Uvjerljivi poraz Polače u Vodicama

04.03.2012. 23:00

VODICE 6

POLAČA 1
VODICE – Igralište SC  Rašica. Gledatelja: 300. Sudac:  Alen Jakšić (Solin). Pomoćnici: Toni Đogaš (Split) i Mario  Rajčić (Kaštel Stari). Strijelci:  1:0 Bašić (8′), 2:0 Bura (13′),  3:0 Bašić (14′), 4:0 Tabula  (27′), 5:0 Perica (29′), 6:0 Bura  (46′), 6:1 A. Prtenjača (85′).
VODICE: Juričev, Grubelić,  Skočić, Gaćina, Zoričić, Unaković, Perica (od 57′ Kursar),  Bašić, Bura (od 58′ Erceg), Tabula, Orlović (od 46′ Vidović).  Trener: Zoran Bobanović.
POLAČA: M. Čirjak, R. Prtenjača, Ćuković, Jurjević, Volpi Kobal (od 22′ Kulaš), D.  Prtenjača (od 75′ R. Čirjak), J.  Bobanović, Grgurović, L. Bobanović (od 61′ Pavičić), A.  Prtenjača, Bašić. Trener: Kristijan Tuta.
Trebao je to biti derbi 1. kola  nastavka prvenstva četvrtoligaša Sjeverne Dalmacije, sraz  druge i trećeplasirane  momčadi, ali se oslabljena i pomlađena momčad Polače nije  mogla suprotstaviti Vodičanima. Bez pola jesenske momčadi  Polačani su za pola sata igre  primili čak pet zgoditaka M.  Bašića, I. Burice, Tabule i Perice. Nakon što su Vodičani u  46. minuti preko Bure povisili  na 6:0 počasni gol za goste  postigao je A. Prtenjača nakon  solo akcije u 85. minuti, kada je  bio precizan s 12 metara po  zemlji za konačnih 6:1 za bolje  Vodice.
SOŠK
ZRMANJA
(3:0 bez borbe)
Susret u Skradinu nije odigran jer nogometaši Zrmanje nisu došli u vrijeme zakazanog susreta. Prema onome što nam je kazao povjerenik lige Šime Šupe nedolazak Zrmanje uvjetovan  je tehničkim razlozima.
KRKA  7
HV VITEZ 1
LOZOVAC – Igralište Krke.  Gledatelja: 150. Sudac: Goran  Vrbatović (Split). Pomoćnici:  Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Ante Gulin (Šibenik). Strijelci: 1:0 Marina  (21′), 2:0 Vuković (43′), 3:0  Nuić (50′), 4:0 Vukičević  (52′), 4:1 V. Klanac (71′ – 11  m), 5:1 Milat (75′), 6:1 Deur  (77′), 7:1 Vuković (87′).
KRKA: Krasnići, Pekas,  Šimić, Nuić (od 60′ Pešić),  Šubić (od 52′ Milat), Stojan,  Vuković, Čaleta, Marina, Ercegović, Vukičević (od 55′ Deru). Trener: Zoran Slavica.
POSEDARJE: Demo, M.  Brala, I. Klanac, Čirak, Dokoza (od 56′ K. Kajtazi), Milovac (od 63′ J. Brala), Novaković (od 58′ L. Klanac), Ja.  Brala, Zrilić, L. Kajtazi, Baričević. Trener: Josip Vulić.
Bez većih problema vodeća  Krka je visoko porazila Posedarce s čak 7:1 (2:0). Jedini  zgoditak za Vitezove postigao je  V. Klanac u 71. minuti iz kaznenog udarca, a za domaćine  bilo je čak šest različitih strijelaca jer je samo D. Vuković  postigao dva gola i to drugi u 43.  i sedmi u 87. minuti igre.
DOŠK 0
SABUNJAR 4
DRNIŠ – Igralište Podvornica. Gledatelja: 120. Sudac:  Ivan Jukić (Runovići). Pomoćnici: Damir Jokić (Dicmo) i Ivan Čapin (Podbablje). Strijelci: 0:1 Z. Glavan  (29′), 0:2 Pupovac (41′ – 11  m). 0:3 Pupovac (55′ – 11 m).  0:4 Pupovac (88′).
DOŠK: Ćupić, Dujić, Jajić  (od 46′ Nakić), Eraković, Fjedić, Bogdan, Barišić (od 82′  Puljić), Močić, Pratljačić, Milovac (od 52′ Tanfara), Tošić.  Trener: Branko Galijatović.
SABUNJAR: Papić,  Vukšević, S. Glavan, Rančić,  Rogić, Božić (od 84′ Ledić),  Kresović (od 80′ Predovan),  Pupovac, Fantov, Z. Glavan  (od 75′ Mustać), Čirjak. Trener: Dragan Buterin.
Lakše od očekivanog  spremnija momčad Sabunjara  bez većih problema deklasirala je sastav DOŠK-a u Drnišu s čak 4:0. Nakon što su  gosti poveli 1:0 u 29. minuti  preko Z. Glavana udarcem s  pet metara nakon ubačaja L.  Kresovića već u 41. minuti  pitanje pobjednika bilo je riješeno. Naime, kapetan D. Pupovac bio je precizan iz kaznenog udarca s 11 metara za  vodstvo Sabunjara od 2:0. U  nastavku igre gosti su dominirali terenom pa je najprije u  55. minuti Pupovac iz novog  kaznenog udarca povisio na  3:0 da bi golijadu Privlačana  završio ponovno Pupovac  svojim trećim golom u 88. minuti nakon solo akcije udarcem s 10 metara za konačnih i  zasluženih 4:0.
RUDAR 0
HAJDUK 0
SIVERIĆ – Igralište Rudara. Gledatelja: 50. Sudac: Damir Mladin (Omiš). Pomoćnici: Ivan Čulan (Kaštela) i Ivan  Režić (Solin). Crveni karton:  Josip Baždarić (Hajduk) – 75.  minuta, drugi žuti.
RUDAR: Vidović, Punčet  (od 46′ Goreta), L. Bukarica,  Bojčić, Močić, Stojak, Grbavica (od 46′ Stojanović), Galić, Mihaljević (od 71′ Novaković), Dilber, M. Bukarica.
HAJDUK: A. Zubčić, A.  Čulina, Baljak, Bacalja, Batur, F. Zubčić (od 46′ M. Čulina), Mitrović, Žuža, B.  Zubčić, Baždarić, S. Zubčić.  Trener: Jure Čulina.
Bez četvorice kažnjenih Pridražani nisu mogli više od jednog boda osvojiti protiv  fenjeraša u Siveriću. Nakon  uglavnom ravnopravne igre  borbena momčad Rudara i oslabljeni sastav Hajduka odigrali su 0:0. Iako su oba takmaca imali po dvije prigode za  postizanje gola nisu je uspjeli  realizirati pa su mreže Ivana  Vidovića i Ante Zubčića ostale  netaknute.
ŠKABRNJA 0
ZLATNA LUKA 2
ŠKABRNJA – Igralište:  Vlačine. Gledatelja: 200. Sudac: Neven Gulin (Šibenik).  Pomoćnici: Jerolim Čulina  (Zadar) i Petar Paleka (Zadar). Delegat: Zdravko Zurak  (Posedarje)
Strijelci: 0:1 T. Pavić (56′)  0:2 T. Skroče (65′).
ŠKABRNJA: K. Jaklin, A.  Perica, A. Mičić, I. Škara, Š.  Klarin,  M. Jović, Stipe Bilaver, F. Dundov, A. Pavlović, A.  Žilić, S. Melada. Još su igrali:  S. Vidić, M. Ražov i A. Vrsaljko. Trener: Šime Ivković.
ZLATNA LUKA: J. Dijan,  T. Pavić, M. Gobin, B. Nadinić, T. Gašparović, H. Oljica, D. Smolić, A. Čerkez, J.  Pavić, T. Skroče, D. Brkić. Još  su igrali: T. Torbarina, B. Brkić i H. Oljica. Trener: Luzarko Novaković.
Utakmica je krenula vrlo  žustro, domaća Škabrnja je  imala dominaciju i više od  igre. U prvih desetak minuta  stvorila je nekoliko gol prilika,  od kojih je najbolja ona u 10.  minuti kada je Antonio Žilić s  vrha šesnaesterca opalio, a  vratar Zlatne luke Josip Dijan  vrhom prstiju izbacio loptu u  korner. Zlatna luka također se  dva puta približila domaćem  vrataru, ali strijelci nisu bili  efikasni. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0. U drugom dijelu preokret, gosti igraju bolje, uspijevaju povesti 0:1  golom T. Pavića u 56. Škabrnja  igra više napadački, dolazi do  prilika, ali strijelci su neefikasni. Zlatna luka uspijeva  držati loptu i stvara još jednu  gol priliku, i povećava vodstvo  na 0:2, a gol je postigao T.  Skroče u 65. Konačan rezultat  0:2 za goste. Zaslužena pobjeda gostujuće momčadi.
DRAGOVOLJAC  5
PAKOŠTANE  1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja:100. Suci: Zvonimir Sinovčić (Novigrad), Josip Katuša (Raštane  donje), Šime Žilić (Škabrnja). Strijelci: 1:0 J. Stanić  (8.), 2:0 Barjašić(16.), 3:0  Čulina (50.), 3:1 M. Bačkov  (56.), 4:1 Barjašić (65.), 5:1  Paleka (90.)
DRAGOVOLJAC: M. Stanić, Jurica, Žilić, Bulić, Barjašić (od 71′ Zdrilić), Štrkalj,  Demo (od 60′ Grabovac), J.  Stanić, J. Zdrilić, Zekić (od  46′ Paleka), Čulina. Trener:  Šime Demo.
PAKOŠTANE: Lokin, M.Barešić (od 46 min Vučkov), Vulin, Katuša, Anić, Stojanov,  Čudina (od 49′ Rosan), Maksan (od 78 ‘ F. Bačkov), Lacman, M. Bačkov, P. Barešić.  Trener: Marko Lacman.
Na otvaranju proljetne sezone domaćini su se pobrinuli  da sa punom mrežom zgoditaka isprate svoje goste iz Pakoštana. Već u 8. minuti Jurica  Stanić dovodi domaćina u  vodstvo od 1:0, a nedugo zatim mladi Danijel Barjašić povisuje na 2:0 što je i rezultat  prvog dijela. U drugom poluvremenu u 50. minuti Čulina  postiže zgoditak za 3:0, a samo šest minuta poslije Martin  Bačkov smanjuje na 3:1 i to je  sve od gostiju. Po drugi puta  za domaćina zgoditak postiže  Danijel Barjašić dok “točku na  i” u 90. minuti stavlja Paleka  za konačnih 5:1.
PODGRADINA 1
PAG  2
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo.Gledatelja:50.Suci:  Domagoj Knez (Zadar), Ivan  Čačić (Zadar), Dalibor Glavan  (Privlaka). Strijelci: 1:0 I.Rodić (37.), 1:1 M. Radan (43.),  1:2 M. Radan (78.)
PODGRADINA: Demo,  Šalina, Kalac, L. Katalinić, J.  Batur, Ćurćija (od 46′ Budan),  Crnjak, T. Katalinić, Zdunić  (od 79 min D. Rodić), B. Batur (od 64′ Š. Kalac), I.Rodić.  Trener: Luka Marinović.
PAG: Škoda, Prendža,  Vučković, Sorić, Brkljača,  Čavić, Šarlija, M. Škoda (od 80′  Crljenko), Šmit (od 46′ Kvartuč), Jakušić, Radan (od 89′  Pernar). Trener: Alen Vedrić.
Na početku proljetnog dijela  domaćini NK Podgradina nije  se predstavila u najboljem svjetlu pred svojim navijačima.  Utakmica u prvih pola sata igre  bez ideje, sve se završavalo ispred šesnaesterca, da bi u 37.  minuti duboka lopta po boku za  Ivana Rodića koji za sobom  ostavlja tri svoja čuvara i rutinirano ispod istrčalog vratara  Škode smješta loptu u mrežu za  vodstvo od 1:0. Kad su svi  očekivali da će završiti tim rezultatom prvo poluvrijeme Mate Radan se pobrinuo da ne  bude tako i nabačenu loptu od  Šarlije glavom sa 10 metara  smješta iza leđa Deme i rezultat  je 1:1. U drugom poluvremenu  ista slika na terenu sve su to  jalovi i stihijski pokušaji domaćina za vodstvom, ali opet je  Mate Radan na sceni i za nekih  20 metara lijepim udarcem u  donji desni kut smješta loptu u  mrežu za 1:2 što je i konačan  rezultat utakmice.

ČETVRTA HNL

Rezultati 16. kola: SOŠK – Zrmanja 3:0, Škabrnja – Zlatna luka  0:2, Podgradina – Pag 1:2, DOŠK –  Sabunjar 0:4, Vodice – Polača 6:1,  Dragovoljac – Pakoštane 5:1, Rudar – Hajduk 0:0, Krka – HV Posedarje 7:1.
Poredak: Krka 44, Vodice 33,  Polača i Sabunjar 32, Hajduk 27,  Zlatna luka 26, Dragovoljac 23,  Škabrnja, DOŠK, Pag 20, Podgradina 19, SOŠK 17, Zrmanja i Posedarje 16, Pakoštane 8, Rudar 7.
Raspored 17. kola (11. ožujka):  Krka – Sošk, Posedarje – Rudar,  Hajduk – Dragovoljac, Pakoštane –  Vodice, Polača – DOŠK, Sabunjar –  Podgradina, Pag – Škabrnja, Zlatna  luka – Zrmanja.