Brodolom u polufinalu

Autor: Z L

02.08.2008. 22:00

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija oprostila se od borbe za europsko zlato nakon što je u polufinalu izgubila od Grčke, vrlo uvjerljivo – 82:62.
Od prve četvrtine bilo je jasno da Hrvatska nema puno šansi. Primili smo 28, a postigli tek 9 poena. Grci su nastavili povećavati prednost, igrali su brzuo, diktirali ritam koji Hrvatska nije mogla pratiti, pa je na odmoru rezultat bio 53:26.
Prostran i Zubčić pokušavali su koliko-toliko održavati razliku, no pri rezultatu 60:26 u 23. minuti bilo je jasno da se možemo samo spašavati od blamaže. U posljednjoj četvrtini Grci su odlučili čuvati petorku za finale, pa je Hrvatska ublažila poraz na samo -20.
Hrvatska danas igra za brončanu medalju protiv Francuske, koja je u  polufinalu također uvjerljivo izgubila od Litve 55:79.
Grčka – Hrvatska 82:62 (28:9, 25:17, 15:18, 14:18)
Grčka: Papantoniou, Katsivelis 1, Angelopoulos, Mantzaris 5, Karathanasis 2, Papanikolaou 19, Georgakis 2, Sloukas 13, Pappas 15, Kaselakis 19, Sarikopoulos 6
Hrvatska: Došen, Prostran 15, Bilinovac 3, Smajlagić 11, Fodor, Ramljak 2, Batur 9, Planinić, Zubčić 13, Radošević 3, Delaš 6, Rikić.