Goran Burčul za nastavak benkovačke agonije

Autor: Z L

01.11.2009. 23:00

RAŠTANE2 – VELEBIT1
RAŠTANE GORNJE – igralište Tihomir Mitrović. Gledatelj: 200. Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Ćiro Ugrin (Split) i Rino Pavlov (Kaštel Gomilica). Delegat: Marko Marin (Zadar). Strijelci: 1:0 Burčul (39′ – 11 m), 1:1 D. Klapan (60′), 2:1 Burčul (81′).
RAŠTANE: Mitrović, Peraić (od 77′ Veršić), Andačić, Banović, L. Batur, Kruneš, Čačić (od 65′ Gregov), Medun, M. Batur (od 68′ A. Gospić), Burčul, M. Gospić. Trener: Vlado Mandić.
VELEBIT: Santini, Žilić, Benić, Dujmović (od 85′ M. Klapan), Ivanić, Kolić, Kurtin, Sučić, Klarić (od 83′ Jurjević), Barnjak, D. Klapan (od 89′ Čerkez). Trener: Raphael Šušić.
U prvih pola sata zabilježili smo samo udarac kapetana gostiju D. Klapana u 18. minuti, s 14 metara pogađa prečku. Potom su u završnici prvog poluvremena domaći dominirali terenom i propustili realizirati nekoliko prigoda: u 31. G. Burčul s osam metara je uputio udarac ravno u vratara, u 37. M. Batur s 22 metra gađa donji desni kut, ali vratar K. Santini brani, M. Gospić u 38. s pet metara pogađa vratara. Samo minutu kasnije vodstvo Raštana, iz kaznenog udarca precizan je bio G. Burčul, a prethodno je M. Dujmović srušio M. Gospića u šesnaestercu gostiju.
Početkom nastavka gosti se bude i nakon terenske inicijative u 60. minuti dolazi do poravnanja rezultata: D. Klapan preciznim udarcem s 22 metra iskosa slijeva pogodio je lijeve rašlje mladog vratara domaćih S. Mitrovića. Ipak, domaćini dolaze do pobjede u 81. minuti nakon solo akcije u kaznenom prostoru gostiju najbolji pojedinac susreta M. Gospić je lijepo uposlio iskusnog G. Burčula, a ovaj je sa sedam metara plasirao loptu u mrežu pored vrlodobrog vratara Santinija i to je 2:1.
JADRAN LP2 – PRIMORAC2
PLOČE – igralište Jadrana. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Balić. Pomoćnici: Hrvoje Radić i Jakov Gabela (svi Split). Strijelci: 1:0 Jerković (35′), 1:1 Maruna (50′), 1:2 Rašo (65′), 2:2 Cvijanović (86′).
JADRAN LP: Šego, Paunić, Dolić, Nikolić, Jerković, Vukušić, Krstičević, Musa, Dulaj, Cvijanović, Barbir. Trener: Siniša Spremo.
PRIMORAC: Juričin, Lazarevski, Mišlov, Marković, Pezelj, Anić, Maruna (od 85′ Brajković), Rašo (od 87′ Stojanov), Hunjadi, Viscovich, Tokić. Trener: Armando Marenci.
Biograđani su još jednom pokazali znanje, borbenost i htijenje. Zahvaljujući takvoj igri postigli su dva zgoditka i uzeli bod s neugodnog gostovanja u Pločama te nastavili niz neporaženosti. Imali su igrači Primorca prigodu uzeti sva tri boda, no domaćini su u 86. minuti uspjeli pogoditi za konačnih 2:2.

Treća HNL – jug

Rezultati 12. kola: Raštane – Velebit 2:1, Jadran LP – Primorac 2:2, Zmaj – GOŠK 4:2, Neretva – Hrvace 2:1, Zagora – Jadran KS 1:0, Konavljanin – Uskok 2:0, Primorac 1929 – Neretvanac 0:2, Omiš – Dugopolje 0:2, Dinara je bila slobodna.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Dugopolje 11 9 2 0 24:4 29
Raštane 12 7 2 3 25:15 23
Primorac 11 6 4 1 22:15 22
Zmaj 12 5 4 3 29:23 19
Uskok 11 5 4 2 16:10 19
Neretva 12 5 4 3 17:18 19
Jadran LP 11 5 3 3 20:16 18
Hrvace 12 3 5 3 15:16 14