Državni rekord Fortiusove mješovite štafete mlađih kadeta 4x60 m

Članovi Fortiusa nastupili na dva natjecanja
Zadrani su s jednim zlatom, dva srebra i jednom broncom završili četvrti među klubovima osvajačima odličja
RENATO BRANĐOLICA/AK AGRAM
FORTIUS II - Mješovita štafeta mlađih kadeta i mlađih kadetkinja

Na Prvenstvu Hrvatske u štafetama, koje je održano u Zagrebu, 20 članova zadarskog Fortius nastupilo je u osam štafeta, od kojih je polovica osvojila medalje. Tako su »žuti« u konačnom redoslijedu među klubovima osvajačima odličja zauzeli četvrto mjesto, kao najbolji klub iz Dalmacije. Najbolji rezultat ostvarila je mješovita štafeta mlađih kadeta: Jakov Bubić, Daria Kovač, Venci Šimunić, Pina Ratković, koja je s rezultatom 30,73 drugi put u samo dva tjedna srušila hrvatski rekord na 4x60 m. Odlična je bila i štafeta Fortius II: Paula Trajkov, Noa Stipić, Mario Sorić, Korina Ivić nakon što je s 31,65 osvojila drugo mjesto u istoj disciplini te tako zaokružila ovaj raritetni podvig. Srebrnu medalju osvojila je i ženska kadetska štafeta: Nina Vrdoljak, Jana Bujan, Melani Pavlović, Miriam Medved na 600-200-400-800 m u izvrsnom nastupu u kojem su za samo 70 stotinki trčale slabije od starog državnog rekorda. koji su srušile članice AK Kvarner. Valja napomenuti da su ovu disciplinu za Fortius trčale mahom sprinterke. Brončanu medalju osvojili su mlađi kadeti i mlađe kadetkinje u mješovitoj disciplini na 4x200 m, u istom sastavu kao i rekordna štafeta, dakle Šimunić, Ratković, Bubić, Kovač (1:49;22). Premda su bili treći imali su vrijeme bolje od starog rekorda.

Prvenstvo Dalmacije

Dan kasnije u Splitu je održano Prvenstvo Dalmacije za starije kategorije, a Fortius je bio najuspješniji županijski klub s 30 medalja. Na 400 m Marcela Rušev je stigla do zlata u juniorskoj konkurenciji, a Maja Kurta do bronce. Ema Justić kod kadetkinja osvojila je srebro na 1500 m, kao i u troskoku seniorka Tea Glavić, koja se okitila i zlatom u skoku u vis gdje je Cvita Zanki osvojila srebro. Grgo Dominik Anzulović zaslužio je srebro, a Jakov Pijaca broncu u bacanju koplja. Na 100 m prepone Tina Ramov osvojila je zlato kao i Miriam Medved na 600 m. Na 60 m Jakov Bubić bio je prvi, Mihael Ostojić drugi, dok je Antica Vrandečić u svojoj utrci bila treća. Kod mlađih kadeta Jakov Bubić je osvojio i zlato na 200 m, a na postolje su se popeli i klupski kolege, Mario Sorić na drugom mjestu i Mihael Ostojić na trećem. Noa Stipić je osvojio zlato, a Venci Šimunić srebro u skoku u dalj. Venci je zaradio zlato u bacanju vortexa, dok je ovaj put u toj disciplini Noa Stipić bio srebrni. Bartol Longin je bio brončani u bacanju kugle, kao i Pina Ratković na 60 m. Zlata su osvojile Chiara Martinčić na 800 m te Katarina Benić u bacanju kugle. Katarina je osvojila i broncu u bacanju vortexa, dok je na 300 m za kadetkinje Melani Pavlović osvojila srebro, a Nina Vrdoljak broncu.

Prosječno: 5 (1 glasova)