Crveni kartoni na sve strane

Autor: Z L

02.05.2010. 22:00

PAKOŠTANE – ŠKABRNJA 2:2
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 400. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Damir Kapetanović (Zadar). Delegat: Marko Čirjak (Biograd). Strijelci: 1:0 Skroče (12′), 1:1 Pavlović (30′), 2:1 Kostović (58′), 2:2 Klarin (75′). Crveni kartoni: Lacman (Pakoštane, 63′ – izravni crveni), Anić (Pakoštane, 74′ – drugi žuti), Klarin (Škabrnja, 75′ – drugi žuti).
PAKOŠTANE: Rosan, As. Gegollaj, Anić, Vulin, Ma. Barešić, Kurtov, Lacman, Kostović (od 81′ Lalin), Skroče, Vujević, Mikulić. Trener: Marijan Lamešić.
ŠKABRNJA: Dražević, Grubić (od 46′ S. Bilaver), M. Bilaver (od 90′ Jurić), Mičić, Klarin, Đerđa, Perica, Vrsaljko, Šarić, Ivković, Pavlović. Trener: Luka Hržina.
U derbiju kola pred 400-tinjak gledatelja podjela bodova u vrlo žustroj, tvrdoj i nervoznoj te na trenutke i gruboj utakmici. Domaći su nakon propuštene dvije stopostotne prigode poveli u 12. minuti kada je Skroče na dodavanje Kostovića s 25 metara pogodio gol. U 30. minuti Pavlović nakon ubačaj s desna udarcem glavom loptu je uputio na vrata. Domaći vratar se prevario, misleći da ide izvan, no završila je u golu. Domaći su poveli u 58. minuti nakon prodora Kostovića sredinom terena udarcem iz trka sa 16 metara. Izjednačio je u 25. minuti Klarin, prihvativši odbijenu loptu s prsa vratara i izbliza je ugurao u gol. Nakon završetka susreta dogodile su se ružne scena. Dio gledatelja, izazvan ponašanjem nekih gostujućih igrača, ušao je na teren te nastala opća gužva. Na kraju je pozvana i policija.
ZLATNA LUKA – ARBANASI 5:0
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 150: Sudac: Ivan Paleka (Zemunik). Pomoćnici: Ivan Čačić i Damir Kraljević (oba Zadar). Delegat: Mladen Zanki (Privlaka). Strijelci: 1:0 Mihić (48′), 2:0 B. Brkić (54′), 3:0 B. Brkić (69′), 4:0 B. Brkić (80′), 5:0 Mihić (88′).
ZLATNA LUKA: Dijan, I. Oljica (od 16′ B. Brkić), Grginović (od 37′ Smolić), Pašić, Morović (od 73′ Torbarina), T. Gašparović, M. Oljica, Mihić, Strenja (od 63′ Nadinić), Pavin, Barić. Trener: Nema.
ARBANASI: Šalov, Fain, Pedisić, Dadić, Nikpalj, Kresović, Perović, Rukavina (od 70′ Prenđa), Čulina, Novak, Svetić. Trener: Leonard Vukić.
Igrala se 48. minuta kada je Marko Mihić rijetko viđenim zgoditkom s 20-ak metara pogodio mrežu arbanaškog vratara Josipa Šalova. Od tog trenutka Arbanasi kao da su se predali. Goropadni Sukošanci su pored arbanaških igrača stvarali prigodu za prigodu što je lijevonogog Božidara Brkića promoviralo u junaka utakmice. Brkić na dodavanje Pavina u 54. minuti postiže svoj prvi zgoditak da bi u 69. minuti iz slobodnog udarca i u 80. minuti topovskim udarcem iskosa postigao hat-trick. Točku na odličnu nogometnu izvedbu sukošanske momčadi u drugom poluvremenu pri kraju utakmice postavlja Mihić. Prigodu za počasni arbanaški zgoditak u 82. minuti propustio je Marko Perović.
PODGRADINA – NOVA ZORA 5:1
POSEDARJE – Igralište: Gordan Demo. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Domagoj Knez (Zadar), Neven Ražov (Škabrnja). Strijelci: 1:0 Paleka (26′), 2:0 Katalinić (33′), 3:0 Marinović (45′ – 11 m), 3:1 Da. Njitraj (70′), 4:1 Prskalo (85′), 5:1 Pavičić (89′). Crveni karton (drugi žuti): Božo Batur (22′ – skidanje dresa).
PODGRADINA: S. Bakić, Z. Žuža (od 8′ Musap, od 89′ A. Žuža), M. Žuža, A. Bakić, Marinović, Budan, Crnjak, Katalinić, Batur, Paleka (od 75′ Prskalo), Pavičić (od 89′ Breulj). Trener: Marko Nekić.
NOVA ZORA: Kelava, De. Njitraj (od 61′ M. Mikas), L. Majica, Čulina, Kutija, S. Majica, L. Mikas, Jergović, K. Mikas (od 85′ Batur), Šarić, Da. Njitraj. Trener: Nado Majica.
Utakmica koju bi svatko poželio na svom travnjaku, počevši od ponašanja igrača do prelijepih šest zgoditaka u kojima su uživali gledatelji u Posedarju. U 26. minuti Paleka dovodi domaćine u vodstvo 1:0. Samo sedam minuta kasnije Katalinić postiže zgoditak za vodstvo od 2:0, a točku na “i” prvog poluvremena stavlja Marinović pogotkom s 11 metara – 3:0. U drugom poluvremenu gosti nešto odlučniji, pa ubrzo preko Njitraja smanjuju na 3:1. Ipak, Podgradina postiže još dva gola. Prvo je Tomislav Prskalo sa 16 metara iskosa lobovao istrčalog vratara, a najbolji igrač utakmice Ive Pavičić u posljednjoj minuti utakmice postiže zgoditak za konačnih 5:1. Jedina crna točka u cijeloj utakmici bio je potez domaćeg kapetana koji je prilikom izmjene bacio na pod kapetansku traku i skinuo dres. Odlični sudac Ivan Zdrilić za taj mu je potez pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.
PAKLENICA – DALMATIN C 4:3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Katuša (Raštane). Pomoćnici: Ivan Paleka (Zemunik) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 Stanić (7′), 1:1 Ćustić (12′), 1:2 Števanja (23′), 2:2 Števanja (39′), 3:2 Galešić (70′), 3:3 Franov (74′), 4:3 Dokoza (89′).
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Ramić, Zelenika, Dokoza, Koić, Stanić, Kovačević (od 70′ Smokrović), Galešić, Zdunić, Zubčić. Trener: Tomica Milovac.
DALMATINAC: M. Grgurević, Matej Grgurević, Ćustić, Čirjak, Franov, Musap, Marić, Števanja, Pupovac, Janković. Trener: Mate Grgurević.
Starigrad slavi svog junaka Dražena Dokozu, koji je Paklenicu u 89. minuti doveo do pobjede. Priznanje treba odati i gostima koji su cijelu utakmicu igrali s deset igrača i bez obzira na to bili ravnopravni suparnik. Crničani tako mogu žaliti za makar jednim bodom.
ZEMUNIK – GORICA 0:3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Ivica Šango (Privlaka). Delegat: Ernest Karlović-Ćići (Zadar). Strijelci: 0:1 Mikulić (43′), 0:2 Kamber (73′), 0:3 J. Čirjak (86′). Crveni karton: Mate Alvir (Zemunik, 86′ – prigovor sucu).
ZEMUNIK: Krnčević, Davor Fabijan (od 76′ T. Radović), Šestan (od 72′ Jure Šestan), Marušić, Paleka, Ćurković, Radović, Šarić, Dragan Fabijan, Kasap, Alvir. Trener: Milivoj Krnčević.
GORICA: Banić, Š. Čirjak, S. Tokić (od 84′ Kamber), G. Mikulić, J. Ikić, J. Batur, M. Tokić, A. Batur, J. Čirjak (od 88′ Perić), Jurjević, P. Mikulić (od 89′ Smokrović). Trener: Mile Batur-Ćeza.
U početnoj fazi susreta obje su momčadi bile ravnopravne na terenu do 20. minute, kada su domaći imali poluprigodu, no nerealiziranu. U 43. minuti Pavao Mikulić, igrač Gorice je, činilo nam se centrirao prema vratima domaćina, no lopta je nošena jakim vjetrom ušla u gol za 0:1. U drugom dijelu bolja momčad gostiju postigla je još dva zgoditka i tako odnijela tri boda, šetajući se zemuničkim Lužinama. Pred kraj susreta jedan bezazlen start dogodio se, no intervencijom obaju vodstava s klupe sve brzo je riješeno. Veliku ulogu u smirivanju situacije odigrao je i kapetan domaćih Franko Ćurković.
NOŠK – CROATIA 3:0
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Lerga (Zadar). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Zdenko Bakarić (Zemunik). Delegat: Ante Delija (Bibinje). Strijelci: 1:0 I. Čolak (34′), 2:0 Badžoka (44′ – 11 m), 3:0 Sinovčić (82′).
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, Badžoka (od 70′ Radošević), Pavasović, Anzulović, Vlatković (od 60′ Terkeš), Oštrić, T. Buterin (od 7′ I. Čolak, od 79′ H. Čolak), Sinovčić, Budan (od 4′ Mijolović), I. Buterin. Trener: Željko Bakarić.
CROATIA: Bubnjar, Deković, Santini, Budanović, Patača, Olić, Genda (od 46′ Barišić), Rajner, Kresović, Erović, D. Budanović (od 46′ Mandić). Pomoćni trener: Zlatko Kadija.
NOŠK nastavlja s odličnom igrom i zabilježio je zasluženu pobjedu u susretu s Croatijom iz Turnja. U vodstvo od 1:0 Čolak je doveo domaćina u 34. minuti udarcem s 12 metara, iskosa u rašlje. U 44. minuti Santini je u svom kaznenom prostoru srušio Mijolovića i Badžoka je s 11 metara povisio rezultat na 2:0. Zbog vrijeđanja suca Lerge s klupe je udaljen Vladimir Pirović, fizioterapeut Croatije. U drugom dijelu NOŠK je nastavio napadati i u 63. i 68. minuti promašio izgledne prilike. Sinovčić u 82. minuti nakon odbijene lopte od Bubnjara snažnim udarcem sa sedam metara zaključio je konačni rezultat na 3:0 za novigradske ribare. Bilježimo i mrtvu šansu u 84. minuti Sinovčića, no lopta se od vratnice odbila u polje. U posljednjim minuta Buterin je imao dvije izvrsne obrane.
DEBELJAK – VRČEVO 1:7
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina) i Tadija Babić (Pridraga). Delegat: Anto Ević (Karin). Strijelci: 0:1 Ivan Števanja (26′), 0:2 Mario Galešić (36′), 1:2 Pavić (38′), 1:3 Ivica Katuša 848′), 1:4 Katuša (63′), 1:5 Ivica Katuša (76′), 1:6 Stipe Števanja (86′), 1:7 Stipe Števanja (89′). Crveni kartoni: Luka Gambiraža (Debeljak, 26′ – vrijeđanje glavnog suca).
DEBELJAK: Rogoznica, M. Torbarina, Smolić, Strenja, B. Torbarina, Dražić, Gambiraža, Jerak, Pavić, Marinović, Marić. Trener: Željko Frka.
VRČEVO: Dević, I. Katuša, R. Katuša, I. Števanja, Kombura, F. Števanja, S. Števanja, I. Števanja II, Galešić, Š. Katuša (od 46′ I. Katuša), A. Galešić. Trener: Željko Števanja.
Debeljak je nastupio sa samo deset igrača, što je pridonijelo uvjerljivom porazu. Inače, utakmica je bila fer i korektna.
VELEBIT – BIBINJE
nije odigrano
GRAČAC – I nakon čekanja od 15 minuta na zakazanu utakmicu Velebita iz Gračaca i Bibinja gostujući nogometaši nisu došli. Susret su službene osobe završile, a posljednju riječ imat će povjerenik Lige Ante Delija.