Poraz Zadrana u pet setova

Autor: Čedo Fabulić

03.03.2013. 23:00

Nakon maratonskih pet setova na koncu zaslužena pobjeda karlovačkih odbojkaša. Zadrani su poveli sa 1:0 u setovima no, Karlovčani su kasnije poveli s 2:1, a u petom odlučujućem setu gosti su bili s(p)retniji.
Prvi set Zadrani su dobili prilično lako i uvjerljivo. Činilo se da će se reprizirati utakmica iz osnovnog dijela prvenstva kada su Zadrani pobjedili Karlovac na Višnjiku, ali kasnije se sve okrenulo. U drugom setu gosti su poveli s velikih 10:4 ali se domaći bude i dolaze na 9:10. Opet gosti prave seriju i odlaze 21:15, a tračak nade pojavio se kod 21:23 za goste, međutim Zadrani gube set. Slično se događalo i u trećem setu. Gosti su vodili s po nekoliko poena razlike (12:8, 15:10, 18:16, 22:19). Nada se opet pojavila kod rezultata 22:21 za goste ali opet gosti osvajaju set za 2:1. Četvrti set dobivaju Zadrani i to prilično lako. Povevši sa 13:9 i s nekoliko jakih udaraca s mreže odlaze na nedostižnih 18:12 te su kasnije set mirno priveli kraju. Skraćani peti set bio je stvarno uzbudljiv. Unatoč umoru igrači oba sastava daju posljednje atome snage. Od 6:4 za domaće gosti izjednačuju na 7:7, a nakon izmjene strana domaći ostvaruju obećavajućih 10:8. Gosti imaju snage izjednačiti na 10:10 te se nakon minute odmora kreće u konačni obračun. Tu su gosti imali više koncentracije i sportske sreće i na kraju odnose bodove s Višnjika.
Poraz Zadra na domaćem terenu nije umanjio šanse u borbi za drugo mjesto koje pored prvog također vodi u daljnu fazu natjecanja, odnosno doigravanje za prvaka. Prilika za popravni već je u idućem kolu kada će na Višnjiku ugostiti momčad Daruvara.

ZADAR – KARLOVAC 2:3

(25:13, 21:25, 23:25, 25:20, 13:15)
ZADAR – Mala dvorana SD K. Ćosić. Gledatelja 70. Suci: Dravko Stipaničev i Ana Stipaničev (oboje Rijeka).
ZADAR: Burčul, Viduka, Čavrag, Surać, Radošević, Fuzul, Karamarko, Grubišić, Šestan, Kvartuč, Belić, Žorić. Trener: Marin Masnić.
KARLOVAC: Anzulović, Lipnik, Ličina, T. Blauhorn, Vidaković, Jakšić, V. Blauhorn, Belan, Janjanin. Trener -.