20 C°

U Biogradu sve pet

Autor: Z L

03.10.2009. 22:00

Biogradski trećeligaš nastavio je s odličnim predstavama na domaćem terenu ubilježivši i četvrtu ovosezonsku domaću pobjedu iz isto toliko odigranih susreta pred svojim gledateljima. O susretu najviše govori konačan rezultat. Čista petica za mladu Marenzijevu momčad koja je mogla postići barem još toliko golova da nije bilo solidnog Pralije na vratima gostiju. Otvorenom napadačkom igrom već u 3. minuti Primorac dolazi u vodstvo. S desne strane odlično je ubacio Maruna, čiju je akciju do kraja ispratio Mišlov i pogodio za vodstvo. Minutu poslije Maruna puca glavom s pet metara, njegov odličan udarac brani Pralija. Već u 13. minuti napadač domaćih Batista uzima loptu u šesnaestercu i povisuje vodstvo svoje momčadi. U 28. minuti odlično puca Anić čiji udarac odsjeda na gredi gostujućeg gola.
U nastavku trener domaćih uvođenjem svježih igrača pojačao je ritam utakmice. Najljepšu akciju susreta odigrali su Mišlov i Stojanov u 64. minuti kad su iz svoje polovice, odigrali dva dupla pasa nakon kojih Stojanov izbija sam pred vrata gostiju i postiže treći gol na utakmici. U sadržajnom susretu Biograđani su nadigrali i prije svega pretrčali protivnika koji je još dvaput vadio loptu iz mreže nakon pogodaka Moravčića i Mišlova.

PRIMORAC – TROGIR 5:0

BIOGRAD NA MORU – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja 100. Sudac: Matko Babić (Opuzen). Pomoćnici: Damir Božinović (Split) i Mario Jadrijević (Glavica). Strijelci: 1:0 Mišlov (3′) 2:0 Batista (13′) 3:0 Stojanov (64′) 4:0 Moravčić (76′) 5:0 Mišlov (89).
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Zanić (od 63′ Čirjak), Lazarevski, Mišlov, Viscovich, Anić (od 68′ Crnjak), Moravčić, Maruna (od 59′ Stojanov), Batista, Tokić. Trener: Armando Marenzi.
TROGIR: Pralija, Gujić, Jurić (od 46′ Čop), Čagalj, Gašišić (od 46′ Rade), Vranješ, Pavković (od 59′ Grizelj), Matijaš, Viljac, Karaman, Konsa. Trener: Ivica Miše.

JADRAN LP – RAŠTANE 4:2

PLOČE – Igralište Jadrana. Gledatelja 300. Sudac: Damir Silić (Dicmo). Strijelci: 1:0 Jerković (6′), 2:0 Barbir (18′), 2:1 Medun (21′), 3:1 Karamatić (47′), 3:2 Burčul (72′), 4:2 Jerković (82′).
JADRAN LP: Stipković, Majić, Parmać, Dabić, Jerković (od 89′. Nikolac), Krstičević, Musa (od 78′ Dominiković ), Dulaj, Karamatić, Cvijanović (od 71′. Grgurinović), Barbir. Trener: Siniša Spremo.
RAŠTANE: Pedić, Peraić (od 46′. Kruneš ), Andračić, Banović, L. Batur, Veršić, Medun, M. Batur, Gospić (od 55′. Čirjak ), Burčul, Čačić (od 69′. Gregov). Trener: Vlado Mandić.
Pločani su bili bolja momčad te zasluženo osvojili nova tri boda. Središnja figura susreta bio je Frane Jerković, najbolji strijelac lige, koji je upisao nova dva pogotka. Nakon Dugopolja (1:2) Raštane su doživjele drugi poraz u sezoni

GOŠK – VELEBIT 2:1

DUBROVNIK – Igralište u Lapadu. Gledatelja: 200. Sudac: Branko Vrzić (Šibenik). Strijelci: 1:0 Bilan (28′), 2:0 Bijedić (58′), 2:1 Guzić (89′).
GOŠK: Rapajić, Čikato, Kokić, Janković, Begić (od 40′ Kalauz ), Kokanović, Papić, Ničetić (od 80′ Pfeifer), Avdić, Bijedić (od 61′ Kovačić), Bilan. Trener: Milan Petrović.
VELEBIT: Baričić, Žilić, Karamarko, Benić, Jurjević (od 64′ Sučić ), Dujmović (od 84′ Guzić), Šarlija, Klarić, Klapan, Kolić (od 63′ Čerkez), Ivanić. Trener: Raphael Sušić.
Dobrom igrom domaćin je zasluženo stigao do 2:0 pogocima Bilana i Bijedića. Velebit je zaprijetio u posljednjih pet minuta, uspio preko Guzića smanjiti rezulatat, ali vremena za preokret više nije bilo.

Treća HNL – jug
Rezultati 7. kola: Primorac – Trogir 5:0, GOŠK – Velebit 2:1, Jadran LP – Raštane 4:2, Dugopolje – Dinara 1:1, Hrvace – Zagora 2:0, Uskok – Primorac 1929 2:0, Konavljanin – Omiš 0:1, Neretva – Zmaj 0:0, Neretvanac – Jadran KS 4:1.