Zadar uvjerljiv protiv gosta iz Makedonije (FOTOGALERIJA)

01.12.2016. 23:00

Neven Plantak u svojoj prvoj utakmici na klupi Zadra ostvario je pobjedu i to vrlo važnu, jer je na Višnjiku poražen makedonski Karpoš Sokoli, momčad koja bi mogla biti konkurent Zadru u borbi za ostanak u ABA ligi
Neven Plantak u svojoj prvoj utakmici na klupi Zadra ostvario je pobjedu i to vrlo važnu, jer je na Višnjiku poražen makedonski Karpoš Sokoli, momčad koja bi mogla biti konkurent Zadru u borbi za ostanak u ABA ligi. Zadrani su djelovali u većem dijelu utakmice bolje, rastrčanije nego inače, a sam Plantak je dobro vodio utakmicu i uspio držati potreban intenzitet dovoljno dugo da se ostvari relativno lagana pobjeda, protiv momčadi koja i nije Bog zna što pokazala na Višnjiku, osim u nekim djelovima prvog dijela, kada ih je služio šut. A ključan igrač Zadra  bio je Ivan Ramljak, koji je radi problema s leđima bio upitan za ovaj dvoboj. Ramljak se nije nazabijao koševa, ali radio je sve drugo, od tradicionalno fantastične obrane, do dobre tranzicije, kontrole skoka, branjenja tranzicije preko asistencija i ukradenih lopti. A ono što je najvažnije u pobjedi Zadra je činjenica da je Plantakova momčad primila znatno manje koševa nego inače, a u drugom dijelu, posebno u posljednjoj četvrtini, maksimalno se otvorilo u napadu i Zadar je ostvario visoku pobjedu.
Neven Plantak nije promijenio prvu petorku Zadra, tako su utakmicu počeli Jakov Vladović na poziciji organizatora igre, Mislav Brzoja i Lovro Mazalin još na vanjskim pozicijama, na četvorci Boris Barać i na petici Ivan Marinković. A baš je Marinković s devet koševa (prvih za Zadar) otvorio utakmicu, dok su gosti jako teško dolazili do dobre prilike, tako da je Zadar nakon pet minuta vodio sa 13:6.
Neshvatljivo su košarkaši Zadra ušli u drugo poluvrijeme izgubivši tri lopte za redom i primivši sedam koševa s kojima su gosti prvi puta prešli u vodstvo. Ipak, tada Zadrani ipak dolaze sebi, pa prvo tricu pogađa Mazalin, a nakon toga pogađa i Marinković pa tricu Barać, a nakon njega i tricu Mazalin pa Zadar ekspresno odlazi na +12 (58:46). Zadrani su ipak pokazivali nešto više, pogotovo u obrani, tako da su prije posljednje četvrtine imali poprilično dobru situaciju, a ona je postala još bolja nakon dvije minute igre u posljednjoj donici kada je košem i dodatnim slobodnim bacanjem Zadar “odjurio” na 71:57, a minutu kasnije bilo je 73:57.
I od tada na terenu postoji samo Zadar. Gosti potpuno padaju, a Zadrani to koriste i iz minute u minutu povećavaju razliku. Najučinkovitiji u redovima Zadra bili su Marinković i Mazalin s 19 koševa, a Ramljak je dodao 13. Zeković sa 17 i Sokolov s 12 predvodili su strijelce Karpoš Sokolija.
ZADAR – KARPOŠ S. 93: 74
(24:18, 19:19, 23:20, 27:17)
ZADAR – ŠC Višnjik. Gledatelja 700. Suci: Marko Jurac, Ivan Štefanović i Radoš Arsenijević (svi Srbijas)
ZADAR: Vladović 5 (1-1), Vraneš 2, Jelenković 1 (1-2), Krajina 12 (4-4), Jurica, Špaleta, Brzoja 7 (4-4), Marinković 19 (7-), Barać 17 (6-7), Ramljak 10, Vrkić, Mazalin 19 (3-5). Trener: Neven Plantak.
KARPOŠ SOKOLI: Perry 2, Vrkić 10 (3-7), Sokolov 12, Paige 4, Penov, Bakoć, Vrbanc 9 (2-3), Knežević 2, Labović 7 (4-4), Zeković 17 82-3), Mavra 11, Jakimovski. Trener:
Šut za dva: Zadar26-45 (58%) ; Karpoš Sokoli 18-33 (55%)
Šut za tri: Zadar 5-13 (38%) Mazalin 2, Barać, Brzoja, Krajina ; Karpoš Sokoli 9-27 (33%) Mavra 3, Vrkić 2, Labović, Zeković, Sokolov
Slobodna bacanja: Zadar 26-32 (58%) ; Karpoš Sokoli 18-33 (55%)
Skokovi: Zadar 30 (24+6) ; Karpoš Sokoli 23 (20+3)