12 C°

Situacija sve teža

01.04.2012. 22:00

Ni gostovanje u Dardi za košarkaše Sonik-Puntamike nije bilo lišeno već uhodanog ovosezonskog pravila da svaki odlazak izvan Zadra znači poraz. Tako se ponovilo i ovog puta kao u mnogim prethodnim da su Zadrani dominirali više od tri četvrtine utakmice, a kraj dočekali s porazom. Odlično prvo poluvrijeme Plantakovih igrača nije maksimalno kapitalizirano, jer su povratkom iz svlačionice dopustili domaćinu brzi povratak u ravnopravan položaj te u završnici potonuli, 12. put ove sezone na gostujućem terenu.
Odlično prvo poluvrijeme
Prvi osjetniji ulazak u prednost imala je Darda nakon vezanih poena Meznarića i Budimira (9-5), no Puntamičani polovicom prve četvrtine pokazuju vjerojatno najbolje svoje ovosezonske minute u gostima. Sve je započeo svojom drugom tricom Drezge za minimalno vodstvo (15-16). U tricaškom ritmu nastavio je Jurlina i to dvaput (17-22), a mini seriju 8-2 za “zelene” je zaključio Dražović za odlazak na +7 (17-24). Posljednji koš u prvih 10 minuta pripao je domaćim košarkašima koji su smanjili na 20-24, tricom Budimira. Isti igrač u suradnji s Bičvićem je donio i izjednačenje na otvaranju druge dionice, no uslijedilo je novo plodno razdoblje Plantakovih igrača koji su u 8 sljedećih minuta napravili novu veliku seriju 21-11. Tricom je načeo Ramljak, a pridodao je Čakarun šut s distance te Jurjević svoju prvu tricu za 24-32. Bičvić je ekspresno uzvratio s dvije trice u nizu (30-32). Probudio se tada i Šarlija koji ubacuje četiri poena, zabili su Jurlina i Pešut te je i dalje osam prednosti na strani gostiju (32-40). Uspio je uzvratiti Perajica s košem i dodatnim (35-40), no brzi odgovor su na drugoj strani imali Pešut s dvicom i Marić koji je ubacio ukupno sedmu tricu od 12 pokušaja do tada svoje momčadi za najvećih 10 prednosti (35-45), minutu prije kraja prvog poluvremena. Ipak, nisu uspjeli za nastavak je i održati, već je Darda smanjila na samo -6 (39-45).
Katastrofalan nastavak
I onda je početak treće dionice donio veliku rupu. Već nakon četvrte minute imali su zeleni zaostatak od sedam poena (52-45), što je značilo da su računajući posljednju minutu druge dionice imali negativan niz 0-17, što je definitivno presudilo pobjednika iako je bilo još dosta do kraja. I nije sve bilo tako brzo riješeno za Dardu koja je svoje vodstvo ponovno ispustila pred kraj treće četvrtine. Malu simultanku imao je u tim trenucima Dražović sa šest poena u nizu za 56-57. Tricom Jurjevića i dvicom Pešuta imaju Puntamičani odličnih +7, (62-67) za kraj treće dionice. No, kao ni početkom drugog poluvremena Plantakova momčad nije ni na otvaranju posljednje četvrtine uspjela dugo ostati u vodstvu. Odgovornost je u odlučujućim minutama na sebe preuzeo iskusni Meznarić koji je prvo stavio tricu, nakon čega je svoje jedine poene ubacio i Vlaić, a nastavio je Meznarić s dva ubačaja u nizu za novi brzi preokret Darde (72-69). Nakon toga Budimir je stavlja dva bacanja, a Pandurić pogodio tricu za +8 domaćina (77-69) što je bio konačan udarac za ambicije Puntamičana. Svaki njihov pokušaj do kraja utakmice bio je uzaludan, jer su domaći igrači dobili novu injekciju samopouzdanja. Sve što se uspjelo učiniti jest u dva navrata doći na -5, posljednji put nakon treće trice Jurjevića (75-80), no pobjeda Darde je potvrđena nakon ubačaja Bičvića i Meznarića koji je završio utakmicu kao najefikasniji pojedinac susreta s 25 poena.

VROS DARDA – SONIK.P. 89:82

(20:24, 19:21, 24:24, 26:13)
VROS DARDA: Kordić, Meznarić 25 (4-4), Vlaić 2, Budimir 13 (3-4), Mileković, Bičvić 13 (1-1), Perajica 12 (2-4), Mandić 9 (3-4), Radoš, Kujundžić, Pandurić 15 (4-5).
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 10, Marić 5, Segarić, Čakarun 2, Pešut 8 (2-2), Drezga 19 (4-5), Dražović 8, Vraneš, Jurjević 11 (2-2), Grabovac, Ramljak 5, Šarlija 14 (2-2).
Šut za 2: VROS Darda 27-42 (64%); Sonik-Puntamika 21-29 (72%).
Šut za 3: VROS Darda 6-9 (67%); Sonik-Puntamika 10-22 (46%).
Slobodna bacanja: VROS Darda 17-22 (77%); Sonik-Puntamika 10-11 (91%).
Skokovi: VROS Darda 21 (12+9); Sonik-Puntamika 16 (12+4).