TREĆA HNL JUG Ješe izborio najstrožu kaznu, a Lazarevski s kreča donio pobjedu

Slika korisnika mkvanja
U 13. kolu Primorac (B) na svom travnjaku svladao Uskok rezultatom 2:1
Domaćine je u vodstvo doveo Mondziaou u 24. minuti utakmice, a poništio ga je Božinović deset minuta kasnije. Igrala se 83. minuta kada je Ješe srušen u kaznenom prostoru gostiju,a Lazarevski s kreča zabio za slavlje momčadi iz kraljevskog grada
Marin GOSPIĆ
ZABIO ZA VODSTVO BIOGRAJACA - Kevin Mondziaou

Od prve minute obje momčadi krenule su vrlo žestoko u borbu za bodove. Prvi prijete domaćini i to već u 2. minuti. Jurišić je ubacio loptu u peterac gostiju, ali Vodopija, nažalost po domaćine, malo kasni te ova prigoda odlazi u nepovrat. U 11. minuti gosti su odigrali brzu kontru, a Božinovićev udarac umalo je neprecizan. Domaćin je u prvom dijelu imao inicijativu i vidjelo se da razmišljaju jedino o pobjedi. Međutim, nedostajao je posljednji pas koji bi imao izravan utjecaj na rezultat. U 24. minuti domaćin dolazi u vodstvo. Na lijevoj strani Vodopija je uposlen dugom loptom te je odmah produžio za utrčalog Mondziaoua koji u trku prima loptu i s desetak metara pogađa suprotni kut Milakovićevih vratiju 1:0. Biograjci su nastavili napadati, ali su malo zaboravili na svoj gol. U 34. minuti Klišani su odigrali brzu kontru za koju su domaćini signalizirali zaleđe. Međutim, sudac se nije oglasio, a Božinović ulazi u šesnaesterac domaćina i s desne strane pogađa za izjednačenje - 1:1. U 44. minuti Colić je tukao, vratar Milaković odbio loptu, a Okechukwe srušen u pokušaju udarca. Niti ovoga puta sudac nije bio naklonjen domaćinima. S po jednim zgoditkom u mreži obje momčadi otišlo se na odmor.
U 55. minuti Mondziaou je imao odličnu priliku za svoj drugi pogodak koji bi Biograjce ponovno doveo u vodstvo. Izbio je "oči u oči" s vratarom Milakovićem koji iz tog dvoboja izlazi kao pobjednik. Prijete i jedni i drugi, obje momčadi mogle su utakmicu prelomiti na svoju stranu. Na kraju su to učinili Biograjci i to u 83. minuti. U šesnaestercu gostiju srušen je kapetan Vedran Ješe, a Stefan Lazarevski s kreča nije propustio priliku dovesti u vodstvo ponovno svoju momčad. Na kraju to nije najbolje leglo gostima jer se u sljedećim minutama malo zakuhalo na travnjaku, ali ubrzo se situacija smirila i primirila. Na kraju je Primorac (B) osvojio tri vrlo vrijedna boda u kojoj su i gosti odigrali vrlo dobro, ali sreća ovoga puta nije bila na njihovoj strani.

PRIMORAC (B) 2
USKOK 1

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Bez gledatelja. Sudac: Luka Liković (Krvavac). Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Tino Babić (Staševica). Strijelci: 1:0 Mondziaou (24'), 1:1 Božinović (34'), 2:1 Lazarevski (83' - 11 m). Žuti kartoni: Colić, Lazarevski, Labus Primorac (B), Radovniković, Vodanović, Žižić, Vrdoljak (Uskok). Crveni karton: Duje Vrdoljak (83' - drugi žuti).
PRIMORAC (B): Stojanov, Colić, Kevin (od 75' Galešić), Birkić (od 76' Labus), Ješe, Vodopija (od 40' Zelić, Lazarevski, Klopp, Pranić, Okechukwe (od 50' Nakić), Jurišić. Trener: Leo Šarić.
USKOK: Milaković, Kurtović, Radovniković, Katuša, Vrdoljak, Teklić, Gilić, Kuko, Božinović, Vodanović (od 75' Cikojević), Žižić,Vučemilović – Grgić, (od 90' Pejović). Trener: Tomislav Radić.