Smantala ih Vručina

Autor: Z L

02.08.2008. 22:00

Pribojavali su se Zadrani  sinoć početnog naleta Koprivničana i eventualno rano  primljenog gola. No, iako je  Slaven u početnim minutama  imao više loptu u nogama  pravih akcija prema Ježini  nije bilo. Zadrani su se dobro  rasporedili po terenu, slično  kao i protiv Hajduka čvrsto  su čuvali bedem na svojoj  polovici tako da domaćini  nisu mogli razviti svoju prepoznatljivu igru. Štoviše, prvi  se u prilici našao Zadar i  odmah poveo. U 18. minuti  izveli su Zadrani kontru, lopta se odbila od vratnice gola  domaćih, pritrčao je Tomasov  i zabio prvi ovosezonski pogodak svoje momčadi.
Kao i prošle sezone Zadar  je imao vodstvo (lani je zabio  Župan za 1:0), ali je na kraju  momčad iz Stanova izgubila  4:2. Strah da bi se nešto  slično moglo ponoviti pojavio  se već sedam minuta nakon  pogotka Tomasova. Kratki  pritisak Koprivničana urodio  je plodom u 25. minuti. Stvorila se velika gužva pred  zadarskim golom, Zadrani nikako nisu uspjevali ispucati  loptu iz svog kaznenog prostora i to je kaznio Petar  Bošnjak spretnim pogotkom  iz blizine za 1:1. Nakon izjednačenja Zadar je uspio  zadržati koncentraciju i s  ravnopravnom igrom otići na  odmor.
U drugom poluvremenu ista slika, Zadar se aktivno  branio, čekao priliku iz kontre istrovremeno pazeći da se  netko od domaćih igrača ne  bi provukao kroz obranu.  Posljednjih pola sata Mile  Petković, trener domaćih,  krenuo je s tri napadača što  je bio jasan znak da Slaven  traži pobjedu. Ubrzo se taj  potez isplatio Petkoviću. Netko je iz zadarske obrane  povukao Vručinu za dres u  74. minuti, a sudac Bebek  pokazao je na 11 metara.  Kazneni udarac realizirao je  upravo Vručina i Slaven je  potpuno preokrenuo zadarsko vodstvo iz 18. minute. Do  kraja utakmice domaći su  potpuno primirili utakmicu, a  Zadar se još jednom pokazao  kao momčad koja se teško  vraća kad jednom protivnik  povede. Prošli su Hajduk i  Slaven, Zadar je u obje utakmice imao lijepu priliku uzeti  poneki bod. No, u rubrici  osvojeni bodovi ostala je ništica pa će momčad Dalibora  Zebića prvu domaću utakmicu dočekati praznih džepova.
S. BELUPO – ZADAR 2:1
KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Bebek (Rijeka). Strijelci: 0:1 Tomasov (18.), 1:1 Bošnjak (25.), 2:1 Vručina (74.-11m).
SLAVEN BELPO: Rodić, Bošnjak, Rogulj, Lapić, Čaval, Poldrugač, Jajalo, Posavec (od 55′ Bilen), Delić (od 63′ Šehić), Vručina, Tepurić (od 59′ Jurić).
ZADAR: Ježina, Puljić, Batkoski, Parmaković (od 88′ Srzentić), Bilaver, Milin (od 82′ Jerbić), Surać, Tomasov, Pletikosić, Rašo (od 61′ Mišlov), Mitrović.
Prva HNL, 2. kolo
Rezultati 2. kola: Slaven  Belupo – Zadar 2:1 (Bošnjak  25′, Vručina 74′; Tomasov 18′),  Hajduk – Varteks 1:1 (Kalinić  56′; Smrekar 1′), Dinamo – Inter  3:1 (Sammir 2′, Tadić 63′ Tomić 90′; Cavrić 45′), Rijeka –  Zagreb 0:1 (Brkljača 62′), Osijek – Cibalia 2:0 (Miličević 36′,  Babić 80), Šibenik – Croatia  Sesvete 0:1 (Čižmek 79′).
Predak: Dinamo 6, Osijek, Vartkes, Hajduk, Croatia i S. Belupo 4, Šibenik i Zagreb 3, Cibalia 1, Zadar, Inter i Rijeka 0.
Sljedeće kolo (10. kolovoza): Zadar – Osijek, Inter – Rijeka, Croatia Sesvete – Dinamo, Cibalia – Šibenik, Varteks –  Slaven Belupo, Zagreb – Hajduk.