5 C°

Lazarevski i Okechukwu za »zlatni« trobod

02.05.2021. 07:23

Vrijedni, rekli bi zlatni bodovi Biograjaca u 27. kolu Treće HNL jug. Primorac (B) je na svom travnjaku zaustavio zahuhtalu Slogu i na kraju slavio rezultatom 2:1. Momčad iz kraljevskog grada nije se predala iako je bila u rezultatskom zaostatku nakon što je Pezo zabio za Mravinčane u 16. minuti. Preokret za domaćine započeo je Stefan Lazarevski u 38. minuti preciznim udarcem s kreča, a točku na »i« ove pobjede stavio je Okechukwu u 60. minuti. S obzirom da su se Biograjci posljednjim lošim izvedbama doveli u opasnu zonu, ova pobjeda i tri boda na njihovom kontu puno će značiti u završnici prvenstva.
Sloga se definitivno nije došla braniti u Biograd na Moru, a to se vidjelo od samog početka utakmice. Već u 3. minuti gosti opasno prijete nakon odlične akcije koju je započeo Marović, a Pezo opasno tukao. Na sreću domaćina, pored gola. Uzvratili su domaćini u 15. minuti. Okechukwu je napravio pravi nered na lijevoj strani, prevario dva suparnička igrača, a onda na suprotnoj strani pronašao Mondziaoua koji se spetljao u najvažnijem trenutku. Minutu kasnije Sloga je povela. Nakon pogreške u domaćoj obrani, loptu je prihvatio Marović i odlično primijetio utrčalog Pezo kojem nije bilo teško svladati nemoćnog Stojanova – 0:1. Domaćin pokušava što prije izjednačiti što mu gotovo uspijeva u 35. minuti. Birkić je izborio slobodni udarac, a Lazarevski tuče s 25 metara, ali Šolić krajnjim naporom spriječava izjednačenje. Međutim, pomoći za goste nije bilo u 38. minuti. Mondziaou je nakon slaloma srušen u šesnaestercu i sudac Krešić pokazao je na kreč. Lazarevski je bio precizan s 11 metara i svojom momčadi donio izjednačenje.
Biograjci u nastavku utakmice nastavljaju sa žestokim napadima pokušavajući što prije doći do pogotka koji bi im donio potpuni preokret. I u tome su uspjeli u 60. minuti. Jurišić je preciznom loptom pronašao Okechukwua koji je prevario gostujuću obranu i precizno pogodio za 2:1. Gosti pokušavaju doći do izjednačenja, ali previše su nervozni da bi u tome uspjeli. Vrijedan trobod Primorca kojeg u sljedećem kolu očekuje gostovanje u Vodicama
PRIMORAC (B) 2 – SLOGA 1
BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Bez gledatelja. Sudac: Mišo Krešić (Metković) 6,5. Pomoćnici: Trković i Palfi. Strijelci: 0:1 Pezo (16’), 1:1 Lazarevski (38’ -11 m), 2:1 Okechukwu (60’). Žuti kartoni: Bratim, Pranjić, Boljat, Boko, Pezo (Sloga). Crveni karton: Boris Pavić (38’).
PRIMORAC (B): Stojanov, Kevin (od 85. Banić), Birkić, Klopp, Lazarevski, Elio 7, Flifa (od 90. Pavičić), Labus, Pranić, Okechukwu, Jurišić. Trener: Krešimir Sunara.
SLOGA: Šolić, Andabaka, Boljat, Boko, Gotovac (od 62. Boban), Marović, Romić (od 77. Pranjić), Pezo, Bratim (od 62. Gizdić), Copić, Vuković. Trener: Boris Pavić.

Treća HNL jug
27. kolo: Primorac (B) – Sloga 2:1 (Lazarevski 11m, Okechukwu // Pezo), Split – Neretvanac 1:0 (Mornar), Neretva – BŠK Zmaj 3:1 (Okić, Prskalo 2x // Marinović 11m), Zagora – Vodice 0:0, OSK – Hrvace 2:0 (Tadić, I. Bašić), Jadran LP – GOŠK 2:0 (I. Marić, Kalfić), Zmaj (M) – Uskok 2:1 (Dan. Rašić 2x // Cikojević). Danas (16.30): Kamen – Urania
Poredak: 1.Jadran LP 50, 2.Neretvanac 44, 3.Split 40, 4.Hrvace 39, 5.Zmaj (M) (-1) 38, 6.Zagora 37, 7.Sloga 36, 8.Uskok 36, 9.OSK 34, 10.Urania 33, 11.HV Posedarje 32, 12.Vodice 31, 13.Neretva 31, 14.Primorac (B) 30, 15.GOŠK Du 30, 16.Kamen 30, 17.Zmaj (B) 24.
28. kolo: Vodice – Primorac (B), Sloga – Hrvatski vitez Posedarje, Hrvace – Split, Neretvanac – Kamen, Urania – Jadran LP, GOŠK Du. – Zmaj (M), Uskok – Neretva, Zmaj (B) – Zagora.