Sinjani ravno »u sridu« u kraljevskom gradu

U 30. kolu Primorac (B) na svom travnjaku poražen od Junaka
Gosti su poveli autogolom Perice Šare u 17. minuti susreta,a već u 20. Ivan Mastelić je povisio na 2:0. Točku na »i« pobjede Sinjana stavio je Josip Vučković u 62. minuti susreta
Vedran SITNICA
»U NIŠTA« I BIOGRAJACA I ZADRANA - Luka Vodopija i Ivan Čepo

U 30. kolu Treće HNL jug Biogradski Primorac je na svom travnjaku doživio uvjerljivi poraz od Junaka 0:3. Momčad iz Sinja odigrala je u kraljevskom radu kvalitetnu utakmicu i zasluženo na kraju osvojila vrijedan trobod. Gosti su poveli autogolom Perice Šare u 17. minuti susreta, a već u 20. Ivan Mastelić je povisio na 2:0. Točku na »i« pobjede Sinjana stavio je Josip Vučković u 62. minuti susreta.

Siloviti gosti

Gosti su od prve minute krenuli ofenzivno prema vratima domaćih najavivši time da se u Biograd na Moru nisu došli braniti. Već u 5. minuti opasna situacija pred vratima Stojanova u kojoj Cikojević pogađa vratnicu. Četiri minute kasnije nova prigoda gostiju, na desnoj strani je Vučković ispremiješao obranu domaćih i tukao, ali Stojanov je fantastično intervenirao. U 17. minuti nesreća za domaćine, nakon jedne nabačene lopte u šesnaesterac domaćih Šare u pokušaju intervencije loptu šalje u vlastitu mrežu - 0:1. Tri minute kasnije nova lopta u mreži Biograjaca. Nakon udarca Kekeza i obrane Stojanova, lopta se odbija do Mastelića koji je bio neumoljiv - 0:2.
Domaćin nakon toga preuzima inicijativu. U 31. minuti nakon centaršuta tukao je Nakić ali lopta je fijuknula pored gola. Minutu kasnije i Vodopija je priprijetio, ali ništa od smanjenja gostujućeg vodstva. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0:2 u korist gostiju.

Točka na »i«

U nastavku Biograjci nastavljaju s napadima. Igrala se 50. minuta kada je Katuša ušao u kazneni prostor gostiju i pucao, ali Ninčević brani. Minutu kasnije i Lazarevski dobro puca, ali preko gola. A onda u 62. minuti gosti iz Sinja zabijaju i treći pogodak. Vučković utrčava u prazan prostor, prihvaća loptu i loba nemoćnog Stojanova za velikih 0:3. Još su jedni i drugi imali po nekoliko prilika, ali mreže se više nisu tresle. Novu priliku za iskupljenje Biograjci imaju u 31. kolu kada gostuju u Baškoj Vodi kod Uranije.

PRIMORAC (B) 0 - JUNAK 3

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja:150. Sudac: Paško Mandić (Prgomet). Pomoćnici: Dujo Sarić (Klis) i Dinko Kukulj (Imotski).Strijelci: 0:1 Šare (17’ - ag), 0:2 Mastelić (20’), 0:3 Vučković (61’). Žuti kartoni: Musa (Primorac), Zoungrana, Mastelić, Mrković (Junak). Crveni: -.
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš (od 39. Colić), Birkić, Katuša(od 85. Bezinović), Vodopija (od 46. Kadija), Nakić, Lazarevski, Musa, Šare, Marić (od 32. Mehić), Jurišić. Trener: Marko Moravčić.
JUNAK: Ninčević, Katunarić,Bašić-Šiško, Cikojević (od 88. Modrić), Patrice (od 69. Romac), Kekez (od 85. Držak), Mastelić, Vučković (od 88. Erceg), Vrdoljak (od 85. Kamber), Mrković, Grabovac. Trener: Mirko Labrović.

Treća HNL jug

30. kolo: Sloga - HV Posedarje 2:1, Jadran LP – Zadar 2:1, Primorac (B) – Junak 0:3, GOŠK – Urania 1:0 (Matić 76’)OSK – Kamen 4:1, Neretva - Uskok 3:0, Hrvace - Zmaj (M) 3:0, Zagora – Neretvanac 4:1, Vodice – Split 4:2.