10 C°

Debakl ili surova realnost?

04.09.2011. 22:00

Reprezentacija BiH, koja  je dan ranije demolirana od  Finske 28 razlike, jučer je  pregazila Hrvatsku sa +12,  iako je pred kraj utakmice  bilo i ogromnih 21 razlike.  Bila je to sramotna predstava izabranika Josipa  Vrankovića svih 40 minuta,  počevši od prve četvrtine,  kada su primili 28 poena,  preko druge nakon koje  su  zaostajali 7 poena pa do  treće i četvrte, kada se dogodio potpuni potop. Raspad sistema, koji je jednostavno neobjašnjiv, ne zato  što već nismo navikli gledati  takve predstave od Hrvatske, nego zato što se dogodio protiv iznimno slabe  momčadi, kakva je BiH.  Obje su momčadi ušle u  utakmicu napadački raspoloženo, što je, kombinirano  sa vrlo lošim obranama, rezultiralo efikasnom prvom  četvrtinom. Najbolji igrač  BiH Mirza Teletović, premda je tokom dana bilo riječi  da ima problema s ozljedom  gležnja, u početku je bio  nezaustavljiv. U prvoj dionici ubacio je 15 poena (tri  trice), a priključili su mu se  u nešto većoj mjeri Bajramović i u manjoj Kikanović, Domercant i Đedović. S druge strane, Hrvatsku su do 28 poena dovukli  Tomić (8), Bogdanović (7),  Simon (5), Žorić (4) i Draper (4). Prednost je stalo  prelazila s jedne na drugu  stranu, a samo su Hrvati  jednom nakratko imali dva  napada prednosti (5:9).  Druga četvrtina bila je potpuna suprotnost prvoj. Napadi su stali, pogotovo hrvatski, jer je posljednji koš u  prvom poluvremenu postigao Simon za 34:36, četiri  minute prije velikog odmora. Prethodno je Ikonić vezao pet poena, a Tomić sa  četiri držao egal. Onda je,  nakon minute odmora,  Đedović otvorio seriju BiH.  Vezao je četiri poena, u  međuvremenu promašio i  dva penala, Bavčić je dodao  tricu, a Teletović bacanja za  43:36, rezultat s kojim se  otišlo u svlačionicu. Od Hrvatske u tom razdoblju jedno veliko ništa. Iako su  Bogdanović (5) i Draper u  kontri vrlo brzo  izjednačili  na 43:43, nije slutilo na dobro. Đedović je uskoro stavio tricu za 49:45, a u pravom trenutku za BiH razigrao se njihov Amerikanac Domercant. Do kraja  treće četvrtine stavio je 11  poena (dvije trice) i povukao svoje u jednom trenutku na +9, 61:52. Popović je držao Hrvatsku  dvjema tricama, nešto je  dao i Markota pa se u posljednjih deset minuta igre  ušlo s prihvatljivih -5,  64:59. Draper je u jednom  trenutku smanjio na -4  (65:61), no odmah je novu  tricu stavio Domercant i  opet pokrenuo svoje. Bajramović, Teletović, Ikonić,  svi su redom trpali hrvatski  koš do prve dvoznamenkaste prednosti, 72:61, što je  uskoro naraslo i na 76:61.  Hrvatska nije ni pokušala  reagirati. Jest, Popović,  Bogdanović i Tomić napravili su 6-0 za -9 (76:67), pet  minuta prije kraja, no usljedio je potpuni raspad sistema. Domercant, Teletović  i Ikonić nastavili su trpati  kako se sjete, a hrvatska  igra u napadu nije postojala. U jednom je trenutku  bilo i preko 20 razlike,  90:69.

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA 92:80

(28:28, 15:8. 21:23, 28:21)
BOSNA I HERCEGOVINA: Gordić, Nešović, Jazvin,  Ikonić 10, Milošević, Bavčić 7, Vasiljević 3, Kikanović 2, Teletović 26, Domercant 23, Đedović 9,  Bajramović 12. Izbornik: Sabit Hadžić.
HRVATSKA: Tomić 23, Andrić 1, Popović 10, Bogdanović 16, Stipčević 1, Draper 8, Simon 11, Markota 4, Rudež, Žorić 6, Barać. Izbornik: Josip Vranković.

Skupina C

Rezultati 4. kola: BiH –  Hrvatska 92:80, Makedonija – Finska 72:70, Crna  Gora – Grčka 55:71.
Grčka, Makedonija 7, Hrvatska, BiH 6, Finska, Crna Gora 5
Raspored 5. kola (danas): Grčka – Hrvatska  (17), Finska – Crna Gora  (14,30), Makedonija –  BiH (20).
Skupina A
Rezultati 4. kola: Velika  Britanija – Portugal  85:73, Poljska – Turska  84:83, Litva – Španjolska  79:91.
Poredak: Španjolska  4-0, Litva 3-1, Turska 2-2,  Poljska 2-2, Velika Britanija 1-3, Portugal 0-4.
Raspored 5. kola: Velika  Britanija – Poljska, Španjolska – Turska, Portugal – Litva.
Skupina B
Rezultati 4. kola: Izrael –  Latvija 91:88, Italija –  Francuska 84:91, Njemačka – Srbija 64:75.
Poredak: Francuska 4-0,  Srbija 4-0, Njemačka 2-2,  Italija 1-3, Izrael 1-3, Latvija 0-4.
Raspored 5. kola: Izrael  – Italija, Latvija – Njemačka, Srbija – Francuska.
Skupina D
Rezultati 4. kola: Gruzija  – Ukrajina 69:53, Bugarska – Rusija 77:89, Belgija – Slovenija 61:70.
Poredak: Rusija 4-0, Slovenija 4-0, Gruzija 2-2,  Bugarska 1-3, Ukrajina  1-3, Belgija 0-4.
Raspored 5. kola: Gruzija – Bugarska, Slovenija – Rusija, Ukrajina –  Belgija.