Utorak, 19. ožujka 2024

Obračun šampiona na Višnjiku

03.05.2021. 07:32

U subotu su u Zadru odigrani polufinalni susreti futsalske Lige prvaka, a prvi su na teren izašli Sporting i Inter. Portugalci su rano poveli preko Cavinata, izjednačio je Borja sredinom poluvremena, da bi Guitta odmah vratio vodstvo Sportingu (2:1). U drugom je poluvremenu Sporting zahvaljujući Taynanu, Vareli i Ericku potvrdio pobjedu (5:2), a jedini preostali pogodak za Inter bio je autogol Paca. Barça i Kairat sastali su se u drugom polufinalnom srazu, a aktualni europski prvak pobijedio je 3:2, pri čemu je hat-trick postigao Ferrao. Kazahstanci su se dva puta približili pogocima Favera i Fernandinha, no do izjednačenja nisu uspjeli doći. Finalna utakmica završnog turnira, koji se igra uz podršku Turističke zajednice Grada Zadra, na rasporedu je danas s počekom u 20 sati. Barça, branitelj naslova, prošle je godine u finalu pobijedila sunarodnjake iz Murcije, dok je 2019. godine europski prvak postao Sporting, pobjedom nad Kairatom. Španjolci će večeras na Višnjiku imati priliku postati tek treća momčad koja je uspjela obraniti naslov u futsalskoj Ligi prvaka. Prije njih to je za nogom pošlo još samo Castellonu davne 2002. i 2003. te Interu koji je 2017. i 2018. godine dva puta bio bolji od Sportinga. (hns-cbf)