U posljednje dvije minute promašili pobjedu

04.02.2012. 23:00

Sonik-Puntamika je upisala na gostovanju kod Zaboka osmi ovosezonski poraz izvan svojih Jazina iako ne bi bio nezaslužen ni obrnut ishod, jer su bili potpuno ravnopravan suparnik u 39 minuta utakmice. Obje momčadi su se često mijenjale u vodstvu, domaći su imali +7 na početku, gosti +8 u drugoj dionici, no u završnicu se ušlo s malom prednošu Zabočana 68-64.
Ramljak je u 37. minuti doveo Puntamičane na 68-66, no nakon toga je Bubalo polaganjem vratio domaće na +4 (70-66), dok su na drugoj strani uslijedile pogreška inače odličnog Marića i promašena trica Jurline. Nakon toga je igrač utakmice Krušlin bacanjima donio Zabočanima šest odlučujućih prednosti (72-66), a isti igrač je s još dva ubačaja povisio na 76-66 što je u 39. minuti bila najveća prednost na utakmici i znak da će dva boda ostati u Zaboku.
Od otvaranja utakmice se osjećala neizvjesnost do praktički samog kraja utakmice, jer su izmjene u vodstvu bile vrlo česta pojava. Poenima Zadravca Zabok ostvaruje prvo malo veće vodstvo 6-2. Imaju domaći košrakaši nakon Krušlinovog koša i dodatnog 13-6, ali se tada u strijelce, po prvi put u zelenom dresu, upisuje Drezga i to tricom (13-9), a isti igrač smanjuje i na 15-13 i 17-15. Zahvaljujući trici Marića zeleni prvih 10 minuta zaključuju sa minimalnim zaostatkom (19-18). Kroz veći dio druge četvrtine igrači Nevena Plantaka su dominirali terenom te su čak i stigli do osam viška (22-30), u 14. minuti. U toj seriji 12-3, Marić i Grabovac su sudjelovali s dvije trice dok su po dvicu ubacili Drezga, Dražović i Jurjević. Uzvratili su brzo Zabočani preko Zadravca i Bubala te su smanjili zaostatak na samo minus jedan (32-33), dvije minute do poluvremena. Ne samo da su uspjeli dostići prednost Sonika već su i do poluvremena povratili vodstvo Bašićevom tricom u posljednjem napadu (40-37).
U trećoj četvrtini su Puntamičani uspjeli ponovno doći do vodstva preko Šarlije u 25. minuti (47-49), nakon toga je Marić odigrao pravu simultanku i svojom preciznošću održavao zelene u pozitivnom rezultatu do početka posljednje dionice. Sa poravnatim rezultatom (58-58) ušlo se u odlučujuće minute koje su ipak pripale gostima zahvaljujući većoj koncentraciji u završnici i prisebnosti Krušlina.
Najefikasniji na terenu bio je bek Sonik-Puntamike Petar Marić sa 24 poena (za dva 6-10, trica 4-4) dok su dobro odigrali i Ramljak sa 12 poena i 8 skokova te Drezga sa 11 ubačaja. Kod Zaboka junak je bio Krušlin sa 23 poena, 4 skoka i 6 asistencija.

ZABOK – SONIK-PUNTAMIKA 78:68

(19:18, 21:19, 18:21, 20:10)
ZABOK: Pešut, Zadravec 10 (1-1), Janković 2, Lež 5 (0-2), Turk, Bubalo 9 (1-2), Črnjević 3 (1-2), Perinčić 3 (1-2), Tomas 12 (4-4), Bašić 5, Krušlin 23 (5-5), Kraljević 6 (2-3). Trener: Dragutin Črnjević.
SONIK-PUNTAMIKA:  Jurlina 2, Marić 24, Segarić, Čakarun 5 (1-4), Pešut, Drezga 11 (2-2), Vraneš, Jurjević 2 (2-3), Grabovac 3, Ramljak 12, Šarlija 5 (1-1). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Zabok 24-40 (60%); Sonik-Puntamika 23-39 (59%).
Šut za 3: Zabok 5-17 (29%); Sonik-Puntamika (29%).
Slobodna bacanja: Zabok 15-21 (71%); Sonik-Puntamika 6-13 (46%).
Skokovi: Zabok 28 (22+6); Sonik-Puntamika 32 (25+7).