Subota, 27. travnja 2024

Lako kroz Dardu

Autor: Roman Morović

02.04.2010. 22:00

Dardu je pokušao u igri zadržati raspoloženi Ridl, ali je Zadar u posljednje dvije minute treće četvrtine napravio seriju 12-0 (dvije trice Stipčević, jedna Car), otišao na 54-75 i definitvno riješio pitanje pobjednika.

Očekivano lagano košarkaši Zadra slavili su na gostovanju u Dardi u 4. kolu A-1 lige za prvaka. Baranjci su vodili samo do sredine prve četvrtine, u igri su se na pristojnom minusu držali još do pred kraj treće četvrtine, a onda je Zadar napravio seriju 12-0, otišao na +21 i riješio pitanje pobjednika.
Poveo je Zadar tricom Cara, ali domaći uskoro polaganjem Mandića i tricom Ridla dolaze do prvog vodstva na utakmici, 7-5. U igri koš na koš Darda je zadržala to vodstvo do rezultata 15-13, kada je novu tricu pogodio Car. Tricaško nadmetanje je nastavljeno do kraja prve četvrtine, dvije je za Baranjce zabio Meznarić, jednu Ridl, a čak tri kapetan Zadra Tomislav Ružić (24-27). Stipčević je zabio koš i dodatno bacanje, a prvu četvrtinu je zaključio Čamagajevac za 26-30.
Prvi put Zadar je na +9 (28-37) pobjegao u 13. minuti, nakon dvice Cara i trice Perića. Usljedio je period od nekoliko minuta bez gostujućeg koša, što su domaći iskoristili da se približe na -3, 36-39 u 16. minuti pa nakon trice Rančića ponovno na 39-42. Stipčević je u posljednjoj minuti prvog poluvremena ubacio četiri poena, Krolo u međuvremenu dva i na odmor se otišlo pri rezultatu 41-46.
Zahvaljujući dvjema tricama Cara Zadrani u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena ponovno odlaze na +9, 45-54. U mini seriju 6-2 Ružić je ugradio četiri poena, Perić dva pa su gosti u 26. minuti prvi put došli i do dvoznamenkaste prednosti, 49-60. Dardu je pokušao u igri zadržati raspoloženi Ridl, ali je Zadar u posljednje dvije minute treće četvrtine napravio seriju 12-0 (dvije trice Stipčević, jedna Car), otišao na 54-75 i definitvno riješio pitanje pobjednika.
Posljednja četvrtina tako je za momčad Danijela Jusupa bila samo formalnost. Tricom Rančića i slobodnim bacanjem Škifića Zadar je u 34. minuti došao do najviših +24, 61-85 pa su svi igrači dobili priliku i upisali se u strijelce. Konačnih +18 moglo je biti i više ali za Zadrane je najvažnije da su ovo gostovanje prošli bez problema, te se sada u miru mogu pripremati za susret 5. kola, iduće srijede u Krešinom domu protiv Zagreba.
Najefikasniji kod pobjednika bili su Ružić sa 23 poena i 8 skokova i Car sa 17 poena, dok su Stipčević i Perić uz 15, odnosno 14 poena, udijelili i po pet asistencija. U redovima Darde dominirao je tridesetosmogodišnji Zvonimir Ridl sa 24 poena, 8 skokova i valorizacijom 33, dok je Krolo sa 13 poena i 6 skokova sakupio 20 indeksnih poena.

DARDA – ZADAR 76:94

(26:30, 15:16, 13:29, 22:19)
DARDA: Komadina, Meznarić 8, Ridl 24, Katavić 4, Lozančić 2, Dogman 6, Krolo 13, Mandić 6, Gamma, Čutuk 3, Čamagajevac 8, Krešić 2. Trener: Damir Voloder.
ZADAR: Rančić 6, Perić 14, Stipčević 15, Boisa 7, Šarlija 2, Marčinković 2, Ružić 23, Bilan 3, Morović 2, Car 17, Škifić 3. Trener: Danijel Jusup.

LIGA ZA PRVAKA, 4. KOLO

Rezultati: Darda – Zadar 76:94, Cedevita – Cibona 89:74, Svjetlost – Trogir 102:105, Zagreb – Zabok 86:79.
Poredak: Zadar 8, Cibona 7, Zagreb -1) 6, Cedevita (-1), Trogir, Brod Svjetlost i Zabok 5, Darda 4.