15 C°

Dva “double-doublea” Tonija Prostrana

02.10.2016. 22:00

Toni Prostran u Litvi je nastavio tamo gdje je stao prošle sezone u Švedskoj. Nakon četiri prvenstvena kola peti je strijelac i drugi asistent lige, s prosjekom od 15,8 poena i 7,8 asistencija po susretu.
Nakon uvodna dva gostujuća poraza kod Lietuvos Rytasa i Lietkabelisa, njegov je Nevežis ubilježio dvije uzastopne domaće pobjede. Prvo je s 80:68 bio bolji od Vytautasa iz Prienaia, pri čemu je zadarski playmaker za 34 minute zabio 20 koševa (3-5 za dva, 4-6 za tri, 2-2 sl. bac.), uz 11 asistencija, da bi potom svladao Neptunasa rezultatom 94:90, uz Prostranovih 15 poena (2-6 za dva, 3-7 za tri, 2-2 sl. bac.) i 10 asista za 37 minuta.
Odlično je u prvenstvo krenuo i Lietkabelis, čiji je pomoćni trener Jurica Žuža. Momčad iz Panevežisa jučer je slavila na gostovanju kod Juventusa sa 76:85, te je trenutačno na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s omjerom 3-1.