Subota, 27. travnja 2024

Pula zabrinula Zadranke

01.11.2010. 23:00

Zaslužena pobjeda Puljanki koje su većim dijelom susreta bile bolji suparnik. U odnosnu na prošlu sezonu ponešto pojačane Puljanke bile su dominantnije u reketu te puno uspješnije u postotku šuta.
U prvoj vrlo efikasnoj četvrtini vodila se donekle ravnopravna bitka, ali se vidjelo da će gošće biti jako neugodan suparnik. Zadranke su nakon izjednačenja 15:15 stekle malu prednost od četiri poena (19:15) za jedino vodstvo domaćih na utakmici. Pula je, međutim, brzo anulirala mali zaostatak i stekla minimalnu prednost nakon prve četvrtine. U drugoj četvrtini nekoliko poena Božene Tokić, Ivane Blažević i trica Josipe Sesar bilo je nedovoljno za razigrane gošće koje do poluvremena uvjerljivo odlaze na devet poena razlike. Puljanke su dominirale reketom zahvaljujući visokim, ali i učinkovitim Premasunac, Droherty i Ramljak s kojima se zadarski “centri” Blažević i Majstorović nisu mogle uspješno nositi.
Nakon odmora domaće u treću četvrtinu ulaze angažiranije u pokušaju da se vrate u utakmicu, no i dalje nije išlo, ali su ipak uspjele dobiti tu četvrtinu. U tom periodu agresivna igra Puljanki u obrani donosi im i manje probleme s osobnim pogreškama, ali bez obzira što je trener Đukić zbog toga rotirao “žuto-zelene” ne gube na sigurnosti u igri. U zadnjoj četvrtini Puljanke lako održavaju stečenu prednost, a domaće bez visine, ali i s vrlo lošim šutem nisu mogle ništa drugo očekivati osim poraza. Pet minuta prije kraja velikih 13 poena razlike (55:68) bilo je nedostižno iako se agresivnijom igrom nešto pokušavalo. Ipak, sve je ostalo samo na – pokušaju. Nakon tri gola Pula je bez poraza, a Zadar uz utakmicu manje bez pobjede.

A-1 liga košarkašica

Rezultati 3. kola: Zadar – Pula 61:74, Split – Croatia 2006 75:73, Studenac Omiš – Plamen Požega, Agram ZG Slobodan.
Pula 6, Split 4, Studenac Omiš, Plamen Požega, Agram ZG, Croatia 2006 3, Zadar 2
U 4. kolu (6./7. studenoga) igraju: Plamen Požega – Zadar, Croatia 2006 – Studenac Omiš, Agram-ZG – Split, Pula slobodna.

ZADAR – PULA 61:74

(23:24, 12:20, 16:14, 10:16)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja 100. Suci: Stojić i Braica (oba Šibenik).
ZADAR: Sesar 8, Jačan 4, Kovačević, Perica 8, Tokić 6, Skroče, A. Erslan 9, Blažević 17, Majstorović 4, Meštrović 5, Popović, M. Erslan. Trenerica: Marija Mazija. Pomoćni trener: Rajko Vidaković.
PULA: Đukić 8, Premasunac 19, Flaherty 20, Cvjetković 11, Tešić, Percan, Valentić 3, Lamot, Ramljak 11, Jakelić 2. Trener: Ivan Đukić.