Subota, 27. travnja 2024

Bokanjani rashladili Kalelargu na minus 36

02.08.2010. 22:00

Prošlogodišnji finalisti su tako već u prvoj polufinalnoj utakmici na rubu obrane tog dosega

U kasnom večernjem nedjeljnom terminu odigrane su prve polufinalne utakmice Županijske ljetne lige te se nakon njih može konstatirati da je odličan posao napravio Bokanjac visokom pobjedom nad Kalelargom, dok se u Sukošanu mogla gledati neizvjesna utakmica u kojoj su na kraju gosti iz Kampo kaštela otišli s minimalnom prednošću pred uzvrat na svojoj Mornarici. Sukošanci su nakon podviga u četrvtfinalu kad su izbacili Bokolje, do tada najupečatljiviju momčad u razigravanju po skupinama, očekivali da će mlađahna momčad Kampa kaštela pasti sama od sebe.
Otvorili su domaći dobro prvu četvrtinu, imali prednost od šest poena (25:19) da bi pad u igri u sljedeće dvije dionice doveo do suočavanja s minusom koji nije davao veliku nadu pred uzvrat na Mornarici. Ipak u posljednjih deset minuta Sukošanci uspijevaju smanjiti zaostatak na tek pola koša, što ostavlja otvorenim pitanje finalista u uzvratnoj utakmici. Domaće su vukli Dražović sa 25 i Dević sa 23 poena, dok kod gostiju nije izostao očekivani učinak njihova ponajboljeg tandema koji čine Pešut (26 p) i Anđelić (23 p).
Na Bokanjcu koji je bio pun zainteresiranih za polufinalni dvoboj između Bokanjca i Kalelarge gledala se tipična jednosmjerna utakmica. Sve je išlo u smjeru domaćih u crnim dresovima koji su autoritativno krenuli od samog početka, kako su i završili utakmicu. Razlika se penjala iz četvrtine u četvrtinu, pa je već na poluvremenu na semaforu stajalo 48:28. Sve niti bokanjačke igre izvrsno je vodio razigravač Antonio Krizman, a odličnu suradnju imao je u liku Troskota, Mrkića i Guzobada.
Taj tercet je najzaslužniji što se razlika skoro udvostručila u drugom poluvremenu, na nevjerojatnih 36 poena viška što bi trebalo biti sasvim dovoljno za uzvrat na Mornarici. Prošlogodišnji finalisti su tako već u prvoj polufinalnoj utakmici na rubu obrane tog dosega. Iako u sportu se nikad ne zna, a momci iz Kalelarge sigurno će pokušati sve da naprave čudo i nadmaše taj zaostatak.

BOKANJAC – KALELARGA 94:58

(27:18, 21:10, 18:12, 28:18)
ZADAR – Igralište na Bokanjcu. Gledatelja: 200. Suci: T. Anzulović i A. Smolić.
BOKANJAC: Krizman 23, Mrkić 8, Palčić 9, Karakaš, Đerđa, Guzobad 14, Baždarić 5, Troskot 27, Buterin 8. Trener: Mate Kanjer.
KALELARGA: J. Dvornik 12, Marić 10, Gregurić, Gjergja, J. Bulić 13, I. Bulić 5, Zrnić 2, Milat, Baričević 3, Grgurović 13, D. Dvornik. Trener: Ivan Bulić.

SUKOŠAN – KAMPO KAŠTELO 83:84

(25:19, 14:21, 17:22, 27:22)
SUKOŠAN – Igralište na Ruševcu. Suci: M. Petani i A. Čanković.
SUKOŠAN: Mišulić 5, Dević 23, Pavić 14, Slunjski 4, Grdović, Smolić 4, Bičić 2, Dražović 25, Labus, Keran 2, Eškinja, Peljušić 4. Trener: Božo Bičić.
KAMPO KAŠTELO: Vukoša 8, Pešut 26, Šamarija 9, Anđelić 23, Mijolović, Šimičević 6, Gospić 12, Šonja. Trener: Martin Tarčuki.