15 C°

Zadrani lansirani u orbitu zadovoljstva

Autor: Nebojša Gunjević

01.11.2009. 23:00

Zadrani su u svom Višnjiku u subotu nakon 0:2 uspjeli preokrenuti rezultat i protiv jake Opatije pobijediti. Igrači Marina Masnića se tako nakon četiri kola s četiri pobjede nalaze na čelu prvenstvene ljestvice.
Počelo je za Zadar loše jer se novčiću ždrijebu okrenuo Opatiji, pa su gosti promijenili stranu i došli na onu gdje tehničaru neće smetati sunce, jer je utakmica započela u 14 sati, a gledatelji se tek nazirali. U terenu nije bilo Josipa Viduke, kojega je za svoju dob odlično zamijenio u prvoj šestorci Matko Kulaš. Momčadi su do 16:16 bile izjednačene a onda se Zadar digao na za ovaj set velikih 20:16, da bi potom stao dopustivši Opatiji poravnanje 20:20. Zadar ponovo dolazi na za kraj seta velikih 24:22 i ima dvije set lopte. Ali Opatija opet dobiva 4 lopte zaredom, Zadar najednom izgleda izgubljeno i dekoncentrirano, bez pravog razloga, i Opatija dobiva prvi set 24:26. Kao da su se igrači prepali pobjede.
U drugome setu sastavi su izjednačeni također do 16:16. Da bi došlo do pada u igri domaće momčadi i rezultata 17:22. Trener Masnić u ovome je setu imao puno problema s prijemima libera Kreše Kutije, kojega od kraju seta nije više stavljao na parket. Kod 17:22 promijenio je i kapetana Stipu Belića, koji je odigrao možda najbolju utakmicu u dresu Zadra, kako bi ga na nekoliko poena odmorio za treći set te je u igru poslao mladoga Luku Bakalea, koji je tako dobio prigodu omirisati Prvu B ligu. Zadar se vraća i izjednačuje na 23:23. Ali i gubi set 23:25 nakon jedne loše lopte Ivana Škare, koji ni izbliza ne daje ono što bi mogao i snažnoga smeča Bojana Brnčića, koji je u prva dva seta bio dominantan u redovima Opatije.
Htio je Masnić treći set početi sa Škarom kao drugim liberom, ali nije bio prijavljen te nije imao adekvatan dres, pa je Zadar do konca susreta igrao rotaciju bez libera. Zadrani su poveli 7:3, gosti izjednačili na 7:7, i sve je poravnano do 13:13 a onda Opatija ide na 15:17. Najednom u Zadrovom timu sve počinje funkcionirati, izvrsnom Beliću u izvedbi se uz ove godine konstantno dobrog Ivana Hrabrova pridružuju i svi ostali, Zadar u ovom dijelu susreta čini 10:3 i dobiva treći set 25:20. Zadar je dobio prvi set i svaki dalji dobiveni set bit će jedan dobiveni bod.
Opatija u četvrtom setu vodi s 0:3, ali se Zadar vraća na 4:4 najljepšim poenom u susretu gdje smo vidjeli jedan od tri klasična upijača koje je na ovoj utakmici napravio Stipe Belić te blokove izvanrednih smečeva koje su zaustavili Hrabrov i Čubrilo. Borba za svaki poen sve je čvršća i do 15:14 timovi se izmjenjuju u vodstvu a onda Zadar ubacuje u petu i završava set s visokih 25:17, čineći opet fantastičnih 10:3 u završnici.
Zadar u petom setu od početka vodi, prvo 5:3 pa 11:6 te set u kojemu nije bilo niti malo neizvjesnosti iako su se gosti približili na 12:10 dobiva s 15:11 i osvaja dva dragocjena boda protiv možda najbolje momčadi u ligi.

Prva B liga odbojkaša

Rezultati 4. kola: Zadar – Opatija 3:2, Brod – Goran 1:3, Velika Gorica – Valpovka 3:1, Mladost KL II – Rovinj 3:0, Split i Zrinski Vukovar su bili slobodni.
Valpovka 3 0 3 2:9 0
U 5. kolu (7./8. studenoga igraju): Goran – Split, Zrinski Vukovar – Zadar, Opatija – Brod, Valpovka – Mladost KL II, Rovinj i Velika Gorica slobodni.

ZADAR3 – OPATIJA2

(24:26, 23:25, 25:20, 25:17, 15:11)
ZADAR – Dvorana ŠRC Višnjik. Gledatelja: 70. Suci: Ninić (Šibenik) i Juravić (Zadar).
ZADAR: Lisica, Dokaza, Burčul, M. Bakale, Škara, L. Bakale, Barić, Belić, Kulaš, Čubrilo, Hrabrov, Kutija. Trener: Marin Masnić.
OPATIJA: Jović, Vrkić, G. Đorđević, Sušanj, Dukić, I. Đorđević, Lepšić, B. Brnčić, A. Brnčić, Balzani. Trener: Vladimir Brnčić.

Belić: Ovako je slađe pobijediti

– Sretan sam kao malo dijete. Odigrali smo super bez Viduke, koji je morao raditi, a nam je jako bitan igrač. Odigrali su svi besprijekorno. Čestitam svim igračima, svaka im čast – rekao je domaći trener Marin Masnić.
– Bilo je teško jer smo večer prije utakmice saznali da ćemo igrati bez Viduke, koji je definitivno naš najbolji igrač i ostali smo u utakmici bez libera. Mogli smo uzeti i sva tri boda jer prvi set nismo smjeli onako izgubiti. Ali možda je ovako slađe dobiti. Opet smo se maksimalno borili i tako ćemo i nastaviti – rekao je Stipe Belić, vidno raspoloženi zadarski kapetan.
– Igrali smo dva seta dobro i trebali smo završiti 3:0. Kada smo treći set izgubili pao je moral momčadi, Zadar se razigrao i teško je poslije bilo uhvatiti njihov ritam. Zadar je zasluženo dobio – rekao je Anton Brnčić, kapetan Opatije.
– Nakon 2:0 naši su se igrači opustili. Shvatili su da je već gotovo. Ne vjeruju treneru kad im kaže da treba do kraja odigrati maksimalno da bi dobili. Nakon opuštanja fortuna ide na stranu protivnika. To im je škola. No, odradili su svoje, i bod je u Zadru velik – rekao je Aleksandar Brnčić, gostujući trener.