Bez bodova u završnici

02.10.2011. 22:00

S krajnjeg sjevera prošlog vikenda ovaj vikend Biograd je igrao na krajnjem zapadu u Labinu. Iako je zbog obaveza otputovao bez trojice igrača kapetana, Zorice, Punoša i Troskota, pružio je dobar otpor i u većem dijelu utakmice bio bolji od domaćina. Prvo poluvrijeme je odigrano u “regalu” te je bilo čak deset izjednačenja rezultata. Da se s golom prednosti otiđe na poluvrijeme zasluga je Kristijana Brkljače, novog pojačanja iz Zadra koji je postigao pogodak s krila u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Prvih 10-ak minuta drugog poluvremena pripalo je gostima iz Biograda koji su nakon 16:16 napravili seriju od čak četiri pogotka te je rezultat na semaforu bio 16:20. Nakon toga sve polazi naopako, pada koncentracija u igri te domaćini rade pritisak i na samu igru i na suce koji se nisu baš najbolje snašli. Nakon izjednačenja 21:21 i 23:23 domaćini ulaze u seriju od čak pet pogotka, što, naravno, do kraja utakmice gosti nisu uspjeli stići. Posljednjih deset minuta igre novi prvoligaš momčad Biograda konstantno igra bez jednog igrača, koji je zbog prekršaja morao ići vani. Ali ni to nije bilo dosta pa su suci u završnici dvije minute dali i vrataru Ivanu Coti zbog nesportskog ponašanja prema publici.
Sve u svemu, igra je zadovoljila motivacije i borbenosti je bilo, ali još uvijek je vidljivo da nema koncentracije u završnici, ali i snage koja će im biti itekako potrebna već ove subote kad im u goste dolazi prvoplasirana momčad Medveščaka iz Zagreba.

MLADI RUDAR – BIOGRAD 29(13):26(14)

LABIN – Dvorana Srednje škole Mate Blažine. Gledatelja: 200. Suci: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci) Nadzornik: Davor Tor (Zagreb)
MLADI RUDAR: Demetilka, Dragičević 2, Franković 2, Erstić 4, Glavičić 4, Banović 4, Stubičar, Višković, Tursunović, Griparić 2, Petrić, Peruško 2, Maxer 2, Isanović 1, Osmić 6. Trener: Dijego Datos.
BIOGRAD: Tomić, Raspović, Sakić 2, Protega 3, Abramović 1, Buovac 4, Knežević, Brkljača 4, Katuša, Fabijan, Duvnjak 4, Markić 8, Cota. Trener: Zoran Mikulić
Isključenja: Mladi Rudar 8. min., Biograd 14. min.
Sedmerci: Mladi Rudar 1(1), Biograd 1(1).

PRVA HRL

Rezultati 4. kola: Mladi rudar – Biograd 29:26, Medveščak NFD – Županja 32:28, Đakovo – Crikvenica 32:24, Osijek – Senj Wallenborn 29:30, Vidovec Bios – Ivančica Ivanec 30:25, Moslavina – Umag 29:24, Dugo Selo – Brod (jučer).
Vidovec Bios, Medveščak 8, Đkovo, Senj Wall. 6, Moslavina, Osijek, Županja, Dugo Selo, Umag, Mladi rudar 4, Biograd 2, Ivančica, Brod, Crikvenica 0
 U 5. kolu (8./9. listopada) igraju: Biograd – Medveščak NFD, Županja – Đakovo, Crikvenica – Osijek, Senj Wallenborn – Vidovec Bios, Ivančica Ivanec – Dugo Selo, Brod – Moslavina, Umag – Mladi rudar.