, Vodopija (od 79' Galešić), Nakić (od 71' Banić), Lazarevski, Klopp, Pranić, Okechukwu (od 79' Zelić), Jurišić (od 71' Modziaou). Trener: Mirko Labrović.

Rezultati 7. kola: Zagora - Primorac (B) 1:0, Neretva - Hrvatski vitez Posedarje 3:3, Zmaj (M) - Sloga 2:0, Jadran LP - Vodice 3:0, Kamen - Zmaj (B) 2:3, Split - Uskok 4:0, OSK - GOŠK Du. 4:3, Hrvace - Urania 2:0.