12 C°

Bez popusta za Dubravu

Autor: Andrija Dešpoja

02.04.2010. 22:00

Iako utakmica između Borik-Puntamike i Dubrave i nije imala nekog prevelikog rezultatskog značaja, pogotovo sa strane Puntamičana moglo je 200-njak gledatelja u Jazinama uživati u prikazanom na parketu. Obje momčadi željne igre i dokazivanja, a nerijetko se mogla vidjeti dobra akcija ili potez.
Trener domaćih, Neven Plantak, krenuo je u utakmicu s najjačim snagama, pa je rezultat počeo lagano ići prema saldu Puntamičana koji nisu propuštali kazniti svaki propust Dubravine obrane. U obrani odličnim preuzimanjem Plantakovi igrači su uspjeli zatvoriti sve prilaze svom košu, a jedini kome je to uspijevalo bio je spretni Čuljak. Zahvaljujući njemu, Dubravaši su se održavali blizu zelenih koji su nakon prvih 10 minuta imali pet poena prednosti (21:16). Sljedećih pet minuta tj. prva polovica druge četvrtine pokazao se kao najbolji period Puntamičana u utakmici. Iznimno raspoloženi Petani vodio je sve konce igre zelenih, nerijetko je znao odlučnim ulazima izluđivati Dubravaše, a pod košem Ivanov je pokazao širok repertoar napadačkih varijanti koje bi redovito završavale poenima. Pet minuta prije odlaska na odmor semafor je pokazivao finih plus 13 za Puntamičane (33:20) i to je bio znak da suvereno koračaju prema novoj pobjedi . Ipak malo opuštanje pred poluvrijeme je bilo skoro pa kobno, jer serijom 8:0 Dubravaša u sutonu druge dionice je značilo i smanjivanje zalihe na tek pet poena (38:33).
U nastavku zeleni odmah vraćaju rezultat nekih desetak poena prednosti, jer je Petani u suradnji s Ivanovim i ubojitim Pavićem izvan perimetra povratio kontrolu utakmice (52:38).  Nakon tog trenutka uslijedilo je vrlo plodno razdoblje na obje strane, jer su ruke kod obiju momčadi bile namještene, no rezultatska prednost Puntamičana nije dolazila u opasnost. Jedina prijetnja zelenima predstavljao je vrlo ubojit Domagoj Bašić koji je na kraju zaključio utakmicu gađajući trice 7-9, ali on je bio nedovoljan da se dubravaši uzdignu iznad Puntamičana koji su bili puno konkretniji i razigraniji protivnik.
Na kraju pobjeda od devet poena viška donijelo je Puntamičanima ostanak na vrhu ljestvice Lige za ostanak. Uz Bašića koji je bio najefikasniji pojedinac susreta s 27 poena, kao prva imena treba istaknuti Ivanova s 22 ubačaja te Petanija koji je ubacio 18 poena i prikupio 5 skokova.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBRAVA 85:76

(21:16, 17:17, 23:19, 24:24)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200. Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Mario Goleš i Luka Kardum (Šibenik).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 18 (7-8), Ivanov 22 (2-2), Čakarun, Pavić 12, Dražović, Dević 11 (9-10), Mrva 2, Mrkić 2, Troskot 2, Jurjević 5, Baždarić, Olivari 11 (3-6). Trener: Neven Plantak.
DUBRAVA: Vragović 12, Gazić, Marić 5, Bašić 27, Čuljak 10, Perković 3, Cvjetković 4 (0-1), Šaravanja, Šutalo, Juričić 7 (2-2), Brzoja, Šakić 8 (1-1). Trener: Boris Gnjidić.
Šut za 2: Borik-Puntamika 23-35 (66%); Dubrava 17-33 (52%).
Šuz za 3: Borik-Puntamika: 6-19 (32%) Pavić 4, Petani 1, Jurjević 1; Dubrava 13-28 (46%) Bašić 7, Vragović 2, Marić 1, Juričić 1, Šakić 1.
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 21-26 (81%); Dubrava 3-4 (75%).
Skokovi: Borik-Puntamika 30 (23+7); Dubrava 19 (15+4).