PETI UZASTOPNI ĆIRIN PORAZ Zadrani pali bez ispaljenog metka

Zvonko KUCELIN

Zadar je doživio i peti uzastopni poraz. U 14. kolu Prve HNL poraženi su domaći igrači u dalmatinskom derbiju na Stanovima. Hajduk je bio bolji i zasluženo odnio sva tri boda sa Stanova. Međutim, situacija iz 30. minute, kada je u svom kaznenom prostoru Nižić igrao rukom, ostat će crna mrlja ovog dvoboja. Bilo je to minutu nakon Hajdukova vodstva i da je tada Zadar izjednačio utakmica bi možda otišla u drugom smjeru.

Miroslav Blažević je na travnjak poslao očekivanu jedanaestoricu, jedino iznenađenje bio je Ješe u veznoj liniji koji je na tom mjestu igrao i protiv Varaždina u Kupu. U vršak napada vraćen je oporavljeni Solomon, a na krilima su zaigrali Terkeš s desne strane i Pešić s lijeve.

Igrala se 8. minuta kada je Hajduk prvi put priprijetio.  U 29. minuti Hajduk je stigao do vodstva. Lopta je s desne strane kroz šumu nogu došla na lijevu stranu kaznenog prostora domaćih gdje ju je prihvatio Kouassi. On je na 10 metara od vratiju Zadra primijetio Vršajevića koji neometan gađa desnu stranu Matkovićeva gola. Zadrov vratar se ispružio koliko je dug i širok, ali nije moga spriječiti da lopta završi u njegovoj mreži - 0:1. U 34. minuti vrlo dvojbena situacija. Igrala se 37. minuta kada je Weitzer okušao svoj udarac s 25 metara, lopta nije sjela kako je trebala. U 39. minuti najstroža kazna za Splićane. Kouassija u svom kaznenom prostoru ruši Bilaver, a za razliku od situacije pred vratima Hajduka, ovoga puta sudac Strahonja pokazuje na 11 metara. Precizan je bio Caktaš, lopta odlazi u lijevu stranu, a Matković u desnu - 0:2.  U 84. minuti Hajduk je došao i do trećeg pogotka.

ZADAR - HAJDUK 0:3

ZADAR - Igralište na Stanovima. Gledatelja: 3.500. Sudac: Marijo Strahonja 5 (Zaprešić). Pomoćnici: Siniša Premužaj (Varaždin) i Ivica Modrić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Vršajević (29'), 0:2 Caktaš (41'-11m), 0:3 Vlašić (84'). Žuti kartoni: Hrgović, Ješe, Buljat (Zadar); Milović, Vršajević, Anđelković (Hajduk).

ZADAR: Matković 5,5, Bilaver 5, Ikić 5, Buljat 5,5, Hrgović 5 (od 46' L. Čirjak 5), Ješe 5,5, Pušić 5,5, Solomon 5, Weitzer 5,5, Pešić 5,5, Terkeš 5. Trener: Miroslav Blažević.

HAJDUK: Kalinić 6, Milić 6, Milović 6,5, Nižić 5,5, Sušić 5,5 (od 55' Mezga), Kouassi 7, Caktaš 6, Gotal 5,5 (od 74' Jozinović -), Milevski 5,5 (od 81' Vlašić 6,5), Anđelković 6, Vršajević. Trener: Igor Tudor.