Šutić: Presretan sam zbog pobjedničkog zgoditka

Sreća prati hrabre. Tim bi riječima mogli okarakterizirati igrače Zadra koji su u dvoboju 10. kola Druge HNL, u samoj završnici utakmice zgoditkom mladog Danijela Šutića došli do treće ovosezonske pobjede i to nad Hrvatskim dragovoljcem. Bila je to utakmca s mnogo prevrata i pomalo neočekivanih situacija. Dovoljno je izdvojiti dva crvena kartona da bi konstatirali kako ova utakmica nije bila uobičajena. Zadar je nakon odličnog ulaska u utakmicu i ranog vodstva brzo izgubio konce ove utakmice iako je izgledalo da će bez većih problema matirati goste iz Sigeta. Međutim, nakon pogreške gosti su najprije vrlo brzo izjednačili, da bi u 39. minuti Zadar zapao u velike probleme nakon što je drugi žuti karton zaradio Jure Jerbić. Kao što smo naveli pomalo prestrogo i uz to ne svojom zaslugom. Utakmica se u potpunosti preokrenula i Zadar je na jedvite jade do poluvremena sačuvao svoju mrežu.

Odlični u nastavku

Da ova utakmica neće teći uobičajenim tijekom pokazao je i nastavak utakmice. Vrlo brzo nakon što je lopta krenula s centra nakon pregrubog prekršaja nad Plazanićem "dragovoljac" Vice Kendeš morao je također pod tuš. Zadar je nakon tog isključenja i brojčanog poravnanja na travnjaku, opet preuzeo inicijativu i prijetio iz svih oružja. U globalu, Zadrani su odigrali mnogo bolje u nastavku utakmice, tako da su na kraju mogli slaviti i s uvjerljivijim rezultatom. Međutim, unatoč tim brojnim prilikama do 89. minute je na semaforu stajao rezultat 1:1. Pokušavao je trener Josip Butić izmjenama dodatno razbuditi svoju momčad i pokazalo se na kraju da je jednom takvom u potpunosti pogodio. U 61. minuti je na travnjak umjesto Blaževića poslao Danijela Šutića i ovaj mu je mladi napadač to vratio na najbolji mogući način. U 89. minuti nakon kornera kojeg je izveo Čirjak, Šutić je glavom doslovno "probušio" gostujućeg vratara Lovrića i Zadru donio tri zlatna boda. Ostalo je tada još nekoliko minuta sudačke nadoknade, ali Dragovoljac nije uspio stvoriti niti jednu izglednu situaciju pred vratima Gluića u tom periodu. Dovoljno je bilo vidjeti klupko domaćih igrača koje se stvorilo u gostujućem šesnaestercu nakon što su Šutiću pohitali čestitati njegovi suigrači, da se vidi i zaključi koliko ova pobjeda znači momčadi Zadra.

- Presretan sam zbog ovog zgoditka koji nam je donio pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca - pomalo stidljivo kazivao je jučer Danijel Šutić kada smo da dozvali na njegov mobitel.

- Napadač sam i nama golovi puno znače. Naravno, najvažnije je da moja momčad pobjeđuje, a još kada ti za nogom pođe da u toj pobjedi zabiješ pogodak, onda je zadovoljstvo maksimalno. I to praktički u posljednjoj minuti utakmice. Ovo mi je prvijenac u seniorskom uzrastu, tj. u Drugoj HNL. Nadam se da će ih tijekom sezone biti još puno, što bi značilo da će biti i puno razloga za zadovoljstvo.

Šutić je prošle sezone nastupao za sastav Zadra u Regionalnoj junioskoj ligi - jug i bio najbolji strijelac lige.