Murteranima premijera

04.05.2011. 22:00

Proteklog vikenda u školskoj sportskoj dvorani u Biogradu na Moru održan je prvi malonogometni memorijal Antonio Jajčanin u sjećanje na tragično preminulog mladog nogometaša MNK Gauna i HNK Primorac. Na turniru koji je organiziran u organizaciji MNK Gauna sudjelovali su mladići (21 g i mlađi) iz MNK Murter, MNS Zadar, HNK Primorac i MNK Gauni. U prvoj utakmici Primorac je bio uvjerljiv protiv Gauna, a skoro cijela momčad se upisala u listu strijelaca. U drugoj utakmici momčad Murtera zasluženo je slavila nakon bolje igre protiv reprezentacije Malonogometnog saveza Zadra. U borbi za pehare u obje utakmice rezultat je bio izjednačen. Za treće mjesto nakon 3:3 bolji izvođač šesteraca bila je momčad Zadra. U dramatičnoj utakmici za prvo mjesto prvo poluvrijeme je pripalo Primorcu koji je vodio sa dva pogotka prednosti, a u drugom samo je pet minuta bilo potrebno da Murterani postignu tri pogotka zaredom. Do kraja u izuzetno borbenoj atmosferi 10 sekundi prije kraja vratar Primorca Ivan Vukas postiže pogodak sa 12 metara u same rašlje. Nakon izvođenja šesteraca bolji su bili Murterani pa prvi memorijal pripada zasluženo Murteru. Pehare najboljima uručio je Bore Jajčanin, otac tragično preminulog Antonija. Za najboljeg strijela turnira proglašen je Josip Jureta iz Murtera (6 pogodaka), za najboljeg igrača Filip Pezelj (Primorac) i za najboljeg vratara Ivan Vukas (Primorac). Rezultati; za 3. mjesto: Gauni – Zadar 3:3 (7:8); finale: Murter – Primorac 3:3(5:3).
Redoslijed: 1. Murter, 2. Primorac, 3. Zadar, 4. Gauni.