10 C°

Propali u prvoj četvrtini

03.04.2012. 22:00

Četvrtim porazom u nizu u Ligi za ostanak košarkaši Sonik-Puntamike zasjeli su na samo začelje ljestvice koje će barem do sljedećeg kola dijeliti sa svojim jučerašnjim protivnicima. U utakmici između dva trenutačno najveća „davljenika” Dubrovnik je nadigrao Puntamičane, praktički riješio pitanje pobjednika u prvoj četvrtini te tako šest kola prije kraja zakomplicirao zelenima borbu za ostanak u ligi.
Nije se niti krenulo nakon podbacivanja, a Bizaca je pogodio tricu što je bio loš znak za Plantakovu momčad. Doduše, Grabovac je brzo anulirao prednost Dubrovnika, također tricom, no od tada je na terenu postojala samo jedna momčad. Domaći košarkaši nisu imali milosti u sljedećih 9 minuta te su nemilice trpali koš Puntamičana. Begić, Petković, pa opet Begić donose +6 (9-3), a Bizaca je u petoj minuti svojom drugom tricom postavio na 12-3. Drezga je uspio na trenutak omesti seriju Dubrovčana sa dva pogođena bacanja (12-5), no nastupio je novi žestok udar domaćina u režiji Bizace i Perića koji su sa devet poena u nizu prednost podigli na +16 (21-5). Jurjevićevom tricom zeleni smanjuju na 21-8, međutim u te posljednje dvije minute prve dionice imali su štogod za reći Petković i Perić sa novim tricama te Begić koji je za odlazak u drugu četvrtinu potvrdio ogromnu zalihu gospara, +19 (30-11). S tim zaostatkom 30 minuta prije kraja utakmice Puntamičanima je sigurno prostrujilo glavama kakva im se katastrofa samo sprema. Ipak, nisu tek tako klonuli duhom, jer i koš razlika u ovim međusobnim dvobojima itekako može biti presudna. Stoga su u drugoj četvrtini zaigrali puno bolje, pogotovo u obrani te barem održali Dubrovnik na sličnoj razdaljini. Iako je domaćin vrlo brzo stigao i na najvećih u utakmici +23, (34-11), nakon ubačaja Bizace i Begića. Jurjević, pa zatim Marić pogađaju trice za smanjenje na 37-19. Bizaca i Hajdić ponovno prebacuju prednost preko 20 poena, (41-19), a na odmor se otišlo sa „tek” 17 viška na strani domaćina za što je zaslužna serija od 7-2 zelenih koju je završio Pešut sa košem i dodatnim bacanjem, (43-26).
U drugom poluvremenu uslijedila je ista priča, razlika je varirala između 15 i 20 poena za Dubrovčane koji su uživali plodove fenomenalne prve četvrtine. Mala uzbuna nastupila je na klupi gospara početko treće dionice kad je Marić nanizao dvije trice (45-32), a malo potom Šarlija je svojim prvim poenima donio najmanji zaostatak još tamo od pete minute, -12 (46-34). No, uslijedile su nove furiozne minute domaćina koji su zahvaljujući Begiću, Petkoviću i Bizaci ekspresno povratili +20, (54-34). U posljednju dionicu se ušlo sa sličnog odstojanja (62-43), te su zeleni tek malo do zraka došli nakon Segarićeve trice za 65-48. Bizaca je uzvratio istom mjerom, 68-48, no dvaput Čakarun i jednom Marić spuštaju zaostatak na -14 (68-54), pred ulazak u posljednju minutu. Ipak posljednji poeni su pripali domaćim košarkašima koji su preko Perića, Petkovića i Bizace došli do zaključnih +19, s kojima su dobili uz dva važna boda i kapital  trenutačno bolje koš-razlike u dvobojima kontra Puntamičana. Prva utakmica u osnovnom dijelu natjecanja je završila s +29 za zelene, druga je pripala Dubrovniku +15,a  s ovih -19 iz jučerašnjeg dvoboja Puntamičani će u pretposljednjem kolu imati zadatak nadmašiti Dubrovčane u Jazinama sa najmanje pet poena prednosti, normalno u slučaju da oba kluba budu bodovno poravnati. Domaćine je pojedinačno ka pobjedi predvodio tercet Bizaca (25p), Begić i Petković (oba po 14p) dok je kod zelenih najviše zabio dvojac Marić (13p) i Čakarun (12p).

DUBROVNIK – SONIK-PUNTAMIKA 75:56

(30:11, 13:15, 19:17, 13:13)
DUBROVNIK – Dvorana u Gospinom polju.
DUBROVNIK: Petković 14 (2-3), Bogdanović, Sapro, Karač 2, Dušen, Oštrić, M. Hajdić 9 (1-2), Diminić 1 (1-2), D. Hajdić, Bizaca 25 (4-5), Begić 14 (2-3), Perić 10 (2-2).
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina, Marić 13, Segarić 3, Čakarun 12 (2-3), Pešut 3 (1-1), Drezga 9 (7-8), Dražović 2, Vraneš, Jurjević 7 (1-2), Grabovac 3, Ramljak, Šarlija 4.
Šut za 2: Dubrovnik 18-40; Sonik-Puntamika 12-29.
Šut za 3: Dubrovnik 8-21; Sonik-Puntamika 7-20.
Slobodna bacanja: Dubrovnik 15-19; Sonik-Puntamika 11-14.
Skokovi: Dubrovnik 20 (12+8); Sonik-Puntamika 19 (17+2).