Humbolt i Merhar slomili Slovence

03.09.2009. 22:00

U četvrtak je u Mocirama odigran prijateljski susret između Zadar Slad Ice-creama i momčadi Sevnice, člane slovenske Prve B lige. Iako prijateljska, ova je utakmica poslužila kao dobar uvid u pripremljenost zadarske momčadi pred nadolazeće prvenstvo.
Mali broj gledatelja svjedočio je nervoznom početku susreta obilježenog brojnim tehničkim pogreškama s obje strane. Aklimatizaciju na sparne uvjete dvorane u Mocirama prvi bilježe Slovenci golom Kozolea u trećoj minuti. Bilo je to i jedino vodstvo igrača Sevnice pošto Zadar Slad, nakon rezultata 2:2 u osmoj minuti utakmice, prelazi u vodstvo koje neće ispuštati do samog kraja. Agresivnijom igrom u obrani domaćini polako stvaraju rezultatsku prednost, što prisiljava Slovence na pokušaj odigravanja flastera prema Buovcu. Roko Paleka odgovara uvodeći u igru Nina Jeraka, glavnog kreatora zadarskih napada i povratnika nakon operacije koljena. Dobrom demonstracijom obrane 3-2-1, Zadrani odlaze na odmor s pet golova prednosti. Rezultatska zaliha je u početku drugog poluvremena nešto smanjena, no osim prijetnje Slovenaca u 43. minuti kada su se približili na samo 2 gola zaostatka, većih uzbuđenja nije bilo. Zadar Slad uspješno je priveo utakmicu kraju rezultatom 31:25. Kod domaćina, istaknuo se standardno dobri Humbolt sa 7 golova, dok mu je na suparničkoj strani, s golom više, društvo pravio Ošlovnik. Ovaj izuzetno pokretljivi kružni napadač Sevnice, zadavao je glavobolju domaćoj obrani tijekom cijele utakmice.
Roko Paleka, trener Zadar Slad Ice-creama, prenio nam je svoje viđenje susreta:
– Zadovoljan sam s prvim poluvremenom dok smo u drugom malo pali. U nastavku smo primili 3-4 jeftina gola, a ni protok lopte nije bio najbolji. Ubuduće trebamo podignuti razinu igre u obrani. Unatoč nestrpljivosti u napadu, ipak smo se do kraja utakmice uspjeli posložiti – rekao je Paleka.

ZADAR SLAD – SEVNICA 31:25

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 40. Suci: Pavić (Zadar), Torbarina (Zadar).
ZADAR SLAD: Balent, Cota, Buovac 4, Brkljača 3, Peša, Jerak 3 (2), Merhar 6, Humbolt 7, Markić 2, Šimičević 2, Marinović, Vučković 4. Trener: Roko Paleka.
SEVNICA: Hordjak, Gerčar, Gajić 1, Tominšek, Đurđevič 2, Kolman 1, Kozole 5 (2), Ošlovnik 8, Seček 1, Žičkar, Lipar 2, Dražetić 3, Stegne 2. Trener: Sebastijan Oblak.
Sedmerci: Zadar Slad 3 (2); Sevnica 2 (2).
Isključenja: Zadar Slad 16 minuta, Sevnica 12 minuta.