Borović dvaput zlatna, Kurtov brončana u troskoku

Vedran SITNICA

U nedjelju je u Rijeci održano seniorsko dvoransko Prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupili predstavnici 18 klubova. AŠK Zadar  u ženskoj konkurenciji predstavljale su Dalmira Kurtov, Andrijana Lukić, Lora Surić i Ena Trifković dok među muškarcima nije bilo natjecatelja iz županijskih klubova. Jedinu medalju za AŠK osvojila je Kurtov,  koja je sa 11.78 m bila treća u troskoku. U skoku u vis Surić je osvojila  šesto (1.65 m), a Trifković sedmo mjesto (1.60) dok je Lukić u troskoku  bila četvrta (10.91 m), a u skoku u dalj šesta (5.15 m).

Očekivano, brojna odličja za Dinamo-Zrinjevac osvojili su Zadrani  koji nastupaju za taj klub. Tako su dvije zlatne medalje pripale Paoli  Borović, pobjednici u skoku u dalj sa 6,05 m i u troskoku sa 12,71 m.  Borović je jedina koja je u ženskoj konkurenciji osvojila dvostruku titulu dok su dva zlata kod muškaraca pripala Alenu Melonu (skok u vis,  troskok). Drugo mjesto u dalju pripalo je Katarini Gašparović (5.65), koja je bila i peta u visu (1.65 m). U skoku u vis najbolja je bila Lucija  Zubčić (1.74 m) dok je Dino Pervan u skoku u dalj sa 7.77 m upisao  najbolji rezultat sezone koji mu je donio još jednu titulu prvaka Hrvatske. Pervan je imao i drugi rezultat ako se gledaju sve muške discipline.  Ispred njega bio je samo Ivan Horvat (skok s motkom). Ipak, Pervanu  to nije bilo dovoljno za normu koja je bila potrebna za nastup na dvoranskom Europskom prvenstvu. Normu je donio Hrvatski atletski savez, a iznosi 7,91 m.

- Veliki problem u pripremi za sezonu bio mi je taj što nisam mogao  trenirati u dvorani. To se očekivano odrazilo i na rezultatima - rekao je  Pervan kojemu je u dvorani, a ujedno i apsolutni, rekord 7,99 m, dok je  na otvorenom najdalje skočio 7,95 m.

Marin Jurjević, član Zagreb, nastavlja skupljati odličja na 60 m s preponama gdje je ovaj put završio na drugom mjestu (8,50). Sa po četiri  zlata i srebra te dvije bronce Dinamo-Zrinjevac je uvjerljivo najuspješniji klub dok je AŠK Zadar na 12. mjestu.