18 C°

TREĆA HNL JUG Biograjci bod prokockali u završnici

02.09.2019. 07:37

Na otvaranju nove trećeligaške sezone Primorac (B) je tijesno poražen na gostovanju u Pločama. Iako su do 88. minute Biograjci imali bod u džepu, s time se nije složio Abel Kalfić koji je nakon solo akcije pronašao način kako puni plijen ostaviti na jugu Hrvatske. Šteta, jer momčad Juga Dominisa je nakon vodstva Pločana u 22. minuti kada je zabio Ivan Raić, vrlo brzo izjednačila. Strijelac je bio Ivica Zelić u 33. minuti. I uz to imala još niz izglednih prilika. Međutim, sreća ovoga puta nije bila na strani momčadi iz kraljevskog grada.
Dvoboj u Pločama započeo je obostranim ispitivanjem snaga. A onda je sudac Josip Zec dosudio najstrožu kaznu za domaćine u 22. minuti nakon prekršaja u kaznenom prostoru gostiju. U redovima Primorca svi se »kunu« da kontakta nije bilo, nego da se suparnički igrač sam poskliznuo. S kreča je uspješan bio Ivan Raić. Međutim, vodstvo Pločana nije dugo trajalo. Već u 33. minuti Zelić je na asistenciju Jurića glavom pogodio za izjednačenje. Domaći vratar je loptu uspio malo dotaknuti. ona se odbila do vratnice i od nje ušetala u mrežu Pločana. Do poluvremena su obje momčadi imale još po jednu prigodu, ali zgoditaka više nije bilo.
Slična igra odvijala se i u nastavku utakmice. U vodstvo su po prlikama mogli i Biograjci i Pločani. Kada su već svi počei razmišljati o remiju domaćin je stigao do pobjedničkog gola. Kalfić je u solo akciji prošao između dvojice Biograjaca i »špicokom« pogodio bliži kut gostujućeg gola. A, kao raritet dodajmo da he vrata Primorca branio 52-godišnji Radenko Šimunov i to u najmanju ruku, vrlo korektno.

JADRAN LP 2
PRIMORAC (B) 1

PLOČE – Igralište Jadranovo. Gledatelja. 200. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: Ivan Kalinić (Klis) i Tomislav Lujan Kujundžić (Split). Strijelci: 1:0 Ivan Raić (22’), 1:1 Ivica Zelić (33’), 2:1 Abel Kalfić (88’). Žuti kartoni: Kalfić (Jadran LP), Vodopija, Pedišić, Lazarevski (Primorac). Crveni: –
JADRAN LP: Čagalj, Turudić, Rajič, Kordić, Katavić (od 56. Kalfić), M. Musulin (od 78. Primorac), Paponja, Mart. Musulin, Moro, Nikolac, Tadić (od 90. Lovrić). Trener: Goran Proleta
PRIMORAC (B): Šimunov, Colić, Pedišić, Smokrović, Ješe, Vodopija (od 87. Nović), Prpić, Lazarevski, Zelić, Jurić (od 69. Kušeta), Martinčević (od 90. Kojić). Trener: Jugo Dominis

Treća HNL jug

Rezultati 1. kola. Zadar – Split 3:0, Jadran LP – Primorac (B) 2:1, Zmaj – Kamen 0:2, Hrvace – Sloga 4:3, Uskok – GOŠK 2:2, Neretvanac – Neretva 1:1, Zagora – Junak 0:1, Urania – Vodice 3:3.