Uvjeti za igru – nemogući!

01.03.2011. 23:00

RAŠTANE2
HRVATSKI VITEZ0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja. 100. Sudac: Ivan Čačić (Zadar). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Damir Kraljević (Zadar). Strijelci: 1:0 Burčul (11′), 2:0 Čačić (48′).
RAŠTANE: Mitrović, Peraić, Šimurina, L. Batur, Birkić ć (od 75′ Andačić), Tičak (od 51′ Rašić), Mišlov (od 46′ Župan), Čirjak, M. Batur, Srzentić (od 51′ Mikulić), Burčul (od 46′ Čačić). Trener: Leopold Burčul.
HRVATSKI VITEZ: Demo, M. Brala (od 61′ Zubak), Kajtazi (od 60′ Bertović), Čipak, Jurjević, Viduka (od 68′ Baričević), Jović (od 68′ Novaković), J. Brala I, R. Knežević, J. Brala II (od 81′ M. Knežević). Trener: Mario Bukvić.
Raštane su po velikoj buri uspjele pobijediti solidnu, pomlađenu momčad Hrvatskog viteza i plasirati se u četvrtfinale Kupa. Iako su lideri Treće HNL – jug nastupili bez vratara Karla Vugdelije, stopera Nikole Veršića te ozlijeđenog veznog Marina Kurtina i napadača Marka Gospića, nakon bolje igre u većem dijelu susreta došli su do rutinske pobjede. U prvom poluvremenu više prigode imale su Raštane, no postigli su samo jedan zgoditak, kada je kapetan Goran Burčul u 11. minuti nakon ubačaja s lijeva Šime Čirjaka uspio svladati mladog vratara Posedaraca Ivana Demu. Početkom nastavka pitanje pobjednika bilo je riješeno. Oporavljenik Josip Čačić nakon centaršuta s lijevog boka Luke Birkića, u 48. minuti, udarcem s pet metara povisio je na 2:0. Bio je to i konačan kraj utakmice odigrane u nemogućim uvjetima.
ZRMANJA0
VELEBIT1
OBROVAC – Igralište Jankuša. Gledatelj: 46. Sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Josip Budan (Podgradina) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelac: Gregov (75′).
ZRMANJA: Šarlija, Juko, Jurjević, Drlja, Baričević, Breulj, Kajtazi, Klanac, Franjić, Vedrić, Jurjević II. Trener: Ante Serdarević.
VELEBIT: J. Šarić, Miletić (od 60′ Dujmović), Benić (od 46′ Gregov), Bulat, Šoša, Radeljić, Čerina (od 90′ Rakić), Kolić, Barnjak, D. Šarić (od 73′ Ivković), Uskok. Predstavnik kluba: Branko Dević.
Po sibirskoj hladnoći koju je stvorila olujna bura nije se moglo kontrolirati loptu. Domaći su nogometaši izdržali sve do 75. minute kada su primili pogodak nakon kontre Benkovčana. Na vrhu kaznenog prostora najbolje se snašao Šime Gregov i pored nemoćnog Krešimira Šarlije postigao zgoditak, što je bio i konačni rezultat. Nakon susreta gledatelji su bili ogorčeni, a i Vlado Mandić, trener Velebita, izjavio je da je utakmica bila protiv nogometa, s obzirom na vremenske uvjete.
– Ubuduće bi mjerodavni morali voditi računa o igranju nogometa u ovakvim uvjetima – smatra Mandić kojem su se jučer ozlijedila tri igrača. Inače, Mandić jučer zbog kazne nije bio na klupi svoje momčadi već je utakmicu gledao “s druge strane žice”.
ZLATNA LUKA5
CROATIA0
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 70. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Ivan Paleka i Zoran Žilić (oba Zadar). Delegat: Milivoj Milačić (Biograd n/M). Crveni kartoni: Ivan Baričić (39′ – drugi žuti) i Josip Santini (45′ – namjerno igranje rukom – oba Croatia). Strijelci: 1:0 J. Sudinja (29′ – 11m), 2:0 J. Sudinja (45′- 11 m), 3:0 T. Torbarina (82′), 4:0 M. Bugarija (86′), 5:0 M. Bugarija (90′).
ZLATNA LUKA: J. Dijan (od 46′ D. Gašparović), Ramić (od 62′ Grginović), B. Brkić, Pašić, Torbarina, T. Gašparović, B. Gašparović, Pavin, Dešpoja (od 46′ D. Brkić), Nitraj (od 62′  Barić), J. Sudinja (od 46′ M. Bugarija). Trener: Robert Dijan.
CROATIA: Dražović, N. Deković, J. Santini, I. Baričić, M. Deković, Bolić (od 46′ B. Budanović), M. Budanović, Rajner, A. Mikulić, Genda (od 70′ I. Santini), Potočnjak (od 61′ K. Colić. Trener: Vladimir Pirović.
Po izuzetno hladnom vremenu utakmica je odlučena pri kraju prvog poluvremena. U glavnoj ulozi, htio ne htio, bio je sudac Neven Šimunac. Najprije u 39. minuti crveni karton zbog drugog žutog kartona pokazuje Turanjcu Ivanu Baričiću i na izmaku poluvremena i njegovom suigraču Josipu Santiniju koji s gol crte vratarski zaustavlja loptu na putu ka nezaštićenoj mreži. Siguran realizator s bijele točke bio je Josip Sudinja koji je i u 26. minuti bio strijelac, također iz jedanaesterca.
Kada su sasvim promrzli gledatelji već bili uvjereni da će bunker Turanjaca, unatoč manjku od čak dva igrača, izdržati cijelo drugo poluvrijeme, to kao da se nije svidjelo zadnjem veznom Toniju Torbarini i u 82. minuti umjesto indisponiranih napadača s oko 35 metara loptu nošenu burom zabija u lijeve rašlje potpuno nemoćnog vratara Kristijana Dražovića. Točku na “i” s dva zgoditka postavlja Mate Bugarija, koji je tijekom priprema trenirao sa Zadrom.