17 C°

Pet godina bez Hrvoja

Autor: Šime Ćurko

02.04.2013. 22:00

U četvrtoj minuti utakmice Zadar – Cibalia Hrvoje je u pokušaju oduzimanja lopte protivniku glavom udario u zid istočne tribine

Obitelj, suigrači i prijatelji danas će na stadionu Stanovi i u Murvici obilježiti petu obljetnicu smrti Hrvoja Ćustića. Mladi (24) nogometaš Zadra 3. travnja 2008. preminuo je u zadarskoj Općoj bolnici od teških ozljeda zadobivenih 29. ožujka na utakmici Prve HNL Zadar – Cibalia. U četvrtoj minuti najtužnije utakmice u povijesti zadarskog nogometa Hrvoje je u pokušaju oduzimanja lopte protivniku glavom udario u zid istočne tribine. Uslijedilo je pet dana borbe hrabroga zadarskog srca s posljedicama ozljede nakon kojih je Hrvoje preselio u nebesku vječnost.
Hrvoje Ćustić rođen je 21. listopada 1983. godina u Zadru, za prvu momčad zadarskog prvoligaša debitirao je 3. studenoga 2001. kod trenera Stanka Mršića i to baš na utakmici Zadar – Cibalia (1:0). Ćustić je na toj utakmici posljednje četiri minute zamijenio Zorana Zekića, strijelca jedinog gola. U pet sezona za Zadar upisao je 111 nastupa (106 u Prvoj HNL, 5 u Kupu) u kojima je postigao 11 golova. Prvi gol za Zadar postigao je 13. travnja 2002. u pobjedi (7:1) protiv TŠK-a, do danas najvećoj pobjedi Zadra u Prvoj HNL.
Najvećim dijelom svoju je nogometnu formaciju Ćustić prošao u Zadru, godinu dana bio je u Hajduku kao šesnaestogodišnjak, a isticao se čvrstom voljom i upornim radom, kojim je davao primjer svojim suigračima. Nakon što je 2001. godine potpisao četverogodišnji ugovor sa Zadrom, po završetku sezone 2004./05. otišao je u Zagreb, gdje je igrao dvije sezone. U ljeto 2008. kratko je bio na pripremama Međimurja, da bi se potom odlučio vratiti u matični Zadar gdje je u sezoni 2008./09. nastupio na 21 utakmici…
Danas u 16.30 sati na stadionu naStanovima igrači, stručni stožer, vodstvo kluba, navijači i Hrvojevi prijatelji položit će vijence i cvijeće te zapaliti svijeće ispod istočne tribine. Pola sata kasnije tužna povorka okupit će se na Hrvojevom grobu u Murvici Donjoj, a u 17.30 sati u župnoj crkvi služit će se sveta misa zadušnica.