Četvrtak, 28. ožujka 2024

16 C°

Pet bunara umalo do stotke

01.03.2009. 23:00

I drugi put ove sezone Pet bunara su nadvisile Jazine. Za razliku od prve utakmice ova je bila puno izvjesnija jer su juniori Zadra predvođeni iskusnijima Tičinom, Butićem i Tadićem bili pretvrd orah za momčad Jazina kojoj kao neko opravdanje može poslužiti neigranje ponajboljih igrača Olivarija i Marčinkovića. Razlika se u utakmici penjala na stranu Pet bunara pa je početkom drugog poluvremena na semaforu svijetlilo visokih plus 18 za Bunare (42:60). Tada se bude Popovićevi puleni i agresivnom obranom stišću protivnika, što je nakon trice Perića i dva zakucavanja Čakaruna vratilo Jazine na samo minus pet zaostatka (63:68). No, to je bilo sve od Jazina u ovoj utakmici, jer su nakon Baturove trice sa sirenom za kraj treće četvrtine ušli u dugi post bez koša koji je trajao sve do pet minuta prije kraja. Gjergjini momci su rutinski priveli utakmicu kraju i tako su ovom pobjedom izborili mirniju završnicu prvenstva. Najbolji u redovima pobjednika bili su Batur sa 26 poena i Tičina sa 20, dok se kod Jazina najviše trudio Čakarun koji je završio sa 24 postignuta koša.

JAZINE – PET BUNARA 86:99

(25:24, 17:34, 25:18, 19:23)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200. Suci: Petani i Vulić (oba Zadar).
JAZINE: A. Knežević, Pešut 7, Čakarun 24, Anđelić 15, Škara 8, Perić 10, M. Knežević 6, Rumora, Vrsaljko 5, Popović 11, Pelczmann. Trener: Petar Popović
PET BUNARA: Mikulić 12, Butić 14, Sterle, Blažević 6, Milin, Tičina 20, Crnjak 4, Batur 26, Tadić 10, Ceranja 5, Fain, Burčul 2. Trener: Roko Giergia