ZATIŠJE PRED BURU Zadranke svladale Podravec Gigant

05.02.2019. 08:37

Zadranke su očekivano slavile protiv ekipe Podravec Gigant u 15. kolu  Prve lige i na taj način malo isprale gorak okus poraza od Zagreba kolo  prije. Trenerica Marija Mazija nije bila zadovoljna reakcijom nekim djevojaka u Zagrebu, kao i treninzima posljednjih dana te se pribojavala ove  utakmice. No, strahovi, na sreću, ipak nisu bili opravdani, pošto je razlika  u kvaliteti između ove dvije ekipe poprilično velika.
Krenule su domaće s 8:0 pa 12:4, a u šestoj minuti košem Nike Jelenković na semaforu je stajalo 21:7. Otišle su Zadranke i na +15, no prvu  dionicu dobivaju sa samo devet razlike, pošto su gošće u posljednje dvije  minute odigrale nekoliko dobrih akcija i gotovo prepolovile razliku Zadranki. No, dobra igra Podravec Giganta nije trajala dugo. Već u drugoj  četvrtini agresivnom obranom i nizom laganih poena Zadranke rade seriju 15:6 i dolaze na +20 i već tada osiguravaju bodove. Ostatak utakmice  bio je samo formalnost, a Mazija je minute mogla pružiti i igračicama s  klupe. Razlika se u konačnici zaustavila na visokih +38 (82:44). Ana Mandić s 21 i Ana Vrsaljko s 19 koševa bile su najučinkovitije igračice ekipe  Zadra. U idućem kolu igračice Marije Mazije gostuju na ne previše ugodnom gostovanju kod Plamen Požege.