ABA LIGA Na korak do iznenađenja kod branitelja naslova

04.03.2019. 23:13
ABA LIGA Na korak do  iznenađenja  kod  branitelja  naslova

Košarkaši Zadra nisu uspjeli doći do velikog pothvata u Podgorici izgubivši od domaćina Budućnosti u samoj završnici. Velika partija protiv branitelja naslova i Euroligaša porazu unatoč, jer su igrači Ante Nazora prikazali lijepu igru i držali veći dio utakmice favoriziranog domaćina u šahu. Poraz je ovo koji će ipak vratiti veselje na lica navijača Zadra kao i pobjeda FMP-a nad Petrol Olimpijom s kojom se malo lakše diše pred završna dva kola regionalne lige.
Serija Zadra 11:0
Na otvaranju se mogao vidjeti izrazito živi Zadar koji je efikasnim napadačkim rješenjima prvi stigao do malo veće prednosti (6:10). Žorić je u suradnji s Božićem i Brzojom naznačio da se nije stiglo u Podgoricu tek po častan poraz, no nije trebalo dugo čekati na odgovor domaćina koji su tricama Jacksona i Suada Šehovića vratili prednost na svoju stranu (15:12). Osim autoritativnog otvaranja u prilog Nazorovoj momčadi išao je i rani ulazak Budućnosti u bonus kao i dvije osobne centara Filipa Barovića i Goge Bitadzea. Žorić je stoga iskoristio odlaske na liniju za bacanja za novo vodstvo (15:16), ali uzvratio je sa šest vezanih poena Bitadze (21:16). Djelovalo je da polako sve sjeda na svoje mjesto za domaćeg trenera, Jasmina Repešu, no minutu i pol kasnije bio je primoran potpuno bijesan pozvati svoju prvu minutu odmora. Zadar je napravio seriju 11:0 od čega su bile tri trice, jedna Brzoje i dvije Špralje. Seriju je zaključio Dašić polaganjem iz kontranapada za odlazak na 21:27.
Ulaskom u drugu četvrtinu Krajina donosi i sedam viška nakon koša i dodatnog (23:30), no onda se Zadar uvalio u problem s prekršajima kojeg su Podgoričani iskoristili za primicanje na minimalni zaostatak (29:30). Ipak, ni tada nije uspjela do izražaja doći širina rostera Budućnosti, jer su Zadrani uvijek imali spreman odgovor u napadu preko Žorića i Božića. Šteta što im i Dašić nije ‘dao ruku’ nego je promašio dva zicera, s kojima bi prednost bila i izraženija od 34:37. Ali i s druge strane Budućnosti nije sve išlo kao su zamislili. Ubacili su tek tri trice iz čak 16 pokušaja, no svejedno Zadranima nije pošlo za rukom i naplatiti to u samom smiraju prvog poluvremena. Imali su Nazorovi igrači minutu i pol do kraja pet plusa (38:43), međutim Suad Šehović im je uspio pomrsiti račune šutom s preko 10 metara uz zvuk sirene te je rezultat pred nastavak vraćen na početak (45:45).
Vuković i Clark
Iz svlačionica su se u najboljem ritmu vratili Vuković s jedne i Clark s druge strane koji su zabili svaki po pet poena. Nakon pet minuta igre koš za koš Zadranima je uspjelo ponovno se odlijepiti. Žorić i Brzoja donose pet viška (54:59), četiri minute prije kraja treće dionice, ali se ta prednost nije uspjela održati pred ulazak u završnih 10 minuta. Podigli su domaćini intenzitet u obrani i sa 6:2 serijom sveli zaostatak na tek jedan poen (60:61) koju su početkom četvrte četvrtine produžili na 10:2 (64:61). Preuzela je Budućnost konce igre u svoje ruke, i pred posljednjih pet minuta su preko Williamsa stigli do pet plusa (68:63). Vidno iscrpljeni Nazorovi igrači nisu se predavali već su uspjeli preko Žorića primaknuti se na 68:67. U završne dvije minute se ušlo s istim odstojanjem (70:69), a onda je tricom Jacksona Budućnost stigla do kapitalnih četiri viška (73:69)što se pokazalo nenadnoknadivim u završnih minutu i pol. Kod Zadra najbolji je bio Luka Žorić s 22 poena dok je kod domaćina 18 ubacio Clark.