Utorak, 23. travnja 2024

Neretvanac usporio u Benkovcu, Raštane lako protiv Zmaja

03.04.2011. 22:00

VELEBIT – NERETVANAC 0:0
BENKOVAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 150. Sudac: Branko Vrzić (Šibenik). Pomoćnici: Danijel Storić (Vodice) i Damir Ćorić (Knin).
VELEBIT: J. Šarić, Dujmović, Žilić, Bulat, Rogić, Benić, Rakić (od 46′ D. Šarić), Ivković (od 70′ Uskok), Švađumović, Čerina, Gregov (od 74′ Kolić ). Trener: Vlado Mandić.
NERETVANAC: Z. Bubalo, Babić (od 80′ Z. Čamo ), Paponja, I. Bubalo (od 84′ Zovko), Aličić, M. Čamo, Mihaljević, Jerković, Zonjić, Batinović, Ključe. Trener: Nino Šešelj.
Trećeligaški derbi počeo je otvoreno i napadački s obje strane. Prvi su krenuli gosti koji su zaprijetili u 4. minuti. Lopte se dokopao Zonjić na vrhu kaznenog prostora, uputio izvrstan udarac, a na vratima domaćih siguran je bio Šarić. U 17. minuti Romeo Čerina uputio je udarac s vrha kaznenog prostora, lopta je prohujala pored vratnice. Još dvije poluprigode domaćih zabilježili smo u prvih pola sata, 28. i 29. minuti.
Kod domaćin u 46. minuti u igru ulazi Davor Šarić, koji je podignuo razinu igre Benkovčana. U 75. minuti Švađumović je lijepo ubacio u kazneni prostor, no Gojko Uskok je loše tukao. Isti akteri u akciji su dvije minute kasnije. Uskok je sada precizniji, ali umjesto mreže snažnim udarcem pogađa gredu. Pokušao je Švađumović još u 86. minuti, bez promjene rezultata. U derbiju nije nedostajalo borbenosti, no gledatelji su od oba sastava ipak više očekivali.
I. GJERGJA
RAŠTANE – ZMAJ (B) 4:2
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Ćiro Ugrin i Hrvoje Radić (oba Split). Četvrti sudac: Ante Žilić (Zadar). Strijelci: 1:0 Burčul (12′), 2:0 Burčul (23′); 2:1 Žaknić (67′), 3:1 Gospić (74′), 4:1 Gospić (77′), 4:2 Prižmić (90′ – 11 m).
RAŠTANE: Vugdelija, Veršić, Šimurina, L. Batur, Andačić, Kurtin (od 79′ Rašić), Mišlov, Župan (od 69′ Birkić), Srzentić (od 46′ Čačić), Burčul, Gospić. Trener: Leo Burčul.
ZMAJ (B): Bebić, Jeričević (od 46′ Surjan), Dean Gugić, Volarević, Antić, Damir Gugić, Prižmić, Žankić, Sardelić (od 80′ Turudić), Bačić (od 52′ Čotić), Kaleb. Trener: Igor Gudelj.
Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast tragično preminulom igraču Zadra Hrvoju Ćustiću na treću obljetnicu njegove smrti. Raštane su nakon dva uzastopna gostujuća poraza poslije bolje igre, posebno u prvom poluvremenu, rutinski došle do tri nova boda pobijedivši solidnu momčad Zmaja. Domaćini su počeli napadački i u 12. minuti poveli 1:0 kada je razigrani Marko Gospić ubacio s lijeva, a kapetan Goran Burčul udarcem glavom s pet metara neobranjivo pogodio gornji lijevi kut nemoćnog vratara Matea Bebića. Četiri minute kasnije domaćini su mogli povisiti rezultat, ali je nakon bijega obrani Korčulana Gospić neometan sa 10 metara pogodio desnu vratnicu. U 23. minuti Gospić se iskupio za promašeni zicer. Lijepo se probio po lijevom boku te ubacio dobro postavljenom Burčulu, koji je sa sedam metara prizemnim udarcem drugi put svladava nemoćnog vratara gostiju – 2:0. Već u sljedećem napadu, nakon proigravanja Burčula, u 25. minuti Gospić opet promašuje zicer – sa šest metara prebacio je loptu iznad praznog gola. Rezervirani gosti u prvom poluvremenu praktički nisu ozbiljnije prešli na polovicu domaćih. U nastavku domaćini zadovoljni vodstvom posustaju, a gosti se bude i pokazuju da nisu slučajno u sredini ljestvice. Tako iz prve ozbiljnije akcije uspijevaju smanjiti rezultat na 2:1. Kapetan Ante Prižmić ubacio je iz slobodnog udarca sa 22 metra s desne strane, a spretni Josip Žaknić sa četiri metra u gužvi zakucao loptu u mrežu. Domaćini se potom bude i za samo tri minute s dva gola Gospića rješavaju pitanje pobjednika.
A. JELAVIĆ
HRVACE – PRIMORAC 1:0
HRVACE – Igralište Hrvaca. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Kosor (Split). Strijelac: 1:0 Mijač (42′).
HRVACE: Cvrlje, Dolić, Zadro, Romac, Buljan (od 70′ Botica), Mijač (od 77′ Ramljak), Grubićić (od 57′ Nešić), Lagator, Maretić, Sablić. Trener: – .
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Krnčević, Serdarević (od 71′ Vodopija), Marković, Pezelj, Šopić, Šarić (od 58′ Vidaković), Milat, Lazarevski, Batista. Trener: Leo Šarić.
Domaćini su golom Mijača došli do tri velika boda. Biograđani su potom pokušali izjednačiti, ali nisu uspjeli.