Zadrani na Stanovima Splićanima očitali lekciju

Zvonko KUCELIN

Zadar je na Stanovima u 32. kolu Prve HNL stigao do velike pobjede  nad Hajdukom i uknjižio tri velika boda kojima je ostao u igri za očuvanje prvoligaškog statusa. Domaćini su većim dijelom utakmice bili bolji  suparnik i sasvim zasluženo stigli do slavlja. Trener Igor Štimac u potpunosti je taktički nadmudrio svog kolegu Harija Vukasa umrtvivši igru  Hajduka koji se praktički nije vidio svih 90 minuta. Zadar je rano došao u  vodstvo golom Ikića u 16. minuti, a  posao je u sudačkoj nadoknadi završio svojim golom Krstanović. Velika pobjeda Zadra.

Trener Zadra Igor Štimac izveo je sastav u uobičajenom rasporedu, ali  s nekoliko iznenađenja, ili bolje reći nenajavljenih imena u početnoj jedanaestorici. Na poziciji desnog bočnog zaigrao je mladi Ivan Jović, dok  je Želimir Terkeš prebačen na lijevu stranu. U središnjici nije bilo niti  Drage Gabrića kojeg nije bilo niti u zapisniku, a na njegovoj uobičajenoj  poziciji zaigrao je Okechukwu. Još jednog standardnog igrača nije bilo u  zapisniku, a  to je Vedran Ješe. Na njegovoj poziciji zaigrao je Frane Ikić  što se ispostavilo da je bio pun pogodak Zadrovog stratega Igora Štimca.  Hajduk je barem po početnom sastavu djelovao ofenzivno. Igrao je u formaciji 4-3-2-1 s isturenim Maglicom, i s Vlašićom i Sušićem koji su se  pridodavali iz drugog plana.

ZADAR - HAJDUK 2:0

ZADAR - Igralište na Stanovima. Gledatelja: Sudac: Bruno Marić  (Daruvar), Pomoćnici: Igor Krmar (Zagreb) i Dario Vrabec (Zagreb).  Strijelci: 1:0 Ikić (16'), 2:0 Krstanović (90'+2). Žuti kartoni: Ikić (Zadar), Mezga, Milevsky (Hajduk).

ZADAR: Gluić 6,5, Mišić 6,5, Jerbić 7, Ikić 7, Jurkić 6,5, Pušić 6,5, Banović 6,5, Terkeš 7 (od 59' Čirjak 6,5), Okechukwu 6 (od 69' Pešić 7), Jović 6,5 (od 78' Surać -), Krstanović 7. Trener: Igor Štimac

HAJDUK: Kalinić 5,5, Vršajević 5,5, Maloča 6, Milović 5,5, Mikanović  5,5, Tudor 5,5 (od 46' Milevskyi 5,5), Caktaš 6, Mezga 5,5, Sušić  6 (od 85'  Maloku-), Vlašić 6 (od 74' Juranović -), Maglica. Trener: Hari Vukas