Pakoštane neporažene u Škabrnji, Gorica prema vrhu

Autor: Z L

01.11.2009. 23:00

ŠKABRNJA1 – PAKOŠTANE1
ŠKABRNJA – igralište Vlačine. Gledatelja: 100. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Ivica Zrilić (Popovići) i Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke). Delegat: Slaven Gospić. Strijelci: 0:1 Roko Barešić (68′), 1:1 Š. Ivković (85′).
ŠKABRNJA: R. Jurić, A. Perica, A. Šopić, D. Karlić, A. Mičić, A. Vrsaljko, S. Bilaver, Š. Ivković, A. Pavlović, I. Kovačević, A. Jureško. Još su igrali: P. Jurić i I. Grubić. Trener: Nado Kovačević.
PAKOŠTANE: D. Knez, A. Gegollaj, I. Anić, M. Barešić, R. Barešić, A. Lacman, A. Stojanov, R. Maksan, J. Lokin, A. Mikulić, S. Vulin, još su igrali: M. Lalin. Trener: Ahmed Zejnilagić.
U 20. minuti udarac Jureška s 15 metara završio je na gredi pakoštanskog gola. Pakoštane su potom nekoliko puta bile u prilici, ali lopta nije pronašla put do mreže.
U nastavku utakmica postaje nervoznija. Domaći igrač D. Karlić dobio je drugi žuti karton i slijedi isključenje. U 68. minuti slobodan udarac za Pakoštane i R. Barešić s 30 metara postiže zgoditak 0:1. Domaća momčad izjednačila je u 85. minuti golom Š. Ivkovića iz slobodnog udarca, no to nije kraj uzbuđenjima, jer u 88. minuti sudac svira jedanaesterac za goste, no udarac S. Vulina vratar R. Jurić je obranio.
GORICA3 – ZEMUNIK1
GORICA – igralište Jamorina. Gledatelja: 50. Sudac: Miran Marčić (Pag). Pomoćnici: Ivica Šestan (Benkovac) i Damir Lerga (Zadar). Delegat: Branko Kovač (Galovac). Strijelci: 0:1 P. Baždarić (34′), 1:1 A. Erlić (37′), 2:1 P. Mikulić (40′), 3:1 P. Mikulić (71′).
GORICA: Z. Erlić, J. Batur, A. Batur (od 61′ Rogić), A. Erlić, J. Ikić, Š. Čirjak, Jurjević, Zrilić (od 46′ S. Perić), J. Čirjak, Mitrović (od 76′ Kamber), P. Mikulić (od 87′ J. Mikulić). Trener: Mile Batur Ćeza.
ZEMUNIK: Krnčević, Davor Fabijan, T. Marušić, M. Marušić, Paleka, Ćurković (od 11′ P. Baždarić), Joso Šestan, Šarić (od 63′ Jure Šestan), Dragan Fabijan (od 65′ Kasap), Radović, Buljat (od 66′ M. Perić). Trener: Milivoj Krnčević.
Zemuničani su bolje krenuli u utakmicu i poveli 1:0 u 34. minuti nakon što se P. Baždarić sjurio po desnom boku i sa sedam metara svladao mladog vratara domaćih Z. Erlića. Gorica je, međutim, ubrzo preokrenula rezultat golovima A. Erlića, nakon kornera u 37. minuti, te P. Mikulića u 40. minuti nakon ubačaja I. Mitrovića sa četiri metra. Nakon što nije realizirao kazneni udarac u 68. minuti, poslije tri minute P. Mikulić s deset metara postiže gol, 3:1 za Goricu.
CROATIA5 – NOŠK0
TURANJ – igralište Krš. Gledatelja 100. Sudac: Damir Adžić-Kapitanović (Biograd na Moru). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Petar Martić (Pag). Delegat: Ernest Karlović (Zadar). Strijelci: 1:0 Kresović (9′), 2:0 Kresović (46′), 3:0 Erlić (59′), 4:0 A. Pirović (61′), 5:0 Kresović (63′).
CROATIA: Bubnjar, A. Pirović (od 63. J. Bolić) A. Bolić (od 79. I. Santini), B. Budanović (od 81. Jačan), Deković, M. Budanović (od 75. V. Pirović), Duvnjak, Budanović, Kresović, Erlić, Potočnjak (od 63′ Genda). Trener: Nino Vidas
NOŠK: Narančić, Milanković, Anzulović, Pavasović, Zorić, Buterin, Vlatković, Čolak, Badžoka, T. Buterin, Aliju. Trener: Šime Baždarić.
Kvalitetnom igrom cijele momčadi Croatia je peticom ispratila goste iz Novigrada i tako ostala neporažena petu uzastopnu utakmicu. U 9. minuti Erlić prolazi po desnoj strani te ubacuje za Danijela Budanovića čiji udarac glavom vratar gostiju odbija do Kresovića, a on svojim prvim pogotkom donosi vodstvo domaćima. Do kraja prvog poluvremena domaći su imali još prilika za pogodak, no na pravu lepršavu igru Turanjaca čekalo se do nastavka. Tako u 1. minuti nastavka Kresović ponovno utrčava i postiže svoj drugi zgoditak na asistenciju Erlića. U razdoblju od 59. do 63. minute rastrčani domaći igrači uspjeli su s tri brze akcije triput školski izigrati obranu gostiju i postići tri lijepa gola te tako zaključili susret s visokom pobjedom pred popunjenim tribinama Krša, što je dalo priliku za igru u posljednjih pola sata i mlađim igračima Croatije koji su, također pokazali želju i borbenost.
ARBANASI1 – ZLATNA LUKA2
ZADAR – igralište Bagat. Gledatelja: 20. Sudac: Josip Katuša. Pomoćnici: Nevenko Zdrilić i Damir Dukić. Strijelci: 1:0 Ivuša (13′), 1:1 Sudinja (34′ – 11 m), 1:2 Barić (45′).
ARBANASI: Šalov (od 65′ Marković), Nikpalj, Fantov, Kresović, Fain, Novak (od 85′ Cupać), Prenđa (od 65′ Lekaj), Ivuša, Čulina, Rukavina, Sinovčić. Trener: Željko Bakarić.
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić, B. Brkić (od 46′ Pavin), Pašić (od 64′ Nadinić), Sudinja (od 64′ Mihić), Gašparović, Peričić (od 46′ Novaković), M. Oljica, D. Brkić, Torbarina, Barić (od 89′ I. Oljica). Trener: Robert Dijan.
Svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, ali je konačna pobjeda “odlepršala” u Sukošan. Još svježi domaći su poveli preko Ivuše, međutim, izjednačio je Sudinja iz kaznenog udarca. Najbolji pojedinac na utakmici Danijel Barić pred kraj poluvremena dovodi goste u vodstvo od 2:1 što je bio i konačni rezultat.
U drugom poluvremenu domaći su imali više od igre. Stvorili su nekoliko izglednih prigoda, ali lopta nije htjela u mrežu ili bi Dijan otklanjao opasnost. Sukošanci su, također nekoliko puta zaprijetili, ali ni njihove lopte nisu stigle u mrežu.
DALMATINAC0 – PAKLENICA4
CRNO – igralište Dalmatinca. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Mladen Klanac (Posedarje). Strijelci: 0:1 Koić (13′), 0:2 Zdunić (60′), 0:3 Zubčić (63′), 0:4 Galešić (89′).
DALMATINAC: M. Grgurović, Vujević, Musap, Huljić, Blagdanić, I. Grgurović, Ćustić, Peša, J. Grgurović, Rukavina. Još su igrali: Kovač, Šimić. Trener: Joško Musap.
PAKLENICA: Jaklin, Anić, Vidić, Zanić, Zelenika, Ivković, Stanić, Jukić, Galešić, Zdunić, Koić. Još su igrali: Zubčić, Petrović, Vuksan-Ćusa. Trener: Tomislav Milovac.
Gostujući nogometaši bili su tijekom cijele utakmice bolji na terenu, što pokazuje i konačni rezultat. Prvi zgoditak pao je u 13. minuti i s 0:1 se otišlo na odmor. U drugom dijelu gosti u 60. minuti preko Zdunića povećavaju vodstvo da bi samo tri minute kasnije D. Zubčić pogodio za 0:3. Konačnih 0:4 postiže Galešić u 89. minuti.
BIBINJE3 – VELEBIT (G)2
BIBINJE – igralište Franko Lisica. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Denis Vrkić (Zadar) i Ivan Zdrilić (Poličnik). Delegat: Šime Maruna (Zadar). Strijelci: 1:0 H. Režan (3′), 1:1 Franjić (15′), 2:1 S. Iglić (33′), 2:2 Matijević (42′), 3:2 R. Iglić (75′).
BIBINJE: D. Šimunić, Kunce, Sikirić, S. Iglić, Medun, Bugarija, M. Lukić, Krizman, H. Režan, L. Lukić, Žmire. Još su igrali: R. Iglić, S. Šimunić. Trener: Mate Sorić.
VELEBIT: Antunović, Jergović, Šljivić, Matijević, Krešić, Komšo, Jukić, Ćustić, Lovrić, Grgić, Franjić. Još su igrali: Kalešević i Marić. Pomoćni trener: Franjo Abramović.
Već u 3. minuti domaćin je preko H. Režana poveo, pa je izgledalo da će domaćin lako izaći na kraj s gostima iz Gračaca. U 14. je minuti već bilo 1:1, da bi ponovno domaći poveli, no gosti su nedugo potom izjednačili. U 45. minuti Bibinjci nisu realizirali kazneni udarac. U drugom dijelu nije bilo zgoditka sve do 75. minute kada je R. Iglić iz slobodnog udarca osigurao domaćima tri boda.
NOVA ZORA3 – PODGRADINA2
SV. FILIP I JAKOV – igralište Nove zore. Gledatelja: 50. Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Zoran Žilić (Zadar) i Nikola Dragoje (Karin). Strijelci: 1:0 Eškinja (12′), 1:1 Lončar (25′), 1:2 Paleka (30′), 2:1 L. Mikas (45′), 3:2 Jergović (87′). Crveni kartoni: Mislav Mikas (58′), Kristijan Paleka (58′) Josip Batur (78′).
NOVA ZORA: Barbaroša, Kutija, M. Mikas, D. Majica, Njitraj, Čulina, L. Mikas, Jergović, Mandić, K. Mikas, Eškinja (od 77′ Prtenjača). Trener: Šime Mikas.
PODGRADINA: S. Bakić, A. Bakić, Nekić, Žuža, J. Batur, Lončar (od 81′ Kančanić), B. Batur, Katalinić, Paleka, Crnjak, Pavičić. Trener: Marko Nekić.
Tvrda i neizvjesna, ali na trenutke i prenervozna utakmica u kojoj smo vidjeli čak pet pogodaka, no i tri crvena kartona. Pobjedu domaćinima osigurao je Jergović lijepim pogotkom u posljednjim minutama.
VRČEVO2 – DEBELJAK1
Prekid u 72. minuti
GLAVICA – igralište Drežlovac. Gledatelja: 50. Sudac. Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Marko Vujević (Glavica) i Damir Kapitanović (Zadar). Delegat: Nino Maltež (Zadar). Strijelci: 1.0 Ž. Števanja (31′), 1:1 A. Smolić II (51′), 2:1 Prekpalaj (64′).
VRČEVO: A. Galešić, Aračić (od 47′ Galac), R. Katuša, F. Števanja, Ž. Števanja, I. Galešić, I. Katuša, I. Števanja, Prekpalaj, A. Števanja, M. Galešić. Trener: Davor Dević.
DEBELJAK: S. Smolić, M. Dražić, Torbarina, M. Strenja, Marić, Pavić, L. Gambiraža, A. Smolić I, Jerak, J. Dražić, A. Smolić II. Trener: Mate Smolić.
Susjedski derbi klubova iz općine Sukošan nažalost nije odigran do kraja. U 72. minuti, kod rezultata 2:1 za domaćine, dogodio se prekid zbog fizičkog napada jednog gostujućeg navijača na glavnog suca ovog do tog trenutka korektnog susreta. Nezadovoljan odlukom suca što nije dosudio korner za goste jedan navijač iz Debeljaka je u 72. minuti preskočio ogradu visoku 1,2 metra i fizički napao suca Sinovčića, koji nakon toga svira kraj susreta.
Vrčevo je povelo 1:0 u 31. minuti, na ubačaj I. Katuše Ž. Števanja je sa sedam metara bio precizan. Početkom nastavka igre Debeljačani su izjednačili na 1:1 u 51. minuti, kada je A. Smolić (mlađi) s 11 metara zakucao loptu pod gredu nemoćnog vratara domaćih A. Galešića. Vodstvo momčadi iz Glavice od 2:1 donio je mladi K. Prekpalaj u 64. minuti nakon volej udarca iskosa s 18 metara.