U 8. kolu Prve lige košarkašice Zadra slavile protiv Raguse

02.12.2018. 17:45

Košarkašice Zadra nastavljaju s dobrim igrama i pobjedama. U 8. kolu Prve lige na svom terenu su s relativno glatkih 84:63 pobijedile dubrovačku Ragusu i ostale na diobi drugog mjesta prvenstvene ljestvice s ekipom Medveščaka. I dalje je lider s omjerom 8:0 Split, koji se u ovom kolu provukao na gostovanju u Šibeniku.
Nisu dobro Zadranke krenule u utakmicu. U prvih pet minuta postigle su samo četiri koša i gubile sa šest razlike. Ipak do kraja četvrtine ekipa Marije Mazije dolazi do daha, svih pet članica petorke postižu koševe i do kraja četvrtine dolaze do minimalnog vodstva (18:17).
Znatno bolju igru košarkašice s Višnjika pokazale su u drugoj četvrtini, pogotovo u napadačkom dijelu, a prvo ozbiljnije vodstvo ostvaruju sredinom te dionice kada pogađaju Ana Vrsaljko, Ana Mandić i Nika Jelenković. Domaća ekipa na poluvremenu ima deset razlike, a otpor gostujuće ekipe potpuno pada u trećoj dionici, u kojoj Zadranke podižu obranu na veći nivo i to rezultira sa samo 12 primljenih koševa, dok su košarkašice Zadra postigle 20 i već tada riješile pitanje pobjednika. Iako je i Mazija u konačnici utakmice na teren poslala igračice koje manje igraju, razlika se u posljednjoj četvrtini dodatno povećala i stala na ugodnih +21. U redovima ekipe Zadra čak pet igračica imale su dvoznamenkast učinak (Mandić 17, Jelenković 15, Nikpalj 15, Vrsaljko 14, Dujić 11). Spomenimo da je Vrsaljko imala i 12 skokova, a Anđela Oštrič, koja je postigla samo dva koša, je utakmicu završila sa šest asistencija. Sve u svemu, nije ovo bila idealna šuterska večer Zadranki, koje su pogodile samo tri trice iz 20 pokušaja, ali su domaće igračice imale čak 53 skoka, od čega 16 u napadu, u odnosu na Ragusinih 35.
U idućem kolu Zadranke gostuju kod lidera Splita.

ZADAR 84
RAGUSA 63
(18:17, 26:17, 20:12, 20:17)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja 200. Suci: Karlo Mirčeta, Ante Bralić, Frane Lovrić.
ZADAR: Oštrić 2 (2-2), Jelenković 15 (1-1), Dujić 11 (5-5), Vrsaljko 14 (4-5), Nikpalj 15 (4-6), Perica 2 (2-2), Budija 2 (0-2), Mandić 17 (1-3), Domijan, Gardijan, Bačić 6 (4-5).
RAGUSA: Mojaš, Stojanović 7 (3-4), Zarač 12, Miloglav 12 (8-10), Hakličpka 18 (6-8), Pocrnjić 2, Kristić 4, Pavlović 3 (1-2), Janković 2, Putica.
Šut za dva: Zadar 26-46 (57%); Ragusa 15-33 (45%)
Šut za tri: Zadar 3-20 (15%); Ragusa 5-31 (16%)
Slobodna bacanja: Zadar 23-31 (74%); Ragusa 18-24 (75%)
Skokovi: Zadar 53 (37+16); Ragusa 35 (25+10)